rolantide gelen ıslık sesi

oğulcann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese iyi günler.
2001 model bertone 2.2 aracımda rolantide bir ıslık sesi geliyor şarj dinamosuda kayışıda herşeyi yeni yapıldı. gaza dokunduğum anda bu ses gidiyor ama rolantideyken hep geliyor. arada bir kesiliyor. bununla alakası var mı bilmiyorum ama 3000 4000 devirlerde tam gaz giderken araç sanki frenler gibi tutukluk yapıyor. vites geçişlerinde ayağımı ne kadar yavaş çekersem çekeyim debriyajdan bi vuruntu yapıyo sonra yürüyo. yardımcı olursanız çok sevinirim

afm06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam 3000-4000 devirde vuruntu ve ara ara gelen ıslık sesi 4 yıl önceki pejo aracimda vardı ateşleme kayış boğaz kelebeği lpg filtresi ve beyni benzin pompasi yapmadığımız işlem Ankarada gezmedigim yer kalmadı ama sonuç alamadim ve araci piyasasının çok altına satmak zorunda kaldım. Söylemek istediğim herkese güvenip kafadan parça değiştirip boşa size masraf yaptirmalarina izin vermeyin işin ehlini bulmaya calişin

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese iyi günler.
2001 model bertone 2.2 aracımda rolantide bir ıslık sesi geliyor şarj dinamosuda kayışıda herşeyi yeni yapıldı. gaza dokunduğum anda bu ses gidiyor ama rolantideyken hep geliyor. arada bir kesiliyor. bununla alakası var mı bilmiyorum ama 3000 4000 devirlerde tam gaz giderken araç sanki frenler gibi tutukluk yapıyor. vites geçişlerinde ayağımı ne kadar yavaş çekersem çekeyim debriyajdan bi vuruntu yapıyo sonra yürüyo. yardımcı olursanız çok sevinirim

Debriyaj bilyası gibi. Debriyaj a basinca ses kesiliyor mu?

oğulcann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam 3 bin 4 bin devirde vuruntu yok aracımda. vites değiştirirken ayağımı yumuşakta çeksem bazen bir tekliyo böyle bi anda çekmişssin gibi. 3000 4000 devirde tutukluk yapıyor bazen

oğulcann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok hayır kesilmiyor. biraz araştırma yaptım devirdaim pompası yazmışlar olabilir mi

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devir daim yapar mı bilmiyorum. Yukarda ki arkadaş özetlemiş şu bu diyene kadar bir sürü masraf çıkar. Her kafadan ses çıkar uygularsanız olmaz ise can sıkar.Şu son bahsettiğiniz baskı balata ile bile ilişkilendirilir . En iyisi yetkili servise gidip arıza tespit ettirmek.veya işini iyi yapan ustaya nokta atışı.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devir daim yapar mı bilmiyorum. Yukarda ki arkadaş özetlemiş şu bu diyene kadar bir sürü masraf çıkar. Her kafadan ses çıkar uygularsanız olmaz ise can sıkar.Şu son bahsettiğiniz baskı balata ile bile ilişkilendirilir . En iyisi yetkili servise gidip arıza tespit ettirmek.veya işini iyi yapan ustaya nokta atışı.
Hangi servis nokta atisi is yapiyor forumcak gidelim :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu sahibi icin, sesi dinletirse daha iyi yardimci olabiliriz , mesela şu anda benim aracimda devirdaim pompasindan islik gibi bir ses cikiyor.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

edusunceli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda da benzer bir sıkıntı var. Bazen rölantide de duyuluyor, genelde seyir halinde gaz pedalının belli bir noktasına gelince daha netleşiyor, o noktayı geçinde gidiyor. Metal bir ses gibi tınlama çınlama nasıl anlatılırsa. Bana ustanın biri şarj dinamosu dedi, kayışları sökmem lazım dedi. Belki sizinde ordan olabilir.
Devirdaim pompası diyende oldu. Bir de alt muhafazaya bakmak lazım aralık kalmış yada gevşemiş olabilir.