Sıfır Araçta Boya...

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: b.arat ve Hasip

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pejo sahibi bir arkadaşımız aynı sorunu yaşamıştı. Bayi ile daha düşük bir fiyata anlaşıp aracı elden çıkarmıştı. Çok kötü bir durum. Onca emekle kazandığınız parayi verdiğiniz araç kusurlu çıkıyor. İnsan delirir. Ne diyelim Allah yaşatmasın...

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Az önce yakın bir arkadaşım ile telefonda görüştük. 2013 yılında Eskişehir bayisinden sıfır satın aldığı Opel Astra Dizel aracını bugüne kadar hatasız biniyor aracını satışa çıkardığında experde sağ ön çamurlukta boya olduğunu öğreniyor. Eskişehir Alpata servisi opel türkiyeyi aramanız lazım vs muhabbetine resmen başından savmış. Bakalım Opel Türkiye'den ne diyecekler. Açıkcası şaşırdım burda mantıksal bir hata var sorun üreticidemi yoksa bizim servislerin cingözlüğümü var çözemedim.

Son düzenleme:

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az önce yakın bir arkadaşım ile telefonda görüştük. 2013 yılında Eskişehir bayisinden sıfır satın aldığı Opel Astra Dizel aracını bugüne kadar hatasız biniyor aracını satışa çıkardığında experde sağ ön çamurlukta boya olduğunu öğreniyor. Eskişehir Alpata servisi opel türkiyeyi aramanız lazım vs muhabbetine resmen başından savmış. Bakalım Opel Türkiye'den ne diyecekler. Açıkcası şaşırdım burda mantıksal bir hata var sorun üreticidemi yoksa bizim servislerin cingözlüğümü var çözemedim.

Doğrusu çok kötü bir durum. Allah kimseye yaşatmasın. Opel türkiye değil almanya bile başından savar. Çünkü kayıtlara geçmese de bunu kendisinin yapmadığını kanıtlaması çok zor. Mesela benim aracın sol arka çamurlukta lokal boya var maalesef, kayda da geçmedi çünkü çok ufak bir kazaydı. Tam çizgiye denk geldiği için boyasız düzelmedi maalesef. Fakat bunun için servise de götürmedim. Tahminim opel türkiye böyle bir durum olduğu konusunda iddialı olacaktır. İnşallah mağduriyeti giderilir...

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu işin uzmanları,nezaman ve nasıl boyandığını tespit ederler..Yani biz bu aracı size satarken boya yoktu sonradan olmuş gibi bir yalan uydurmaları zor...İllaki fabrikasyon boyası ile tamir görmüş veya sonradan boyamada mikron farkı oluşur...

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tabii o kişinin böyle bir iddia da bulunması için aracı 0 km alması ve kullandığı yıllar boyunca (mesela 5-10 sene) tek başına kullanması ve başkasına güvenip aracı kullandırmaması da önemli. Çünkü aracınızı bir kaç saatliğine veya günlüğüne tanıdığınıza (dostunuza, ustanıza, akrabanıza, arkadaşımıza vs.) verdiğinizde küçük bir kaza yapıp boyatmadığından nasıl emin olabilirsiniz?
Bu vahim durum yıllar önce bir arkadaşımın başına da gelmişti.