radyo yayını kesilip uyarı bildirimi devreye giriyo

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar gecen gün ankaraya giderken izmit tünellerine girdim gece saat1 agır bi müzik calıyo radyoda yanlızım ve birden ses gitti tüneldir olur dedim yerine daha canlı bi ses geldi sayın sürücüler şu anda izmit koru tepe tünellerinden geçmektesiniz farlarınızı yakınız ve tarafik kurallarına uyunuz felan diye bişiyler söyledi ne oluyo dedim şaşırdım ve tünel bitince yayın gitti benim agır parcam devam etti
şimdi opel kitapcıgında bunun için uyarı bildirimleri ınfotainment sistemi gibi bişiy yazıyo ama bu mudur bilmem ama kitapcıkta yazan herşey arabada mevcut degil bunun ne oldugunu bilen varmı
ve hangi durumlarda çalışır
bir alman bana bu teyplerin dışarıdan telefonla konturol edile bildigini calınması halinde aracınla teyp aracılıgı ile baglantı kura bilecegimi falan söylemişti inanmadım ama varmış olabilir dedim
bu tip detaylarla alakalı bilgisi olan yazarsa sevinirim

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım kayınperde fransada oda aynen arkadasın anlattıgı gıbı oldugu soylemıstı bana tr yede gelmıs demekkı rds sıtemının bı fonksıyonu olsa gerek yol durumu bılgılerı.. hatta o yol uzerınde bı kaza olmussa onu bıle radyo yayını yapıyorlar ve o kaza yerıne yaklasan araclar uyarılıyor

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelin sayden böyle gizli özellikleri var benim kullanma kılavuzunda da yazıyo .infotainmentle ilgili ama pek bi faydasını göremedim

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu Aydın tünelinde açıldığından beri var...

oguzefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar o dediginiz tünelden daha eskisi bizim aydın izmir arasında yaklasık 10 senedir var.tünel radyo frekansı daha güclü oldugu için tünel içerisinde de malum baska radyo cekmesi ihtimali olmadıgından sizin frekansa giriyoo :) :) :)

oguzefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ege işte daha baska söze gerek yok

güven68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende daha önce reno clio vardı. geçen yıl aydın tünelinden geçerken radyo yayını kesildi ve tünel ile ilgili yayına başladı.bence de bunun opel özelliği ile ilgisi yok. ancak rds denilen bir olay var. çok incelemediğim için tam olarak anlayamadım. ancak bilen bir arkadaş varsa ve anlatırsa sevinirim. kısa yoldan öğrenmiş oluruz.:)

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TP özelliği... Ama türkiyede bu benim bildiğim sadece bir kaç yerde var.. Teybin TP özelliği sayesinde trafik anonsunu duyuyorsunuz. menüden Tp devreye girdiğinde ses şiddeti vs... ıvır zıvır ayarlamak mümkün... RDS ise ekranda radyo frekansıyla ilgili yayını yapan kanalın tercihine göre yazı şeklinde bilgi vermesi durumu. örn :çalınan şarkı, radyo ismi vs...