Silecek Sorunu

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Silecek sorunu astra da kronik sanırım. 2020 model sıfır aldığım aracımda 1 sene olmadan atlama yapmaya başladı. Sonra gidip inwells aldım. Bir kaç ay sonra onlarda aynısını yaptı. Daha sonra bosch eco aldım o inwells ten bile kötüydü. En son Goodyear aldım başlarda iyiydi ama geçen gün kısa mesafede bile başımı şişirdi. Atlama yapmasını geçtim beyni tırmalayan ses yapıyor. Ne yapacağımı bilemedim. Bir ara camı silikonlu cam temizleyici ile temizlemiştim acaba ondan olabilir mi. Bu sene maşallah yazın bile havalar yağışlı ve benim 3 yaşında araç 30 yıllık aralar gibi. Sorunu çözen var mı

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Silecek sorunu astra da kronik sanırım. 2020 model sıfır aldığım aracımda 1 sene olmadan atlama yapmaya başladı. Sonra gidip inwells aldım. Bir kaç ay sonra onlarda aynısını yaptı. Daha sonra bosch eco aldım o inwells ten bile kötüydü. En son Goodyear aldım başlarda iyiydi ama geçen gün kısa mesafede bile başımı şişirdi. Atlama yapmasını geçtim beyni tırmalayan ses yapıyor. Ne yapacağımı bilemedim. Bir ara camı silikonlu cam temizleyici ile temizlemiştim acaba ondan olabilir mi. Bu sene maşallah yazın bile havalar yağışlı ve benim 3 yaşında araç 30 yıllık aralar gibi. Sorunu çözen var mı
silecek kolundaki yaylar, silecek kolunun aşağı inen son seviyesi ve vidanın tam sıkılmış olması sese neden olan faktörler. ardından kaliteli silecek lastiği geliyor. yayların sertlik seviyesi gevşedi ise alt üst olarak silecek süpürgesinin oynamasına neden olur.

bahsettiğiniz atlama eğer su bırakması ise yay kolu cama tam bastırmıyor olabilir.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Su kaydırıcı özelliği olan ürünler genelde ince yağlı bir tabaka bırakıyor...Sebebi dediğiniz gibi kullandığınız ürün olabilir....

• Beğen
Tepkiler: Ersin_35

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bugün camı sünger ılık su ve Arap sabunu ile iyice temizledim. Sonra camsil ile temizledim. Silecekleri çalıştırdım yine aynı atlama ve ses. Silecekleri söküp ters taktım. Bir miktar düzeldi. Yani daha önce atlama ve ses yukarıda oluyorken şimdi aşağıda ve az oluyor

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Silecek kollarının en altında sıkma vidaları var..O bölümün dönmediğinden emin olun..Bir keresinden benim gevşemişti sıktım...(2012 Astra J Cosmo)...