Sabah ilk marsta hirlama sesi geliyo...

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KA®ANLIK' Alıntı:
Monifoltta çatlak varsa ve ısınınca ses kesiliyorsa,
monifolttan yapabilme ihtimali çok çok yüksek ;)

bende aynı problem vardı dahi egsozcunun bir tanesi , bir motorcu , bir kaportacı manifolt çatlaktır dediler ondan olurmuş , sıfır manifolt sipariş ettik geldi beninki söktük yenisi takarlarken usta dedim şu eskiye bir bakayım neresi çatlamış , baktım göremedim , ustayada gösterdim o da göremedi , :mad: . sonra manifolt da giren ilk egsoz borusuna baktık üzerinde tam 3 tane 10 cm lik catlak vardı boylu boyunca . hadi motorcu ile kaportacının işi değil , dedim ya egsozcu dahi idi , ha ondan sonra bir daha o ön egsoz için sipariş verdim sonuçta tam dört hafta sonu tamirciye gittim geldim bu iş için. ustayı iyi seçin bol soru sorun aklınıza yatmayan bir şey olursa yaptırmayın . sonuçta bir çoğu profösyenel değil deneme yanılma ile çalışıyorlar...

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iticiler doldurmuyo olabilir eger subap lastiklerin yakın bir tarihte degismediyse itici sesi olabilir ısınınca keser

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklisin ben dikiliyorum walla baslarina gerekirse tartisiyorum söyledigin gibi deneme yanilma cok oluyor.isinin hakkini veren durust ustalar az walla.A dan z ye ne yapiyorlarsa takip edilecek gereken sorular detayli bi sekilde sorulacak yanliz anlamasanda anlamdigini caktirmican yoksa yandin walla ne bulurlarsa yenilerler...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
weSti555' Alıntı:
iticiler doldurmuyo olabilir eger subap lastiklerin yakın bir tarihte degismediyse itici sesi olabilir ısınınca keser
iticide ısınınca kesmıyor ya gene sesı oluyor şakır şakır.. o seydır akunun yanında hava basan bı alet var ılk calısıtırmalarda hava basıyor ondandır ıcınden ses yapıyor normalde sesı duyulmaz elını dokununca hıssedırsın calıstıgın zaten sogukken calısır

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava basan aletmi? sakir sakir ses oluyo gercekten ama sonra geciyo sorun mu var ki acaba?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonra gecer tabı cunkı takı ertesı gun sabah calıstırana kadar o alet bıda calısmaz. o ses zaten 1 dakık felan surer sen calıstırır calıstırmaz aç kaputu akunun sagında sıyah bı alet var elını degınce hıssedersın calıtıgını

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrammm' Alıntı:
iticide ısınınca kesmıyor ya gene sesı oluyor şakır şakır.. o seydır akunun yanında hava basan bı alet var ılk calısıtırmalarda hava basıyor ondandır ıcınden ses yapıyor normalde sesı duyulmaz elını dokununca hıssedırsın calıstıgın zaten sogukken calısır

subap lastikleri bozulmuşsa iticilerin içinde ki yag motor durunca yavas yavas bosalıyor ve motor sabah calısınca iticilerin içi tekrar dolana kadar ses yapıyor bu cok normal bir durum bu durumun ısınma ile alakası yok ve iticilerin bozuk oldugu anlamına gelmiyor buradaki sorun subap lastikleridir

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
weSti555' Alıntı:
subap lastikleri bozulmuşsa iticilerin içinde ki yag motor durunca yavas yavas bosalıyor ve motor sabah calısınca iticilerin içi tekrar dolana kadar ses yapıyor bu cok normal bir durum bu durumun ısınma ile alakası yok ve iticilerin bozuk oldugu anlamına gelmiyor buradaki sorun subap lastikleridir
arkadasım sıbop lastıgı neresi ıtıcı neresi bırdaha dusun yanlıslıgın var ses yapmasına yapar ama sıbop lasıtgıyle ıtıcının alakası yok ıtıcının yayı kırık olursa anca oyle boşalır yagı