sağ airbag

astroid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mayyrokk' Alıntı:
Akü değiştirseniz bile bilgisayarda elektronik aksamı kontrol ettirin, sorun çıkabiliyor.Bende sol yan hava yastığında akım birikmesi diye (ne demekse) birşey olmuştu.Daha doğrusu bilgisayar bunu sorun olarak algılıyor ve hafızasına alıyor.Hava yastıklarının çalışıp çalışmayacağı da zaten şansa kalmış, kontrol ettirmek hayata bağlanmakla eş anlamlı bence.
Sen adam gibi gitsende lavuğun biri gelip çarpabilir biliyorsun...

+10000

hduzman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş araba çalışır vaziyetdeyken koltuk ayarı yapmaktan oluşuyor bu arıza. Sana tavsiyem bunu serviste söndürmen ve daha sonrada gögüsteki airbag lambasının bulundugu yerden ampülü süktürmen. Birdaha yanmaz merak etme.:kop:

kar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arf68' Alıntı:
98 vectram vardı ıkıdebır ısık yanıyordu.Servıs herseferinde koltuk altı kablolardandır dedı ama sonra direksiyon altındaki airbag tetiği denen bir parça var o değişti ve sorun çözülü.bence bide ona baktır....
benım arabanın da aırbag ısıgı yanıyor.baktırmazsam bu kaza anında acılmayacak anlamına gelıyor.ısık yanıyorsa kesınlıkle calısmayacak anlamındadır..tesekkurler

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hduzman' Alıntı:
Kardeş araba çalışır vaziyetdeyken koltuk ayarı yapmaktan oluşuyor bu arıza. Sana tavsiyem bunu serviste söndürmen ve daha sonrada gögüsteki airbag lambasının bulundugu yerden ampülü süktürmen. Birdaha yanmaz merak etme.:kop:
hehe çok komikya airbag gerçekten arızalandığında nasıl anlıycak peki :mad:

jonathan749

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aradabi yanıyo sonrada kendiliğinden sönüyo.. serviste sıfırlatmıyorumda benim arabada anormal bi durum var heralde

mafia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, ben bu airbag ışığı olayını anlamış değilim, airbag sistemi olan en az 50 farklı marka ve model araç kullandım. Bu sorun sadece Opel de var ve özellikle de Vectra B lerde kronik. Şimdi sormak lazım, bu airbag sistemi bu kadar hassas da madem durmadan bozuluyor, diğer otomobil üreticileri neden böyle bir uyarı sistemi geliştirmemiş. Ya da acaba Opel'in mi bu airbag sistemlerinde bir sorun var?
Anlamadığım, ama hakkında fikir yürüttüğüm bir başka şey de, bu airbag kablolarının neden koltuk altında olduğu konusu... Benim tahminim şu ki yan airbagler (koltuk yanlarındaki) ile ilgili bu kablolar. Eğer bu doğruysa, koltuk altındaki kablolardan kaynaklanan arıza sonucu, kaza anında sadece ön airbagler açılacak, ancak muhtemelen yan airbagler açılmayacaktır.

Bu konu hakkında detaylı bilgisi olan varsa, paylaşımını bekliyor olacağım.

vecba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim vectrada da airbag ışığı sürekli yanıyordu. her hatayı sildirmemizde yan airbag sensöründe arıza buluyordu tech2 cihazı. En sonunda airbag sensörleri düzgün çıktı ama bu sefer de beyine giden voltajda sorun saptandı. bu durum da tech2 ile silindikten sonra bir daha yanmadı. şu anda airbaglar çalışıyor mu bilmiyorum. servisi olan arkadaşlar bu konuda sağlam bir çözüm önerebilirlerse aslında bir çok kşi bu dertten kurtulabilir...

berkantuana

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
airbag lambası

arkadaşlar az önce opelimle dolaşırken birdenbire airbag lambası yandı ve bi türlü sönmedi neden yandığını ve ne yapmam gerektiğini bilen varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim:help:

OpelTeam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.atolyebukalemun.com
büyük bi ihtimalle koltuk altındaki soketlerden temassızlık yapmıştır cihaza bağlayıp söndürtmen yetecektir yani önemli bişi değildir