Şanzımanda ses,Uğultu...(ÇÖZÜLDÜ)

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
S.a.Arkadaşlar...Aracımın şanzımanında ses(uğultu var)..Araştırmalarıma göre büyük bir ihtimal mahruti bilyasından yapıyor..Yakın zamanda özel servise veya yetkili servise yaptıranlar varmı ? İstanbul Avrupa yakasında tavsiye edeceğiniz bir usta varmıdır ve maliyeti nekadar tuttu?
Diye bir konu açmıştım biliyorsunuz...Bu problem Allaha şükür çözüldü..Bu konu hakkında video paylaştım...Aranızda bu sesi duyan varsa yardımcı olmak adına video düzenledim...Buyrun..
Not:Videoada bahsettiğim şanzımancı Ahmet Usta nın bilgilerini paylaşıyorum...

Adres: Maltepe, Fazılpaşa Cad, Fatih Oto San Sit. 11/7, 34010 Zeytinburnu/İstanbul

Telefon: (0212) 612 78 09
Görüntüleme: https://www.youtube.com/watch?v=eT_C_S6lQFk&t=1s

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
aynen üstadım priz dirsek bilyası
nisa otoya git bence

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Youtube ta videolarını izledim ama ne biliyim pek güvenemedim onlara :)...
önce arayıp bir fiyat al üstad

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
eğer servis varsa direk servise git üstad

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Prizdirek bilyası düşük viteste trıltı yapar ugultu degil...! aynamahruti bilyaları zor bozulur yani yagsız felan kalacak anca öyle bozulur aracımızda ki ugultu yu tyarif edersen daha iyi yardımcı olurum arac kalkar kalkmazmı başlıyor ugultu veya dururken olan ugultu debr,yaja basınca kesiliyormu ? teker bilyalarına baktılar mı ? aracta kar lastigi var mı ? bir acarsanız daha iyi yardımcı olurum...

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
belirli aralıklarda geliyorsa diferansiyele baktırmak lazım..

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
belirli aralıklarda geliyorsa diferansiyele baktırmak lazım..
Evet Tayfun hocam Joseques arkadaşın dediği gibi şanzıman içinde difarensiyel..Yani her durumda şanzıman sökülecek :)
Prizdirek bilyası düşük viteste trıltı yapar ugultu degil...! aynamahruti bilyaları zor bozulur yani yagsız felan kalacak anca öyle bozulur aracımızda ki ugultu yu tyarif edersen daha iyi yardımcı olurum arac kalkar kalkmazmı başlıyor ugultu veya dururken olan ugultu debr,yaja basınca kesiliyormu ? teker bilyalarına baktılar mı ? aracta kar lastigi var mı ? bir acarsanız daha iyi yardımcı olurum...

Alt devirlerde uğultu duyulmuyor veya hissedilmiyor...Sanırım yüke bindiği için..Genelde araç devrini aldıktan sonra belirli bir hızda giderken(3-4 viteslerde daha belirgin) hafif gaz verip çekince bir inleme-uğultu yapıyor...Aracın bakımın yaptırdığım usta ile test sürüşünde o da sesi duyup tespit etti..Aracı lifte kaldırıp tekerlek bilyesi(rulman) kontrolüde yapıldı..Ustamında söylediği sesin şanzımanda geldiği..Aracı aldığımda şanzımanda terleme vardı..Ustama gösterdiğimde kaçak olmadığını söylediği için bizde terlemenin normal olduğunu düşündük...Vites geçişlerinde sorun yok..Garç gurç diye Ses de yok...Yani şanzıman yağının eksik olduğunu bu sebepten düşünmüyoruz...Ama aracın evveliyatını bilmiyorum tabi..3 aydır bende araç...Bu sesi 1 aydır duyuyorum ama belki ilk aldığımdada vardı ama farketmedim..
Yani Yetkili servise gittim arıza tespiti için bile 350 lira talep ediyorlar..Aracı tamir ettirisem bu ücret alınmayacakmış ama tamir ettirmezsem bu ücreti alacaklar...Şimdi yüksek bir maliyet çıkarsa(özel servise göre baya yüksek olursa)yaptırmıycam 350 lira gidecek..Boşunada 350 lira gitsin istemiyorum yaptırmadıktan sonra....

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Evet Tayfun hocam Joseques arkadaşın dediği gibi şanzıman içinde difarensiyel..Yani her durumda şanzıman sökülecek :)

Alt devirlerde uğultu duyulmuyor veya hissedilmiyor...Sanırım yüke bindiği için..Genelde araç devrini aldıktan sonra belirli bir hızda giderken(3-4 viteslerde daha belirgin) hafif gaz verip çekince bir inleme-uğultu yapıyor...Aracın bakımın yaptırdığım usta ile test sürüşünde o da sesi duyup tespit etti..Aracı lifte kaldırıp tekerlek bilyesi(rulman) kontrolüde yapıldı..Ustamında söylediği sesin şanzımanda geldiği..Aracı aldığımda şanzımanda terleme vardı..Ustama gösterdiğimde kaçak olmadığını söylediği için bizde terlemenin normal olduğunu düşündük...Vites geçişlerinde sorun yok..Garç gurç diye Ses de yok...Yani şanzıman yağının eksik olduğunu bu sebepten düşünmüyoruz...Ama aracın evveliyatını bilmiyorum tabi..3 aydır bende araç...Bu sesi 1 aydır duyuyorum ama belki ilk aldığımdada vardı ama farketmedim..
Yani Yetkili servise gittim arıza tespiti için bile 350 lira talep ediyorlar..Aracı tamir ettirisem bu ücret alınmayacakmış ama tamir ettirmezsem bu ücreti alacaklar...Şimdi yüksek bir maliyet çıkarsa(özel servise göre baya yüksek olursa)yaptırmıycam 350 lira gidecek..Boşunada 350 lira gitsin istemiyorum yaptırmadıktan sonra....
şöyle yapabilirsiniz parçayı kendilerinden almayın 2 3 katı fiyat verirler parçayı dışarıdan orj. alın hani parçadan ancak bir fiyat kırabilirseniz kırarsın bide bu dediginiz arızaları sorun bunlar çıkarsa maliyet ne olur diye fikir almış olursunuz üstadım