Selamlar aranıza yeni katıldım

OpeldenSoğuyanİnsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hasip hocam fikirlerini alabilir miyim ne diyorsun bu duruma som post da özetlemeye çalıştım başımdan geçenleri :)

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam cihaz sıfır gibi duruyor eslesen cihazlara bakarsan çinli amcalarin deneme yaptiklari cihazlar gibi duruyor. Muhtemelen ayni yazilimi tüm cihazlara attıkları için bu sekilde geliyor olabilir. Poşetlere gelince nasil yani hepsi sökülü durumda mıydı?

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
IMG_20191119_165303.jpg

Merhaba aracımı bugün teslim alabildiim dün bir aksilik vardı orjinal teybimi bagaja koymuşlar ama kutu felan yok takılı olanda bu resimdeki ama bana göre pek sağlıklı değil navigasyonu test edip memnun kalmassam orjinal i taktırıcam tekrar aracı teslim alırken marş basmadı akü takviyesi yaptılar öyle hareket edebildim bu normal birşey dendi Opel bayisinden hiç memnun kalmadım hediye paspas istemem rağmen bizde yok diyip vermediler hocam birde Bluetooth ile bağlanmaya çalıştım önceden 5 farklı telefon bağlanmış araç km si 10 idi normal geldi ama sıfır bir araçbu içerde naylon koruma yoktu hiçbiryerde ve biraz tozlu onun haricinde dediğim gibi multimedya ekranında başka cihazlar önceden bağlanmış biraz miğdem bulandı bazılarına göre takıntılı olabilirim ama sonuçta sıfır ilk ben binmek için bunu alıyorum sizce araca bir ekspertiz yaptırayım mı ? Değerli arkadaşlar fikirleriniz benim için önemli.
Resmen sizde kendimi gördüm😊
2016'da sıfır km 1.6 115hp astra sedan almıştım. Aracı 15km'de teslim aldım. Benzer bir muamele gördüm. Multimedyama Bluetooth'unda 2, 3 telefon kayıtlı görünüyordu. Naylon yoktu hiçbiryerde. Kabaca yıkamışlardı ve aracın içi tozluydu.

Orjinal halı paspasları vardır içinde. Opel, reno, vw hiçbir bayi kolay kolay günahını vermez.

Aküyü takip ederseniz iyi olur. İleride sıkıntı çıkartırsa garantiden değiştirebilirsiniz.

Bence 10km'den bişey olmaz, belki bir ay sonra zaten 1000 olacak. Ruhsat vb. işlemlerinde ulaşım için sizin aracınızı kullanmış olabilirler. Bence de sıfır aracın sıfır km'de olması lazım hadi yükleme, boşaltma deyin 1 km olsun 2 km olsun ama boşverin çok önemli değil.

Ekspertiz deyince ben de o zaman sizin gibi düşündüm. Ama kimse beni ciddiye almadı.😊 Satarken bir sorun çıkmadı şükür. Ama herşey olabilir taş sıçrıyor, araç dolu yiyiyor, ne bileyim boyayıp satıyorlar. Ama dünya standartlarında üreticilerin kusurlu boyanan bir parçayı 3 kere boyama hakkı olduğunu duymuştum. Boya mikronu kalın bile olsa elinize birşey geçmeyebilir. Çok takıldıysanız bir galericiye götürün, arabanın etrafını ahtapot gibi sarıp, deliler gibi bakıyorlar.😊 Ben hiçbir ekspertizcinin böyle araç incelediğini görmedim. Hem de erkenden satış provasını yapmış olursunuz... Aklınızda hiçbir soru işareti kalmamış olur.

Aracınız hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin. Güzel günlerde kullanın inşallah...

Son düzenleme:

OpeldenSoğuyanİnsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam cihaz sıfır gibi duruyor eslesen cihazlara bakarsan çinli amcalarin deneme yaptiklari cihazlar gibi duruyor. Muhtemelen ayni yazilimi tüm cihazlara attıkları için bu sekilde geliyor olabilir. Poşetlere gelince nasil yani hepsi sökülü durumda mıydı?
Aynen hocam poşet yoktu hiçbiryerde.

OpeldenSoğuyanİnsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resmen sizde kendimi gördüm😊
2016'da sıfır km 1.6 115hp astra sedan almıştım. Aracı 15km'de teslim aldım. Benzer bir muamele gördüm. Multimedyama Bluetooth'unda 2, 3 telefon kayıtlı görünüyordu. Naylon yoktu hiçbiryerde. Kabaca yıkamışlardı ve aracın içi tozluydu.

Orjinal halı paspasları vardır içinde. Opel, reno, vw hiçbir bayi kolay kolay günahını vermez.

Aküyü takip ederseniz iyi olur. İleride sıkıntı çıkartırsa garantiden değiştirebilirsiniz.

Bence 10km'den bişey olmaz, belki bir ay sonra zaten 1000 olacak. Ruhsat vb. işlemlerinde ulaşım için sizin aracınızı kullanmış olabilirler. Bence de sıfır aracın sıfır km'de olması lazım hadi yükleme, boşaltma deyin 1 km olsun 2 km olsun ama boşverin çok önemli değil.

Ekspertiz deyince ben de o zaman sizin gibi düşündüm. Ama kimse beni ciddiye almadı.😊 Satarken bir sorun çıkmadı şükür. Ama herşey olabilir taş sıçrıyor, araç dolu yiyiyor, ne bileyim boyayıp satıyorlar. Ama dünya standartlarında üreticilerin kusurlu boyanan bir parçayı 3 kere boyama hakkı olduğunu duymuştum. Boya mikronu kalın bile olsa elinize birşey geçmeyebilir. Çok takıldıysanız bir galericiye götürün, arabanın etrafını ahtapot gibi sarıp, deliler gibi bakıyorlar.😊 Ben hiçbir ekspertizcinin böyle araç incelediğini görmedim. Hem de erkenden satış provasını yapmış olursunuz... Aklınızda hiçbir soru işareti kalmamış olur.

Aracınız hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin. Güzel günlerde kullanın inşallah...
Teşekkürler. Aksilik bitmiyor ya park sensörleri m çalışmıyor sonradan takılan ekrana entegre etmemişler heralde telefonda konustum servise çağırdılar kardesim i gönderdim oda heyecandan olsa gerek el freni indirmeden 20 km yol yaptı yanıma geldiğinde fark etmiş balatalardan aşırı bir koku geliyordu ben bindim fren mesafesi uzamış sanki aracın sinyal emniyet kemeri sesi hiçbi ikaz vermiyor araç şuan yarın serviste elekktrikci bakacak sensörler için balatalara baktırayımmı yarın sizce bir sorun olur mu?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
El freni çekik olunca uyarı vermesi lazım ötüp durması lazım

OpeldenSoğuyanİnsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
El freni çekik olunca uyarı vermesi lazım ötüp durması lazım
Araca OEM ekran takılırken sesler devredışı kalmış anlamadım yarın serviste halledicekler sinyal verilen bile tik tok sesi gelmiyor kemer ikaz sesi bile yok :) benim anlamadığım el freni çekikken araba nasıl hareket ediyor?

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler. Aksilik bitmiyor ya park sensörleri m çalışmıyor sonradan takılan ekrana entegre etmemişler heralde telefonda konustum servise çağırdılar kardesim i gönderdim oda heyecandan olsa gerek el freni indirmeden 20 km yol yaptı yanıma geldiğinde fark etmiş balatalardan aşırı bir koku geliyordu ben bindim fren mesafesi uzamış sanki aracın sinyal emniyet kemeri sesi hiçbi ikaz vermiyor araç şuan yarın serviste elekktrikci bakacak sensörler için balatalara baktırayımmı yarın sizce bir sorun olur mu?
Bakmışken ona da baksınlar tabi. El freni manuel mi elektronik mi? Manuelse tam çekili halde kolay kolay yürümemesi lazım aracın. Yarım falan çekilidir muhtemelen. Fren mesafesi uzatacak kadar etkileneceğini sanmıyorum. Baksalar da balata sarf malzeme olduğu için ücrete tabidir. Abartıyorum balatanın %25ini bile yemiş olsa kullanırsınız bitene kadar. Önemsemenize gerek yok bence. Yine baktırın tabi de yüzeysel bakıyorlar o an aracın işleyini etkilemeyen bir şeyse. Hatta belki bakmıyorlar. Ama emniyet kemeri ikazına bakarlar hallederler muhtemelen.

Park sensörü hiç ses çıkarmıyor mu, yoksa sadece gerigörüş ekranında görselini mi göremiyorsunuz?
Sorun sadece görsel ise multimedya cihazındaki araç ayarlardan devre dışı bırakılmış olabilir.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Araca OEM ekran takılırken sesler devredışı kalmış anlamadım yarın serviste halledicekler sinyal verilen bile tik tok sesi gelmiyor kemer ikaz sesi bile yok :) benim anlamadığım el freni çekikken araba nasıl hareket ediyor?
Ya ayarlardan sesi kapanmıştır ya da cihazın kendi hoparlörü oluyor onu takmamışlardır. Bu tip cihazlarda ikaz sesleri cihazın kendi hoparlöründen çıkıyor.

Son düzenleme:

OpeldenSoğuyanİnsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya ayarlardan sesi kapanmıştır ya da cihazın kendi hoparlörü oluyor onu takmamışlardır. Bu tip cihazlarda ikaz sesleri cihazın kendi hoparlöründen çıkıyor.
Tam üstüne bastın cihaz takılmadan önce sesi kapılardan veriyormus böyle cihaz lar takılınca hoparlör gerekiyormuş ne kemer sesi ne sinyal sesi hiçhişey yok ayriyeten klima tuşlarım da çalışmıyor yarın sabah servisteyim ön tarafta aşırı yanık kokusu geliyo kaputu açıncada anlamış değilim bir de kaputu açınca saç larda kaynak gördüm kaynak sonradan bir müdahale olduğunun işaretçisi midir bana ekspertiz yolu gözüküyor yine el freni sanırım 1-2 diş çekiliymiş .