Shell’den Dizellerin Performansına GTL teknolojisi dopingi

banistercaq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz eski bir konu ama güncellemekte fayda olacağına inanıyorum.
Bende küçükbakkalköy de ki shell de bulabildim ve diesel katkısı ile birlikte depomu GTL ile fulledim, depo sonundaki durumu yine yazarım

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana pek faydası olacağını sanmıyorum benim pompa mekanik. Ama belki sabahları ilk çalışmada kolaylık sağlayabilir

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
shell i bilmiyorumda. babam sürekli bp den euro dizel alırdı. araç resmen cansızdı. 2000 devir i geçince anca toparlıyordu. opet i burdaki arkadaşların tavsiyesi üzerine denedim. gerçekten çok ama çok değişti. 1600 devirlerden itibaren aracta çekişi hissediyorum. malum her yerde opet olmuyor. olmayınca babam bp den alıyor. araca bindiğimde hemen anlıyorum bp den aldığı. yakında shell ide deniycem. bakalım nasıl

EvolutionX

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
shell +GTL yi tavsiye ederim ben sürekli kullanıyorum gerçekten farkını hissettiriyor

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar şirketime ait kangoo araca sürekli shell eurodiesel alıyorum. geçen gün ilk defa GTL aldım. ilk izlenimimi söyleyeyim. ÇOK YAKIYOR. bazılarınız basarsan yakar diyeceksiniz ama ben yakıt konusunda rekorlara imza atıyorum. kangoo ile şehir içinde eurodiesel ile 880 km yaptım. uzun yolda neler yaparım kim bilir. o derece ekonomik kullanmama rağmen 750 km. yi geçmedi bu sefer. performans ise hiç farketmedi. (Not : araç 37000 km. dedir. iki bakımı da renault yetkili servisinde yapıldı. çok yakmasının sebebi kış koşulları olabilir. sabahları jiklenin geç bırakması gibi... ama performansta inanın hiç bir fark yok) bilginize...

yua

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
,,,,

Son düzenleme:

EREN34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2010 Mercedes'te 5 depo denedik.Performans konusunda hissedilir minik bir artış oldu.Ekonomi açısından araç aynı km'yi yapıyor.Yani litre bazında euro ile ne yakıyorsa GTL ileda aynı yakıyor.Ancak alırken litre fiyatındaki farktan dolayı km/krş hesabında daha pahalıya geliyor.

Saygılar...

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim izlenimlerim sesin daha azaldığı performansta ekstra birşey yok km için birşey diyemeyeceğim hep uzun yolda kullandım o dönbem şehir içide yaptım ama hep tatıl yaptıgıım döneme denk gelmıstı fiyatı aynı kalsa devam ederdim açıkçası ama şimdilik eurodizele devam.

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ilk çıktığından beri kullandım takii 2 hafta öncesine kadar nedeni ise motorda arıza ışığı yaktığından dolayı. nasıl mı olmuş onuda söyliyeyim
gtl okadar ince mazotki araçta yüksek yakıt sıcaklığı arızası verdi ve mazotu daha kısa kmde bitirdi