Sabit Gazda Tekleme ???

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb arkadaşlar herkese ii forumlar ;)

aracımda pek anlayamadıgım bır sıkıntı var. Özellikle rampa yukarı cıkarken ve nadir de olsa düzlükte 1. vitesde 1500-2000 devir arasında gazı sabıt tutarak gıttıgımde sankı gaz araca kesık kesık gelıyo. Ama ozellıkle bu dedıgım devır aralıgında yapıyo. 2000 devırı gecınce pek yapmıyo.. aracımda LPG yok...

Baskı balatam bıtık durumda bu hafta sonu ıns yaptırcam acaba bundan olabılırmı ? yada neyden kaynaklanıyo olabılır.. Birde ateşleme bobini arızalandıgında arıza lambası yakarmı ?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
balata bitikse kaçırma yapıyor olabilir yüksek ihtimal balta değişimiyle düzelecektir.. Bobin arızası her zaman ışık yakmıyor maalesef..

bronze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaçıran debriyaj sebep olabilir..ama bahsettiğin devirlerde değil, yüksek devirlerde kaçırması lazım..başka bir sorun da olabilir araçta..

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sabit hızda ve 1500-2000 civarı yapıyorsa büyük ihtimal egr valfindedir sorun.EGR'nin fişini çekip deneyin bakalım aynısorun devam edecekmi.

onurge84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede aynı problem vardı iki hafta önce motora hava girişi kelebeğini temizlettim problem çözüldü.

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımın bakımını yaptırdım. Baskı balata bılya degişti, tekleme olaynı ustaya anlattm hatta göstredım arac ıcınde kendı kullandı baktı boğaz kelebegı pislenmiş temızleyelım bıde yazılımına bakalm guncellleyelım duzelır dedı ve bogaz kelebeği temzlendı (cok pis oldgnu soledı usta) ve yazılım guncellemesi yapıldı ve sorunum şimdilik düzeldi bır sıkıntı yok...

Son düzenleme:

gateway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ateşleme Bobini & EGR

1 ay önce EGR hatası vermişti. Araba arada bir gaz gelmiyormuş gibi davranıyordu. Arabayı boşa alıp tam durma anaına gelirken araç stop ediyordu. (Ancak silkme yapmıyordu) EGR değişti sorun çözüldü.

2 gün once Dikmen shelleden (Emniyetin üstü) benzin alıp fullettim. (gecen sene de oradan benzin aldıktan 2 gün sonra EGR yi değiştirtmek zorunda kalmıştım) Dun araba giderken titremeye başladı ve motor lambası yandı. Bugun usta hata koduna baktı ve ateşleme bobini hatası veriyordu. Bobin değişti, sorun çözüldü.

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımın bakımını yaptırdım. Baskı balata bılya degişti, tekleme olaynı ustaya anlattm hatta göstredım arac ıcınde kendı kullandı baktı boğaz kelebegı pislenmiş temızleyelım bıde yazılımına bakalm guncellleyelım duzelır dedı ve bogaz kelebeği temzlendı (cok pis oldgnu soledı usta) ve yazılım guncellemesi yapıldı ve sorunum şimdilik düzeldi bır sıkıntı yok...

Hasan merhaba kardeşim;
Aynı problem bende de mevcuttu dediğin usülde çözdük, can sıkan bi problemdi çözüldü çok şükür. Çok arkadaşımız var bu sorunu hem benzinde hem lpgde yaşayan.

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hasan merhaba kardeşim;
Aynı problem bende de mevcuttu dediğin usülde çözdük, can sıkan bi problemdi çözüldü çok şükür. Çok arkadaşımız var bu sorunu hem benzinde hem lpgde yaşayan.

Korayım nbr abi ya :D :D (Korayla askerde tanşdık meger oda opelim.net üyesiymiş )
Evet ya gercekten can sıkıyodu ama çok şükür sorun çözüldü baskı balatada değişti araba kuş gibi oldu..

Zaten hep guven verirdi şimdi çok daha güven veriyo :rakir:

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Korayım nbr abi ya :D :D (Korayla askerde tanşdık meger oda opelim.net üyesiymiş )
Evet ya gercekten can sıkıyodu ama çok şükür sorun çözüldü baskı balatada değişti araba kuş gibi oldu..

Zaten hep guven verirdi şimdi çok daha güven veriyo :rakir:
baskı balatayı kaç binde değiştirdiniz?