Ruhsata Hiç Üflediniz mi?

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Merhaba arkadaşlar bugün Kuşadası dönüşünde İzmir - Aydın yol ayrımında, Aydına dönenleri Polis arkadaşlar çeviriyorlardı. Önümde Astra H bir araç ve beni durdurdular.

Polis araçtan indirdi normalde inmem fakat rica etti. Polis aracına gittiğimde alkol var mı dedi "yok memur bey" diye cevap verdim. İsterseniz hemen üfleyeyim makineyi dedim polis şimdi anlarız dedi "Ruhsatımı açtı buna üfle" dedi. Nassııl yani dedim makineye üfleyeyim dedim. Fakat Polis zorla ruhsata üfle alkollü isen ona göre işlem yaparız dedi. Ben de üfledim. Bana biraz sert üfle dedi. Beni gülme tuttu :). Hay allahım daha neler göreceğiz dedim. Alkollü olsam tahminimce (kimsenin günahını almam umarım) çorbalık isteyecekti sanırım.

O arada Astra H'ı olan adamın arabasında çakarlar var diye Polis direk azarlamaya başladı (zaten arabası pavyon gibiydi kırmızı led, mavi led ne arasan var.). Tabi çocuk arabayı yeni aldık bilmiyordum abi dedi ama polis araba 2009'de alınmış hemde senin üzerine adam mı kekliyorsun diye bir daha başladı azarlama. Sırf çakarlardan Trafiketen men keseceklerdi. O arada ben lafı dolaştırdım biraz. En sonunda memur bey arkadaş söker çakarları bu seferlik affedin dedim. Polisde durdu durdu. Tamam dedi seç bir ceza kendine dedi. 3 - 4 tane ceza gösterdi. 270 TL ceza kitlediler. Bende bir yandan Emniyet kemerinden yazın dedim ama anlamadığım bir şekilde çocuk gerek yok dedi. Halbuki 60TL cezası var :).

Tabii bütün yol boyunca aklıma Suratıma ruhsat dayanmış üflerken ki halim aklıma geldi tövbe yarabbim :kop:

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
bızede bugun aynı yolda 98 km hızdan 130 lıra kıtledıler:)
evet 80 hız limiti oranın. Geçmiş olsun

Biraz düşündüm de psikolojik sorunlarım var galiba Denizli ~ İzmir arası tüm yolların Hız sınırlarını biliyorum :)

Son düzenleme:

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buna uyuz oluyorum işte cezayı kesiyorsan kes bağlıyorsan bağla adama bağırmaya ne hakkın var ondan ne üstün bir yanın var. valla arabayı trafik men etsinler hiç kimsenin aşağısı olamam.
murat abi senn nefesin kuvvetliymiş benide bi üflesene....:D

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Ruhsattan alkol muayenesi?? koptum yaa... bir de bizim polisimiz için teknoloji özürlü derler hahahaha

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hayirlisi :)))

gencomx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ruhsata üfle :) iyiymiş ya abi tanıdığın üfürükçü yokmu telini verseydin :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sakın kamera şakası olmasın? Ne günlere kaldık ya? Ruhsattan alkol kontrolü yapanlar yakında da ehliyetle radar uygulaması yaparlar, demedi demeyin...........

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amaç farklı sen mesajı inceden almışsında alkollü olmadıgından yırtmıssın :D