sıcakken geç çalışma sorunu çözüldü.

iberay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıcakken geç çalışma sorunum vardı opel combo aracımda.Aslında usta pek sır vermek istemiyor.formumuza üye değil:) çünkü .Bana söylediği arabayı bırak yarın gel al .Ben senin sorunu halledecem oldu. kendisi opel servisinde çalışmış.sonra ayrılmış asıl alanı wv.kendi başına aynı sorun geliyor .2003 model combosu geç almaya başlıyor.o da epey uğraşıyor.bunu oğlundan dinledim.kendisi VAN'dan kayseriye bile götürüyor.Sonra gelip motoru açıyor sorun kurumdan.Ama dedimya ben arabayı bıraktım.Motorun kurumu temizlendi , jontalar filan , sübap ayarları , yağ değişimi falan,daha ne gibi inceliği var bilmiyorum.Ben ordayken yapmadılar. Ama inanılmaz birşey .Sanki araba 200-300 kilo daha hafifledi.Sıcak soğuk yarım marş ile alıyor.Usta bu konuda kendinden tecrubeli olduğundan çok emin.Başka bir komşusundan bahsediyor.Aynı sorun ile gelen bir araba 3 yıl git gel yapmış.Sağlam olan parçalar değişmiş . sağlam pompayı bozmuşlar.Ben bana yakın 3 opel yetkili servisiyle (van, Erzurum, Trabzon) konuştum.çevre ilçelerde ustalarla konuştum.İnternette konuşuyoruz.Ama bu sorun ben çözdüm böyle oldu diyen yoktu.800 ytl verdik.Ama az sanki arabayı sıfır aldım gibi seviniyorum çünkü psikolojik sorun olmuştu.

cglrkml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gözünüz aydın bazen ufak bir sorun yanlış tespitler sonucu büyük masraflara yol açabiliyor..adınıza çok sevindim..

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gözünaydın

Motorun saat gibi çalışması dünyanın malına değer. Benimkide yaz gelmesine ve bujilerim yeni olmasına rağmen sabahları iki kere ısıtmadan marş basmıyor (km 148.000 de). Ama elletip kurcalatmayada ödüm kopuyor. Ne yapacağım bilmiyorum

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
Motorun saat gibi çalışması dünyanın malına değer. Benimkide yaz gelmesine ve bujilerim yeni olmasına rağmen sabahları iki kere ısıtmadan marş basmıyor (km 148.000 de). Ama elletip kurcalatmayada ödüm kopuyor. Ne yapacağım bilmiyorum
benımle ırtıbat kur haledelım

iberay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim sorundan farklı olabilir seninkisi benim araba sabah ve soğukken tek marş alıyordu.Sıcakken geç alıyordu.Bazen üç dört marş yapıyordum.İşini sağlam yapan bir usta bulursan korkmana gerek yok.Ayrıca motora tamirden sonra ki yağ değişimi olmuştu (MOTOR SİLK ) boşaltım bir kutu.saat gibi şimdi .usta satarsan haberim olsun diyor.:alkis:

dekramcem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla iyi kurtarmışsın arkadaşım. Senin konunu uzun süredir takp ediyordum. Aynı durum benim astra G 2008 de de var.araba 9000 km oldu dediğin gibi soğuk motorda tek marşta alıyor hatta bazen sıcak motorda bile yarım marşta alıyor ama gel gelelim o gün 3-4 defa motoru çalıştırıp stop ettiysem (ayrı ayrı zamanlarda ama aynı gün, yani kısacası motor sıcakken arabaya döndüysem ) mutlaka uzun bir marş süresinden sonra araba çalışıyor( önemli nokta bu sıcakta geç çalışma olayı her zaman olmuyor) . Araba 1.6 G twinport 8 defa servise girdi günlerce serviste kaldı ( şimdi bu nasıl 0 araba diyeceksiniz ???) akü değişti ( ki bozuktu şarj olmuyordu) buji değişti ( ki uçları korlaşmıştı) krank devir sönsürü değişti ( ki önlem için değiştirmişler) 8 kere tech 2 ye bağlandı hata falan yok, benzinci değiştirildi servisin kendi anlaşmalı benzincisinden benzin alındı ve halen alınıyor, enjektör temizleyici her 2000-3000 km de bir konuluyor. Ama nafile. Bu arada bu 8 kere servise girdi dediğim 4 ayrı yetkili serviste 2'er kez. Kısacası tüm ölçümler tüm testler hep pozitif. Artık olayı beynimin önemsizler klasörüne koydum ve servisin arabada hata yok dediği arabamı garanti kapsamında sürmeye devam ediyorum..
Fikirleriniz, önerileriz olursa sevinirim.
Güzel bir haziran pazarında tek ve kısa marşta alan alan arabalara gıpta ile bakmakta bizim kaderimizmiş :)
Kalın sağlıcakla sevgili opel aşığı dostlar. Zaten opele aşık olmasak katlanılır mı buna :)

iberay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğin gibiyse sende de kuurum bağlamış gibi.sen bilirsin ama kurum temizliğini dene .bazı arabalarda kurum böbrek taşı gibi diyor usta .
sonra birde eko66 taktır.kurum oluşmasını önlersin.

opelvectra20CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arakadaşlar benimde vectrada aynı sorun var ben de sordum soruşturdum enjektör rampası arızalanmış dediler yani yeterince benzin pompalanıyor fakat mtorda durmuyor kaçırıyor dediler ben de tuttum benzinin depoya dönüş hortumuna selonoit vana koydum böylece marş esnasında dönüşden benzin gitmiyor basınçlı benzin motorda bulunuyor ve motor yarım marş ile çalışıyor.
Yada yapılması gereken bir diğer nokta ise benzin pompasını çalıştırmadan 8 sn önce benzin pompasını çalıştırmak.
İki yöntemde işe yarıyor.

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim Arabadada Geç çalışma problemi oluşmuştu motora Balata Temizleme Spreyi kaçırıp 6-7 bin Devir Çevirttirince :):) Demekki Oluşan Kurumlar Yer Değiştirdi.Bi Carbon Clean Yaptırayım Enjeksiyon Temizliğide Yaptırayım Bakalım Fark Edecekmi :):)