Servis Stabilitytrac uyarisi acil yardim

caner.demirci.37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oncelikle iyi forumlar aracimi esime birakmistim o kullanirken akusu zayiflamaya baslamisti arac mars almiyordu akucu gelip yerinde değistirmis değistirdikten sonra baslikta yazdiğim gibi servis stabilitytrac arizasi veriyor daha sonra da AFL , elfreni indirin gibi seri hatalar veriyor sebebi nedir acaba 2 saatlik bir yolla cikimasi gerekiyor sorun olurmu acil bilgisi olan cvp verebilirmi acaba :(

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Merhabalar akü söküldüğü için camların yeniden kalibre edilmesi gerekiyor. Ekran sizi nasıl yönlendiriyorsa işlemleri gerçekleştirin. Servis stabiltrak hatası genelde akü boşaldığında veriyor. Aracınızı çalıştırın akü toparlasın biraz kendine gelecektir.

caner.demirci.37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araca sifir aku takildiktan sonra bu arizalari verdi , camlar nasil kalibre ediliyor peki ve bu halde uzun yola cikilsa sorun cikartir mi cevap icin teseku ederim

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Sıfır akü takıldığında sadece cam uyarıları gelir ekrandaki yönergeler tamamlandıktan sonra başka bir uyarı vermemesi gerekiyor. Yeni takılan akünün şarj durumu nedir ? Aracı çalıştırdıktan sonra uyarılar devam ediyor mu ? Yoksa uyarı verip geçtimi ? Şu an aracı çalıştırdığınızda herhangi bir hata yoksa bence yola çıkabilir.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Akü kutup başlarını söküp-takıp tekrar çalıştırmayı deneyin..Birde araca uygun akümü takılmış acaba?(Amper vs)..

caner.demirci.37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıfır akü takıldığında sadece cam uyarıları gelir ekrandaki yönergeler tamamlandıktan sonra başka bir uyarı vermemesi gerekiyor. Yeni takılan akünün şarj durumu nedir ? Aracı çalıştırdıktan sonra uyarılar devam ediyor mu ? Yoksa uyarı verip geçtimi ? Şu an aracı çalıştırdığınızda herhangi bir hata yoksa bence yola çıkabilir.
Yonergeler derken nasil bir yol izlenmeli kontaği aciyor eşim arac calisiyor calisir haldeyken hatalar devam ediyor
8f439b030ec23743a1070701d4846fa9.jpg
74cbb0cbc712265abd7bc09084849f03.jpg

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim akü serviste şarj edilmişti, start stop yapmadığı için takviye amaçlı. Aracı sabahtan bırakıp ertesi gün aldım. Servisteki eleman bu işlemle birlikte elektronik sistemlere alıştırma yapmaları gerektiğini söylemişti. Sanırım sizin araç da cosmo. Serviste bilgisayara bağlanması gerekebilir. Daha önce tecrübesi olan varsa bilgilendirsin ama akü değişimi sanırım bizim cosmolarda en azından serviste yapılması gereken bir işlem?

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi

caner.demirci.37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim akü serviste şarj edilmişti, start stop yapmadığı için takviye amaçlı. Aracı sabahtan bırakıp ertesi gün aldım. Servisteki eleman bu işlemle birlikte elektronik sistemlere alıştırma yapmaları gerektiğini söylemişti. Sanırım sizin araç da cosmo. Serviste bilgisayara bağlanması gerekebilir. Daha önce tecrübesi olan varsa bilgilendirsin ama akü değişimi sanırım bizim cosmolarda en azından serviste yapılması gereken bir işlem?

Galiba sizin dediniz gibi birsey arkadaşim esim bugun FIAT servise gitmis yasadıgimiz yerde sadece bu servis var sağ olsun o arkadas da ilgilenmis opel servisi aramis sadece servisteki cihazlar bu arizalari cozebilir demiş bilgisayara bağlayip guncrllemek gerekiyor demisler bakalim servisini bulabilecez mi bildiğim kadariyla da BOSCH CAR servisi de yetkili servis olarak geciyormus bize yakin sayilacak uzaklikta bir iki bosch car servisi var telefonla ulasip bilgi alicam yanitlariniz icin tesekur ederim

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Galiba sizin dediniz gibi birsey arkadaşim esim bugun FIAT servise gitmis yasadıgimiz yerde sadece bu servis var sağ olsun o arkadas da ilgilenmis opel servisi aramis sadece servisteki cihazlar bu arizalari cozebilir demiş bilgisayara bağlayip guncrllemek gerekiyor demisler bakalim servisini bulabilecez mi bildiğim kadariyla da BOSCH CAR servisi de yetkili servis olarak geciyormus bize yakin sayilacak uzaklikta bir iki bosch car servisi var telefonla ulasip bilgi alicam yanitlariniz icin tesekur ederim

Rica ederim, birbirimize yardımcı olmak için biraradayız[emoji846] bu akü değişim işlemi için ille servise gitmemiz gerekiyor mu, sorununuzu çözdüğünüzde bizi de bilgilendirirseniz mutlu oluruz..

• Beğen
Tepkiler: Murat

caner.demirci.37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben daha onceden değistirmistim 3 yil once idi sanirim ama serviste yaptirmadim fakat bir sorun cikmadi . Fakat simdi ki eşimin taktırdıgı akücü nasıl bir amatör ise direk sokmus ( takviye yapmadan ) sonra da bu ariza seri uyarisi vermeye başladı servise ya da bosch car servise goturdüğüm de haber veririm bilgi icin . Ayrıca dip not düşeyim ( gecen yaz aracı yine bosch car servise goturdum genel bakimlari icin orda öğrendiğim kadariyla diyelimki sıfır arac aliyorsunuz bakim yaptirmaniz gerekiyor ama servisiniz yok bosch cara gidip yaptirabiliyorsunuz aracınuz garantisi bozulmuyor OPEL ile BOSCH CAR anlasmalı şirketlermiş