Seyir halinde benzine geçme!!!

akın27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımla seyir halindeyken,özellikle rampalarda benzine geçip tekrar gaza geçiyor.Benzine geçerken farkında olmuyorum ama tekrar lpg ye geçerken uyarı sesiyle anlıyorum benzine anlık geçiş yaptığını..Bu durum normalmi sizce?

akın27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca bu sabah aracım lpg ye geçer geçmez stop ediyordu.Baya bi uğraştım silkeleye silkeleye gazda devam etti düzeldi ve öylece 200 km yaptım.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ısı müşiri ve gaz benzin filtrelerini kontrol ettirin ayrıca gaz ve benzin kesicileride...

eses38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg ayarlarınızı bir bilgisayarda kontrol ettirin sabah aracın su sıcaklığı prıogramdaki seviyeye gelmeden lpg ye geçti ise ki bu mümkün araç likit haldeki lpg yi yakamaz rampada benzine geçiyorsa ki bu gaz pedalına yüklendiğiniz anlamına gelir ytersiz gelen lpg yerine araç benzine geçer yani lpg ayarlarınızın bir kalibrasyona ihtiyacı var

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımla seyir halindeyken,özellikle rampalarda benzine geçip tekrar gaza geçiyor.Benzine geçerken farkında olmuyorum ama tekrar lpg ye geçerken uyarı sesiyle anlıyorum benzine anlık geçiş yaptığını..Bu durum normalmi sizce?
Neden rampalarda benzine geçiyorsunuz anlamadım.

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
aracınızın regulator basınc degerı dusuktur
yuksek devırlenmelerde yada tork tuketımlerınde arac sıkısınca benzıne gecıyor olabılır
tekrar proram yaptırnız
genel olarak
1-regulator basınc degerı dusuktur
2-ecu yenıden programlaması gerekır
3-programı yapan arkadas dusuk degerlerle calısıyor olabılır
4-zengın fakır karısımları ecuda hatalı algılanmıs olabılır

serkan_2120

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızın regulator basınc degerı dusuktur
yuksek devırlenmelerde yada tork tuketımlerınde arac sıkısınca benzıne gecıyor olabılır
tekrar proram yaptırnız
genel olarak
1-regulator basınc degerı dusuktur
2-ecu yenıden programlaması gerekır
3-programı yapan arkadas dusuk degerlerle calısıyor olabılır
4-zengın fakır karısımları ecuda hatalı algılanmıs olabılır

:alkis: :good:

bide sizin araçta voltran vardı sanırım :cry: ki voltrandan ne çektiğimi bi ben bi Allah bide tüpçüm ahmet abi biliyo :cry: :cry:

mmucahid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım sıralı sistemde yukarıdaki arkadaşımın belirttiği gibi yuksek devırlenmelerde yada tork tuketımlerınde arac sıkısınca otomatik olarak benzıne geçer diye biliyorum gaz dönüşüm yapan yerde kontrol ettirmekte fayda var

akın27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş bey ben geçmiyorum kendisi otomatik geçiyor;) .Tüm yorum yapan arkadaşlara teşekkürler,burdan çıkan yorum lpg kalibrasyon ayarı sanırım.

tiseri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı problemle bende karşılaşıyorum bazen. problem çözülünce yazarsanız iyi olur.