Silecek suyu motoru

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben üzerinde -40 yazandan doldurdum.İçinde su yoktu yinede yolda giderken -3 derecede dondu.Opetten almıştım güvendik marka olmadan almayın tavsiyem.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
ben hep shell'in kendi ürününü alyorum. biraz kötü kokuyor ama donmuyor.

sinanbaba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a arkadaşlar opel astra g cd 2000 aracımın sileseklerinden 1 i çalışmıyor neden sizce cevap yazarsanız sevinirim

drronk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara.........

3 gün önce İsmi lazım değil bir opel servisine ön arka cam suyu çalışmıyor diye gittim (motordan ses gelmiyordu..hiç zorlamama rağmen) sigorta yanmıştır dediler, Soğuktan bir elektrik tesisatının yanması bana ÜÇKAĞIT sinyali verdi, sigorta yanmış diye 29TL Sigorta kutusu değişti faturasıyla ödeme yaptım,ayrıca 300cc 'si 15tl olan antifrizli cam suyu satmaya çalıştılar almadım..... Gelelim konuya......3 gün sonra aynı problemi yaşıyorum camsuyunu OPETten ucuza aldığım en azından-5,-10 dereceye dayanabileceğini düşündüğüm bir su ile doldurdum...O işe yaramaz demeyin bagajda duruyor kalanı ama donmuyor, 50cc'lik içme suyu şişeside donmuyor.....Ne kadar enteresan......10 yıldır ankaradayım ve opel astra-corsa kullandım,hiç antifrizli su kullanmamıştım,ilk defa bu problemi yaşadım........

pritt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Vectra B Aracımda pasta cilacan sonra cama su atarken şiddeti iyice azaldı içini iğne ile temizlememe rağmen değişmedi. sorun ne oalbilir.

san

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün bakım yaptırmak için opel yetkili servisine gittim. 149 tl olan paketten faydalandım. aracı bakıma vermeden önce sorunlarını söyledim.
ön cama su fışkırtmak istediğimde önce silecekler 3-4 defa camı siliyor sonra çok cılız bir şekilde cama su fışkırıyordu. cam suyu motoru yanmış yenisi 140 tl artı kdv dediler. değiştirmedim.
sorun tıkanma da olabilir mi? çünkü yansa hiç fışkırtmaz herhalde.
tıkanma ise nasıl çözerim.
internetten baktım. ön cam suyu fıskiyesi 15 - 20 tl arasında. alıp taktırsam zararı olur mu sonuçta orjinal olmayan bir parça...

san

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güncel..
şu anda hiç su fışkırtmıyor ancak " vınnn " diye sesi geliyor çalışınca..
motor özel serviste ne kadara mal olur?
çakma ya da çıkması piyasada mevcut mu?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginc bildiğimiz cam suyu pompa sesimi geliyor ( vınnnnn)? o zaman bir yerden hortum çıkmıştır...cam suyu koydun ise koku gelmeli bak derim nerden kaçırıyor...
ikinci şık hortum çıkmadı farz ediyorum...yazık kazığın bu kadarı olmaz, ben derim elin yatkınsa al 20tl o motoru tampon altı sis farı olan yuvayı siyah plastiği ile sök..arkasınd su pompasını göreceksin soketini çek pompayı yukarı doğru çek lastik geçirme oraya pompaya bağlı hortumları yeniye gecir soketini tak yerine lastik tıpası ile geçir bu kadar kolay gelsin bu işcilik ve 20tl için 170tl motor mu idniriyor bu adam...

http://www.opelparcaci.com/Urun/Ope...-D-Zafira-A-B-Hatchback-Modeller-pmu1836.html

Son düzenleme:

san

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal suyu fışkırttığı zamanki sesi geliyor ama su yok..tavsiyen için teşekkürler hafta sonu bakama fırsatı bulurum..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ses geliyorsa hortumu biryerlerden çıktı su boşa akıyor bastığında bak bakalım ön tampon altına su akıyormu veya sileceklere doğru...pompa sesi gelmesi bozuk olmadığına delil