Sarsıntılı çalışma sorunu Yardım :(

AseSiNo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,98 model 2.0 16 V opel astram var.Son zamanlarda motor sarsıntılı çalışmaya başladı.Vites küçültüp durmam gerektiğindede araç olmadık yerde stop ediyor.Rolanti motoru dediler değiştirdim,yine aynı.Gitmediğim danışmadığım adam kalmadı.Herkes başka bişi sölüyo.Sorun ne olabilir ? Bujiler,buji kabloları,Rolanti motoru değişti,Debimetre ve oksijen sensörüde sağlam.Arızalı olan parça hangisi.Olmadık zamanda stop etmesi beni çıldırtacak.""Görüşlerinizi yazın lütfen.

benzin geri dönüş hortumunu pense ile sıktığımda rolanti düzelip tekrar eski haline döner gibi oluyo

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr de olabilir kurum falanda olabilir motorda bi carbon clear yaptır bence

GOLD MASTER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
AseSiNo' Alıntı:
Arkadaşlar,98 model 2.0 16 V opel astram var.Son zamanlarda motor sarsıntılı çalışmaya başladı.Vites küçültüp durmam gerektiğindede araç olmadık yerde stop ediyor.Rolanti motoru dediler değiştirdim,yine aynı.Gitmediğim danışmadığım adam kalmadı.Herkes başka bişi sölüyo.Sorun ne olabilir ? Bujiler,buji kabloları,Rolanti motoru değişti,Debimetre ve oksijen sensörüde sağlam.Arızalı olan parça hangisi.Olmadık zamanda stop etmesi beni çıldırtacak.""Görüşlerinizi yazın lütfen.
araçın tech 2 cihaza baglanıp bakılacak arıza lar verdi ise görülür zaten arıza yok ise egr ye bakınız ateşleme bobinine bakınız artı araçta arıza kodu depoladı ise oldu yerde araç boşta iken çalışırken motor tekleme yapıyorsa araça kurum temizligi yapılır kurum temizligi de ilaç filanlada temizleme olayı olmaz bilginiz olsun direk silndir kapal sökülür ve rektefiyeciye gönderilir ve konpile siboplar ve kapaktaki kurumlar temizlerin

424astrag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm
bende de 2001 model astra g var.Arabami moskovadan yeni aldim.Ayni sekilde araba rolantide sarsintili calisiyor.acaba carbon clear ile rolantisini normal haline getirebilirmiyim.

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GOLD MASTER' Alıntı:
ilaç filanlada temizleme olayı olmaz bilginiz olsun direk silndir kapal sökülür ve rektefiyeciye gönderilir ve konpile siboplar ve kapaktaki kurumlar temizlerin
kusura bakma carbon ilaçları ile yapılanlar parayı boşa mı veriyor.Herkes yapıyor bunu ilaçla sen silindir kapagını söküyorsun açıklarmısın sen mi ilaççılar mı haklı...

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence ilacında faydası olabilir ama işin gerçeği ve sağlıklısı bencede kapağın sökülüp kapakçıda temizlenip takılması.
carbon clean de fayda ediyodur ama görerek temizlemek kadar etkili olabileceğini düşünmüyorum.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İlaçlı karbon clen yapılıp kurtarmassa silndir kapağı sökülüp temizlik uygulansa daha yerinde olur. 60 tl.yerine fazlasını vermek ekonomik değil .
Kapak sökülmesi büyük külfet.:good:

ahmetcem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 motorlu araçlarda egr var mı