Silkeleme,titreme ve gaz yememe yardım!

halcon_negro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.iremsilver.com
Ya benim arabada son 1 haftadır özellikle 1.ve 2.viteslerde titreme ,silkeleme var.Ayrıca gaza bastığım halde tam gazı almadığı bahriz belli.Hele yokuşlarda falan resmen stop edecekmiş gibi bir hale bile gelebiliyor, gaza basıyom yarıya kadar geliyom, debriyaj tamamen bırakmış oluyom(özellikle yokuşte,) halen araba yerinde sayıyor nerdeyse ve tır tır tır titreme,gaza sanki boşuna basıyom.Acayip huzursuz oldum ya.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

semihx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Silindirlerin komperesorlerini ölc(tür). Büyük ihtimale biri yada ikisi calismiyor.

halcon_negro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.iremsilver.com
EGR 3 ay kadar once temizlenmişti.Benzer bi sorun vardı.egr temizliğinden sonra geçmişti.carbon clear yaptırmıştım 7-8 ay önce.yaptırdıktan 2 ay sonra egr pislik dolmuş(muhtemelen carbon clearden sonra oldu).Ya inanın acayip sogudum arabadan.gitmiyo resmen ya.hele yokuşta nerdeyse kalkamayacak kalcak orda.

semihx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yuh semihx hemene sılındıre gıtmeyelım istersen:) bujılere, enjektörlere felan bakılsın egr ye bakılsında sonra kı messele onlar:)

evet haklisin, silindirden önce, basit olasiliklari düsünmeliyiz :D . daha gecen ay ayni dertle ugrasinca , ve sorunun silindir kapak contasinda oldugunu görünce, direk aklima o geldi.

silindiri besliyenlerin kontrolunu ilk yapmak en dogrusu. @astrammm in da dedigi gibi buji ve enjektörler kontrol edilmeli ilk önce....

benim tahminim; silindirin birinin yada en fazla ikisinin , buji , buji kablosu, enjektör, yada komperasörün yetersiz gelmesi ile calismadigi yönünde.

hcalik20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence de ilk olarak bujilere baktırmalısın. Muhtemelen artık senin araba 3 silindir. Canını sıkma bence ciddi birşey değil.

B

BG 244 VE MOA

Bilgi Girilmemiş
Ya benim arabada son 1 haftadır özellikle 1.ve 2.viteslerde titreme ,silkeleme var.Ayrıca gaza bastığım halde tam gazı almadığı bahriz belli.Hele yokuşlarda falan resmen stop edecekmiş gibi bir hale bile gelebiliyor, gaza basıyom yarıya kadar geliyom, debriyaj tamamen bırakmış oluyom(özellikle yokuşte,) halen araba yerinde sayıyor nerdeyse ve tır tır tır titreme,gaza sanki boşuna basıyom.Acayip huzursuz oldum ya.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

ÖNCELİKLE İYİ BİR USTA BULMALISIN BUNUN YANINDA EGR SİİZ SÖYLEDİGİNİZ SORUNU AÇAR AMA NET DEGİL BUNUN SEBEPLERİ ÇOK YAKIT PROBLEMİ OLMA İHTİMALİ YÜKSEK BU ARIZA OLMADAN ÖNCE YAKIT ALINDIMI

halcon_negro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.iremsilver.com
uzun süredir aynı yerden benzin alıyorum.(PO).Bİrde ben arabanın bakımı için bosch car servise gidiyorum.Orda boschun kendi bilgisayarı var ama tech2 cihazı yok.acaba tetkili servise mi gitmeliyim.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun süredir aynı yerden benzin alıyorum.(PO).Bİrde ben arabanın bakımı için bosch car servise gidiyorum.Orda boschun kendi bilgisayarı var ama tech2 cihazı yok.acaba tetkili servise mi gitmeliyim.
bendede bosch var opelde çok başarılı gerek yok tech 2 ye