sabahları zor çalışma

uralhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ;

sabahları marşa bastığımda araba çalışır gibi oluyor sonra da marşı brakınca rölanti dalgalanıyor araba bayılacakmış gibi oluyo ve stop ediyo , bazende dalgalanıyor ve stop etmeden dalgalı bi şekilde bi kaç saniye açlıştıktan sonra normale geliyor , motor sıcakken sorun olmuyor ,sorun ne olabilri yoksa benimde egr mi değişecek :) ,

şimdiden herkese kolay gelsin...

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o bendede oluyor tam marşa basıyorum araç çalışıyor ayağımı gaza basmıyorum rolanti bi düşüyor araç titriyor sonra topluyor ve düzene giriyor ilk çalıştırdığımda yani ama kesinlikle stop etmiyor

uralhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o bendede oluyor tam marşa basıyorum araç çalışıyor ayağımı gaza basmıyorum rolanti bi düşüyor araç titriyor sonra topluyor ve düzene giriyor ilk çalıştırdığımda yani ama kesinlikle stop etmiyor

hocam ben gaz verisem çalışıyor ama gaza basmazsam mhukakak bi kere stop ediyor , ikinci yada üçüncü marşta açlışıyor ama yine dalgali gibi , ama bazende tek marşta çalışıyor , kararsız yani :)

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var. allahım sen opel kullananların aklını koru :)

ibrahim_delibas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aranıza bi de ben katılayım aynı dertten :))... Ama anlaşılan herkes aynı dertten muzdarip kimse çözüm söylememiş...

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ustalar daha iyi bilir ama kendi fikrimi söyleyeyim yanlış olabilir marşa bastığımızda alıyor demekki ama sonra stop ediyor sizinkiler benimkide tam stop edecekken titriyor araç ve düzene giriyor yani görünün arıza rolanti ayarlayıcı olabilir benimki ayarlıyor ve düzene giriryor sizinki ayarlayamadığı için stop ediyor anlaşılan mantık bu gibi ama yanlış olabilir tekrar söyleyim mantık üzerine cevap yazdım

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ustalar daha iyi bilir ama kendi fikrimi söyleyeyim yanlış olabilir marşa bastığımızda alıyor demekki ama sonra stop ediyor sizinkiler benimkide tam stop edecekken titriyor araç ve düzene giriyor yani görünün arıza rolanti ayarlayıcı olabilir benimki ayarlıyor ve düzene giriryor sizinki ayarlayamadığı için stop ediyor anlaşılan mantık bu gibi ama yanlış olabilir tekrar söyleyim mantık üzerine cevap yazdım

olabilir. bi temizletmek lazım..

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza lambası yanıyor ve gaz yemıyorsa seyır halındeyken stop edıyorsa sorun egr

seckinataoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.iddaatc.com
Arkadaşlar aynı sorun bendede var. Motor soğukken 3 kerede çalışıyor. Sıcakken 1 kerede. Usta Carbon Clear yapalım sorunu giderir dedi. Hafta sonu yaptırcam bakalım sorun motor pisliğinden mi kaynaklanıyor öğrenecez. (Bu arada aracım seyir halinde stop etmiyor. )