Sıfır araç seçimi astra mı yoksa kia ceed mi?

hangisini tercih ederdiniz ve yorumlarınız.

• Kullanılan toplam oy
    52
  • Anket kapatılmış .

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Birde bizlerde indirim ve MTV yok durum böyle olunca da aslında çok kaliteli bir araç olsun istiyorum. En azından LPG olmasın. Araştırmalara devam ediyorum. Ceed birde bizler için yapı itibari ile uygun bir araç hem geniş hemde yüksek bir araç. Ona da baktım. Hani derler ya yayla gibi bir araç :) birde ben uzun araçlara alışkın olduğumdan sedan araçlar bana bir garip geliyor :)

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde bizlerde indirim ve MTV yok durum böyle olunca da aslında çok kaliteli bir araç olsun istiyorum. En azından LPG olmasın. Araştırmalara devam ediyorum. Ceed birde bizler için yapı itibari ile uygun bir araç hem geniş hemde yüksek bir araç. Ona da baktım. Hani derler ya yayla gibi bir araç :) birde ben uzun araçlara alışkın olduğumdan sedan araçlar bana bir garip geliyor :)

senin fiyat avantajın olduğu için seçim işin biraz daha kolaylaşıyor. yalnız senin için bagajın geniş ve yükleme şeklinin uygun olması lazım yanılmıyorsam.
eğer büyüklüğü ve genişliği senin için sorun olmayacaksa skoda sperb'i bir incele istersen.
ben de bir süredir onun la ilgileniyorum ama fiyat konusunda bir türlü anlaşamıyoruz.
bana göre piyasadaki parasını tek hak eden araba o.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yüksek olması benim için daha iyi aslında. Engelimden dolayı araca binme yada inme konusunda pek sıkıntım olmaz. Birde o aracı inceleyim bakalım teşekkür ederim.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yüksek olması benim için daha iyi aslında. Engelimden dolayı araca binme yada inme konusunda pek sıkıntım olmaz. Birde o aracı inceleyim bakalım teşekkür ederim.

yerden yüksekliği normal ama kasa biraz büyük (eski audi a6 şasesi üzerine geliştirilmiş bir otomobil) içi ve bagajı inanılmaz geniş.
kaliteli ve konforlu bir araç gidip yakından incelemeni tavsiye ederim.

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahmet abi selamlar,

ben de senin durumuna benzer bir durumdayım şimdi. 2. el bakarken birden sıfır araç almaya karar verdim ve aklımda ceed 1.6 crdi concept otomatik vites ve astra j 1.3 cdti enjoy var. ikisi de hatchback modeller. henüz astraya bakmadım ama bugün ceed ile test sürüşüne çıktım. süspansiyon dışında olumlu düşünceler oluştu kafamda. süspansiyon bana biraz sert geldi. yoldaki tümsek ve çukurları çok hissettiriyor. ama dediğim gibi bunun dışında aracı kullanması keyifli. inşallah bu hafta içinde de astrayı denerim. consept düz vites için 47.200, otomatik için 49.100 , consept plus düz vites için 49.800, consept plus otomatik için 51.800 fiyat aldım. sanırım olursa tercihim consept otomatik olacak. ama astranın da aklımda kalmaması lazım.
bu arada benim corsa cosmoyu eğer takasa verirsem 20 bine sayıyorlar. ama ay sonuna kadar istediğim aracı opsiyonlayıp istersem kendi aracımı dışarda istediğim fiyata satıp 20bini onlara verme şansım yada satamazsam 20ye onlara teslim etme şansım var. bakalım opel ne teklif verecek.

Son düzenleme:

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün astrayı denemek için bayiye gittim. ama ellerinde dizel astranın test aracı olmadığını söylediler!!! istersem benzinli otomatik versiyonu deneyebilirmişim. dizel olan ile de 100 mt gidebilirmişim sadece. tuhaf geldi açıkçası. ve edition modeli için 47.000 tl fiyat aldım. e o da zaten internette yazan fiyattan 51 tl daha düşük olan fiyat. bayiye has bir durum olabilir test aracı olmayışı falan ama fiyat konusunda anlamadım açıkçası opelin ne yapmak istediğini. liste fiyatı ne ise onu veriyor. sözde devletin yaptığı vergi zammını yansıtmamışlar fiyatlarına o yüzden fiyatları sabit tutmuşlar. ayrıca yanlış hatırlamıyorsam bu zam da 1,6 üzeri motorlar için yapılmıştı. yani tamamen kelime oyunu. neyse. astra almaktan %90 vazgeçtim gibi.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün astrayı denemek için bayiye gittim. ama ellerinde dizel astranın test aracı olmadığını söylediler!!! istersem benzinli otomatik versiyonu deneyebilirmişim. dizel olan ile de 100 mt gidebilirmişim sadece. tuhaf geldi açıkçası. ve edition modeli için 47.000 tl fiyat aldım. e o da zaten internette yazan fiyattan 51 tl daha düşük olan fiyat. bayiye has bir durum olabilir test aracı olmayışı falan ama fiyat konusunda anlamadım açıkçası opelin ne yapmak istediğini. liste fiyatı ne ise onu veriyor. sözde devletin yaptığı vergi zammını yansıtmamışlar fiyatlarına o yüzden fiyatları sabit tutmuşlar. ayrıca yanlış hatırlamıyorsam bu zam da 1,6 üzeri motorlar için yapılmıştı. yani tamamen kelime oyunu. neyse. astra almaktan %90 vazgeçtim gibi.

ceed ve i30 başta motor ve donanım olmak üzere bir çok yönden astradan iyi
araçlar.
ceed deki süspansiyonun sert algılanması 17" lastik olduğundan ve 50 yanak çok düşük olduğu için pek esnemiyor, dolayısı ile darbeleri fazla hissettiriyor.
ben de yaşadığım kararsızlıktan sonra ikisi arasında ceedten yana karar vermiştim, sonra hyundai öğretmen indirimi yapınca i30 aldım.
gerçekten çokmotor, yakıt, performans, donaım, kalite açısından mükemmel bir araba.

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki ceed-leon karşılaştırması için ne dersin? 1.6 tdi dsg şanzıman modeli.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki ceed-leon karşılaştırması için ne dersin? 1.6 tdi dsg şanzıman modeli.

daha önce benzinli leonumda vardı, karizmatik, güzel ve sağlam arabadır.
1.6 dizel 105 hp wolkswagen motoru var bahsettiğin arabada ama bana göre iki dezavantajı var;
1- leon kasayı değiştirdi çok yakında yeni kasa gelecek, fiyatları biraz yüksek olur. ancak seat forumlarında şu andaki kasanın daha güzel olduğu ve ilk kasa leon gibi şu andaki kasanında efsane olacağı ve değerini koruyacağı konusunda yorumlar var. tabi bunu zaman gösterecek.
2- bir önceki 6 ileri yağlı tip diye tabir edilen dsg vites olsa hiç düşünme al derdim ama şimdiki 7 ileri kuru tip denilen dsg lerden çok sayıda ses yapıyor, titreme yapıyor vs. türünden şikayetler var.
bu sebeplerden yeni araçalarını satan kişiler var.
yazılım yenilemeleri de bu probleme kesin çözüm getiremedi, bazı servisler bu tür şikayetler için kullanıcı hatası falan deyip garantiye sokmak istemeyince sıkıntılar oluyormuş.
garanti bittikten sonra bir sıkıntı olursa şanjımanın fiyatı bildiğim kadarı ile 13-15.000 lira civarında. tabi hiç problemsiz kullanan kişilerde çok sayıda.
bir ara ben de düşünmüştüm ama bu riski göze alamadım.