Şanzıman sorunu

Batuhan_

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba ;

geçen hafta 2010 model 59binde 1.6 araç aldım aracı alırken exper raporunda şazıman revizyon yapılmış denildi ben bir problem göremediğimden aldım,
son 2 gündür '' D '' vistede rölantide beklerken ufaktan titresim yapıp vuruntu ile bitiriyor vites geçilerinde problem yok şanzımanı revizyon yapan usta ile görüştüm bana mekanik olarak işlem yaptım beynine dokunmadım güncelleme için opel yetkili servisinde bir güncelleme yaptır dedi yakın zamanda gideceğim acaba hiç bu olay başınıza geldi mi ? veya güncelleme aldınız mı ?

teşekküler

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
götürüp gösterin yazılımla bilir baskı balatadan da olabilir

• Beğen
Tepkiler: Batuhan_

Batuhan_

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Aracınız J kasa ise tam otomatik şanzımana sahip, bu şanzımanda birbirine fiziksel olarak temas eden parçalar (baskı/balata benzeri) bulunmuyor. D konumundayken araç zaten ileriye gitmeye çalışır biz onu fren ile durdururuz. Bu mantığa göre devir saatinizde dalgalanma veya motorun sesinde farklılık oluyormu ona bakmak lazım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Kaan. ve Batuhan_

Batuhan_

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracınız J kasa ise tam otomatik şanzımana sahip, bu şanzımanda birbirine fiziksel olarak temas eden parçalar baskı/balata benzeri parçalar bulunmuyor. D konumundayken araç zaten ileriye gitmeye çalışır biz onu fren ile durdururuz. Bu mantığa göre devir saatinizde dalgalanma veya motorun sesinde farklılık oluyormu ona bakmak lazım.
Hocam özellikle onlara dikkat ettim motorda enteresan ses yok devir saatinde de dalgalanma söz konusu değil

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
fren hidroliği azalırsa fren anında yavaşlarken araba sallanır

• Beğen
Tepkiler: Batuhan_