radyo frekansı ile kapı açma

ISMMZM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaw beyler ben anlamadım. açan adam diyoki telefon ettim yedek anahtara bastım. Kardeşim yedek anahtarın varsa sok kapıya aç. diğer anahtar içerde olunca kapı yedek anahtarla açılmıyor mu?

şöyle bir olaydan bahsediyorlar; mesela sen arabanla istanbuldasın anahtarın arabanın içinde kaldı ve aracın bi şekilde kilitlendi yedek anahtarında ankarada, ankarada anahtara yakın olan birine telefon açıyorsun telefonla konuşurken ankaradaki kişi yedek anahtarının açma düğmesine basınca kapıların açılıyor. demek istedikleri böyle birşey

hakanbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şöyle bir olaydan bahsediyorlar; mesela sen arabanla istanbuldasın anahtarın arabanın içinde kaldı ve aracın bi şekilde kilitlendi yedek anahtarında ankarada, ankarada anahtara yakın olan birine telefon açıyorsun telefonla konuşurken ankaradaki kişi yedek anahtarının açma düğmesine basınca kapıların açılıyor. demek istedikleri böyle birşey

Teknolojiye kafam bu kadar basıyor işte. Herifler aşmış.Ama bana biraz uçuk geldi..

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya benim de inanasım gelmiyo ama bi taraftan da "olur! - olur?" diyesim geliyo. sonucta yaptım diyen birileri var ve hepsine de bunu uyduruyorlardır diyemem. başaran kişilerden rica etsek de video koysalar? delilli ispatlı gosteri yapsalar :) ben de aynı şekilde artizlik yapsam :)

Keboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Respectin yorumu 10 numara 5 yıldız yorumdur..
bu olay efsane diyen arkadaşımda son derece haklıdır..
Şayet bu durum gerçek olsaydı adamlar Almanyada ki fabrikanın tel no verirlerdi.. bir karşılama kaydı;
-"Dear customer....." falan filan motor şasi no tuşlamamızı ister oradan da kapıların açılması için sinyal verirdi ve kapılarımız açılırdı.. Ama cepten aramak zorunda kaldığımız için bi dünya fatura öderdik. :O
bunun ceple veya iş hâtta ev telefonu ile bile olması mümkün değildir.. Elektronik bilgime dayanarak savunuyorum sayın jüri :)

bj6766

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Respectin yorumu 10 numara 5 yıldız yorumdur..
bu olay efsane diyen arkadaşımda son derece haklıdır..
Şayet bu durum gerçek olsaydı adamlar Almanyada ki fabrikanın tel no verirlerdi.. bir karşılama kaydı;
-"Dear customer....." falan filan motor şasi no tuşlamamızı ister oradan da kapıların açılması için sinyal verirdi ve kapılarımız açılırdı.. Ama cepten aramak zorunda kaldığımız için bi dünya fatura öderdik. :O
bunun ceple veya iş hâtta ev telefonu ile bile olması mümkün değildir.. Elektronik bilgime dayanarak savunuyorum sayın jüri :)
bu dediğin fabrika orneği die hard 4 filminde oluyordu
araç bmw idi aracı çalacaklardı aracın camını kırıp düz kontak yapmaya çalıştılar tabiki olmadı ve müşteri hizmetlerini arayıp onları bir takım yalanlar soyleyerek arabayı uzaktan çalıştırmışlardı ne kdr gerçek hayatla bağlantılı okdr bilemem filmi izleyen bilir zaten o sahneyi :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yooo samsun opel baayi sağolsun iki anahtarıda kumandalı verdii sadece birinin ışığı var diğerinin ışığı yok
Demekki benim arabayı ilk sahibi Samsun'dan almış. Şaka bir yana bildiğim kadarı ile opellerin hepsinin yedek anahtarları uzaktan kumandalı. Yedek anahtarları uzaktan kumandasız olan arkadaşlar, sizlerin araçları ikinci el falan mı?

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu olay bana çok mantıksız geliyor, o zaman hırsızlar otoparklarda telefonlarını ses kayıt modunda açık bırakıp gezsinler sonra millet yokken arabaların hepsini götürürler. Veya o zaman anahtarın düğmesine basıp telefona kaydedelim anahtarda hep kontakta kalsın aracı hep cep telefonu ile açıp kapayalım. Bir fizikçi olmasamda böyle bir şeyin doğru olma ihtimali bence çok düşük.