sıfır lastik performansı

berkcann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 1 yıl önce 4 adet sıfır michelin lastik almıştım çok memnundum yol tutuşu sessizliği ama aracı sert kullanıyorum bikaç kez kasise çok sert girdim ve ön ikisi balon yaptı bende ön ikisini turanza er 300 le değiştim fakat yol tutuşu iyi değil kayıyo araç özellikle ıslak zeminde acaba biraz kullandıktan sonra düzelir mi

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam bende bir defaya mahsus nexen diye bi marka almıstım ön lastiklere o da sizin dediğiniz gibi çok kayıyodu 1 yıl kullandım o lastikleri ve malesef hep aynıydı hiç bir düzelme yaşamadım...

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin kullandığınız lastikler ıslak zemin performansları düşük lastikler. kullandığınız lastiklerin yol performanslarını incelerseniz görebilirsiniz. çok fazla kayma yapacağını sanmıyorum ama genede.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Lastiklerin üretim tarihi nedir? Er300'lerin ıslak zemin performansı gayet iyidir, ancak 2-3 yıl içinde sertleşiyor ve performansları oldukça düşüyor. Bir de bunlar yaz lastiğidir, kışın soğukta da performansları iyi değildir. Ben yaklaşık 3 yıldır her yaz kullanıyorum ama bu yaz değiştireceğim.

berkcann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beridgestone er 300 turanzanın ıslak yol performansı michelin energy den daha iyi görünüyor testlerde yani daha iyi olması lazım ayrıca michelinde kaymıyordu aracım aynı gün 2 saat arayla aynı yolda kayıyo soğuk yada mevsim farkı çok etkili olduğunu düşünmüyorum üretim tarihi 2009 36. hafta 2010 1. hafta yazan lastikler vardı fakat onlara güvenemedim sanki oynanmış gibiydi üretim tarihiyle üretim tarihine bu derece dikkat eden biriyim

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yeni ise o zaman bence soğuk havadandır. Yaz lastiklerinin kauçuğu 7-8 derece ve altında soğuk yüzünden sertleşmektedir. Bu yüzden kışın kış lastiği kullanılması tavsiye edilir. Ben er300 leri hep nisan-kasım ayları arasında kullandım. Kasım ayı soğuk geçtiği anda patinajlı kalkmalar başlar ve kışlık lastikleri taktırırdım.

Energy kullanmadım hiç, ancak duyduklarıma göre biraz daha yumuşak hamurdan üretiliyorlar, soğuk hava onları bridgestone kadar etkilemiyor olabilir.

sarsugh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şuanki hava şartlarında hangi yaz lastiğini kullansanız tam performans alamazsınız o yüzden üzülmeyin havalar ısındıkça performansta artar

denizt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 1 yıl önce 4 adet sıfır michelin lastik almıştım çok memnundum yol tutuşu sessizliği ama aracı sert kullanıyorum bikaç kez kasise çok sert girdim ve ön ikisi balon yaptı bende ön ikisini turanza er 300 le değiştim fakat yol tutuşu iyi değil kayıyo araç özellikle ıslak zeminde acaba biraz kullandıktan sonra düzelir mi

er300'ün ıslak yol performansı iyidir aslında. ama bu mevsimde kullanırsanız böyle olması normal. kış lastiği performansı beklememek lazım.

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler, lastiklerinizin tutunma sorunun %99 hava sıcaklığının düşük olmasından kaynaklandığını düşünüyorum kezâ ben yaklaşık 3 hafta öncesine kadar dört lastikdede michlein energ kulanısı idim ki diş kalınlıklaırını ideal düzeyde tutmak ve kullanım ömrü takıntısı olan bir kullanıcıyımdır yani lastiklerimde tek bir sorun yoktu yol tutuşları dışında yani ben bu lastiklerden çektiğimi bşka bir yerde çekmedim aracım astra g 01 elegance fren performansından yakınıp dururdum abs nin erken devreye girdiğini düşünürdüm. bnim arabamdan iki kat daha yaşlı yerli arabaların durduğu mesafede duramayıp onlarca kez onalra çarpma tehlikesi geçirdim saıyz yani okadar utandırıcı ki araba asla durmazdı göbeklerde dönerken kafadan kaymaya başlar direksyon tam kırık ama araba düz giderdi düz asfaltta 1. viteste tek tekerden patinajla kalkıp 2. vitesde de yolu tutan lastik tekrardan patinaja başlardı yani bu bi amerikan arabasında bile bi 400 bg gücnden sonra falan meydana gelen bi durumdur astra nedirki 2. viteste patinaj :S turanzaları öne taktığım günden beri arahbama aşığım samsun pek soğuk biryer değildir genelde 14 derece civarlarında kulanıyorum ama michlenlere her fren yapışımda her dönüşmde lanet ediyorum arka lastiklerim hala anımsatıyor ama güvensizliklerini michleinlerin arka taraf sürekli kaymaya eğilimli istediğiniz testlerede bakarsınız michlein vasat yol tutuşuna ve aqua pheeling özelliğine sahiptir tek ama bununda bir nedeni var yuvarlanma ve sürtünme direnci azaltılarak arabanın yakıt tasarrufu sağlamasınayardımcı oluyo ama bu yol tutuşundan yüksek kayıp verdiiriyor.