Silecek Sorunu

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Eco ile Twin arasında dağlar kadar olmasada çok fazla fark var..İkisinide kullandım ama bende Keşke eco yu almasaydım dedim..Şuan aracımda twin var ve ses yok...Eco adından belli en ucuz modeli...Twinden memnun kalırsınız...
Bu arada cama herhangi bir madde sürdünüzmü?Yağmur kaydırıcı,cila vs ?Veya cam suyunuz saf mı?

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Bende 2 ay kadar önce aeri twin aldim ve sorun yaşamıyorum. İlk mesajdaki gibi yazsam roman olur benimde.

Çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eco ile Twin arasında dağlar kadar olmasada çok fazla fark var..İkisinide kullandım ama bende Keşke eco yu almasaydım dedim..Şuan aracımda twin var ve ses yok...Eco adından belli en ucuz modeli...Twinden memnun kalırsınız...
Bu arada cama herhangi bir madde sürdünüzmü?Yağmur kaydırıcı,cila vs ?Veya cam suyunuz saf mı?
Hocam cama hiçbirşey sürmedim ki zaten bu sorun bende aracın orjinal sileceklerinin eskimesi üzerine farklı bir marka silecek taktığımdan beri var.Yağmur kaydırıcı vs de sıktım yarar etmedim.Silecek ayarı bozuk olabilir diye düşünmüyorum çünkü onda bir değişiklik olmadı.Ama buna bosch da dahil olmak üzere belki aracım sadece orjinal silecek çitası ile verimli çalışıyor olabilir.Kaldı ki bence tam cama oturmuyor silecek tarama yapıyor.Boyutuna kadar her ölçüsü normal fakat tahminim orjinal alacağım.Artık bu iş silgideki silikon kalitesinden çok çıtaların açısı veya oraya oturması ile alakalı olabilir.İşin kötüsü aero twin alıp aynı sorunu yaşamakta var.GM marka takınca(servisteki) sorun olsa servise gider söylerim değişim yapılır ama boschta öyle bir durum yok param patlar elimde diğerlerinde olduğu gibi.Artık vericem 200-300 lira yapacak birşey yok.İşin garibi aero eco yu geçtim 20 liralık silecek takıp 2 yıl kullanan bile var.Bu iş biraz araçtan araca değişiyor bence.Yoksa sorunlu ürünü neden satsınlar piyasada yani bir satar 2 satar sonra iş dolandırıcılığa girer.Bu vaziyette bosch kötü diyemem ama alıcaksanız orjinal alın.Arka sileceğim orjinal 3 senedir ses yok ki aracın arkasından dolayı ne çamurlar ne karlar sildi hala tık ses yok.Kadsamuy hocamın dediği gibi orjinal almaktan başka çare yok.Onda da olursa artık satarım arabayı iş iyice saçmaladı çünkü :DMevcut durumda ya aero twin ya da orjinal.Orjinal biraz daha ağır basıyor değerlendireceğim artık orjinal GM kullananlarda yazabilir mi tecrübelerini.

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Kia aracına eco alan arkadaşım da memnun değil, baya para vermişti ve daha silecekler çok yeni olmasına rağmen. Ben yıllardır Bosch aerotwin kullanıyorum uzun süre dayandılar. Muz silecek iyi siliyor. Bu sene herhalde son seneleri gibi. Seneye için Inwells aldım deneyeceğim iyi diyorlar. Valeo markasını da tavsiye ederim, başarılı ve orijinal parça üreticisidr.

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
bende geçen ay silecekleri değiştirdim, bahsedildiği gibi hem ses yapıyor hemde adam akıllı silmiyordu. satıcı ile iletişime geçtim bana camınız kirli olabilir, tinerle ve bol köpükle yıkayıp tekrar deneyin dedi ama tiner bulamadım o an bende camı resmen kazırcasına bezle bi güzel sildim, adamın dediği gibi de oldu eskisine nazaran daha iyi oldu ama bir tinerle silmeyi deneyeceğim sizde bir deneyin isterseniz.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

Çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinal GM in fiyatını soracağım.Elbette aşırı pahalı ise AeroTwin alacağım.Burda yine belirleyici fiyat fakat uzun vadede gitsin derseniz 100 lira altına pek te verimli silecek bulamıyoruz maalesef.Gerçi yine söylüyorum araçtan araca değişiyor.20 liraya takıp memnun olanda var fakat yeni nesil araçlarda bu pek mümkün olmuyor.Tahminim silecek kolu açısından kaynaklı bir durum.Yoksa cam yine aynı cam başka ne olabilir?

kadsamuy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal silecek serviste 236 tl
internette 197 tl ye var
bosh 1 hafta içinde yenisiyle değişiyor müşteri memnuniyeti açışından
1 hafta geçince bir şey yapamıyorsunuz
servis güya orjinali denemiş sorun yokmuş ben görmedim
ama 3-4 silecek alana kadar bir sefer orjinal almak daha mantıklı
bir daha başka marka almam

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Silecekler araçtan araca değişmezler...Bende bir çok kez 100 tl altında silecek aldım ve hepsi ses yapıyor ve iz bırakıyorlardı...Nekadar ekmek okadar köfte Malesef...Firmalar her bütçeye hitap etmek için kalite kalite ürün yapıyorlar..Yani Eco İle Aerotwin arasında veya A markası ile B markası arasında bu yüzden kalite ve fiyat farkı var...

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Silecek konusunda bir kere çok kaliteli bir ürün aldım ama baktım ki oda 2 sene geçmeden miadını doldurdu en ucuzu hangisi ise artık ondan alıyorum, son olarak inwels aldım 25 liraya kışı çıkarsın yeter, 200 liraya 8 tane alırım ucuzundan 3 ayda bir değişim yapsam bile orijinal denilenden hem daha uzun ömürlü olur hemde daha temiz siler :)

• Beğen
Tepkiler: omeroz

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Bosch eco bende kullaniyorum 2. kisi solda biraz iz birakiyo ama bugu cozmeyi cama,verdigim icin skinti yaratmiyo bu kisida cikariz seneye bakariz. Bu arada ses yok.