Sigortaya Riskli Sürücü Modeli

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
umarım o dediginden olur. Bugun paranın kokusunu alan devlet yarın eski dairelerden de alır.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
primlerin riske göre yükselmesi doğru olur ancak bu durumda trafik sigortasının halen zorunlu tutulması işgüzarlıktan başka birşey olmaz.Bu işin doğrusu ; asgari bazı teminatlar için kasko var ise trafik sigortası zorunlu olmamalı.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Emre iyi de kasko mağdur edilen karşı tarafa bir şey ödemiyor, sadece kendi aracımızın hasarını ödüyor. Bana göre primler makul bir seyide artırılıp kasko+trafik sigortası tek bir poliçede toplanabilir.

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kasko+trafik sigortası tek bir poliçede toplanabilir., evet mesela ben opel i aradım
gecen sene 180 tl olan sigortam bu sene 540-720 tl arası olması bekleniyormuş
+ 900-1000 tl de kasko var. Bu durumda 1500-1700 tl arası bayılcam. agustosda
Bu nee yaaaaaaa aylık 140 tl + 170 tl de yakıt= 310 tl + 3 sene dolunca motor muayene
ve egzos muayene de gircek 2014 agustos da 32 + 160 = 192 tl, 200 tl de
67 tl de bu 380 tl aylık masraf demek Birde senelik bakım da 633 tl /12 =53 tl

380+ 52 = 433 tl aylık masraf oluyor. Offf anam offffff bu ne be kardeşim resmen soygun.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emre iyi de kasko mağdur edilen karşı tarafa bir şey ödemiyor, sadece kendi aracımızın hasarını ödüyor. Bana göre primler makul bir seyide artırılıp kasko+trafik sigortası tek bir poliçede toplanabilir.

primlerin riske göre yükselmesi doğru olur ancak bu durumda trafik sigortasının halen zorunlu tutulması işgüzarlıktan başka birşey olmaz.Bu işin doğrusu ; asgari bazı teminatlar için kasko var ise trafik sigortası zorunlu olmamalı.

Tama abi demek istediğim bu işte. Yani asgari şu teminatları yaptır getir , ister trafik ,ister özel sigorta .Açarsak aynı şeyi söylüyoruz.Ama kimsenin bu yolda düzenleme yapacağını ummuyorum.

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonucta kaza yapana gecirsinler cezayı ama yapmayanın gunahı ne o zaman ben surekli kaza yapayım yapmayanla aynı ödeyeceksem bari arabanın parcaları değişir bahaneyle
Bakalım gecen sene kaskom dusurulmedi sadece 2 kaza bonus hakkı verdiler, araba haşat
olmadıgı surece (15.000 tl e kadar) hasar da olsa kazasız sayılacakdı araba bakalım bu sene
kaskocu ne yapcak

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yılın 9-10 ayını garajda geçiren aracın trafik sigortasını salı günü 260 TL ye yaptırdım, keşke bizlerde de, bazı ülkelerde olduğu gibi (makul fiyatlarda olmak şartıyla) kısa süreli trafik sigortası yaptırabilsek.

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu agustos da beni kabus bekliyor, 360 tl miş trafik sigortam :(( + 990 tl kaskom olmuş (gecen sene 900 du) zam yapmışlar + bakım (350-400 civarı) , kısacası yaklaşık 1700-1800
tl civarında bir ödeme yapacagım tek kalemde, ohhhh diyip cıkıcam , gecen sene 1500 tl odedeigimde agzımdan farkında olmadan ohhhhhhh sesi cıkmış bayan da " hayırdır çok mu hoşunuza gitti dedi", bende "evet ya hep bana böyle gecirilmesinden hoşlanırım çok yaşa devletimiz ve sigorta şirketleri" dedim. Hatunun yüzünü görecekdiniz resmen kıpkırmızı oldu.