Sirali Sistem Lpg Marka Anketi

BRC sıralı sistem şu fiyat aralığında olsa LPG'ye geçerim, başka markaya bakmam..

• 1700 - 1800 YTL arası

Oy: 3 3.2%
  • 1600-1700 YTL arası

Oy: 1 1.1%
  • 1500-1600 YTL arası

Oy: 12 12.8%
  • 1400-1500 YTL arası

Oy: 78 83.0%

• Kullanılan toplam oy
    94

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anket yanlı olmus. neden alt sınır 1500 ytl???

tartarini 1200 ytl ye satıyor, arada ne fark var????

brc satmak istiyor ise fiyatı 1000 ytl civarına çekmeli ....

bu arada ben arabama LPG takarmıyım?? Hayır....

lpg taktırmayanlar lpg yi bilmeyenler sınıfında olduklarından lpg yi hep kötülerler..Halbuki hesap kitap yapıldığında ve hiçbir arabanın evladiyelik olamayacağı düşünüldüğünde lpg nin avantajı ortaya çıkıyor.Ha tabi renkler ve zevkler tartışılmaz....
Bu arada anketin biraz mantıksız olduğuna katılıyorum..Kimse ilk iki şıkkı işaretlemez ki zaten..

AxarayLiaLp

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Gecen hafta OPele Lavato Easy Fast Modelini Taktirdik 1600 e 10 ay taksit

Hakone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg taktırmayanlar lpg yi bilmeyenler sınıfında olduklarından lpg yi hep kötülerler..Halbuki hesap kitap yapıldığında ve hiçbir arabanın evladiyelik olamayacağı düşünüldüğünde lpg nin avantajı ortaya çıkıyor.Ha tabi renkler ve zevkler tartışılmaz....
Bu arada anketin biraz mantıksız olduğuna katılıyorum..Kimse ilk iki şıkkı işaretlemez ki zaten..

:) 1999 - 2003 yılları arasında üzerinde BRC marka LPG olan bir aracım vardı. LPG ekonomisini iyi bilirim ama şu an kullandığım araca taktırmam. Aracın dizaynı emniyetli montajı engelliyor. Zaten şimdilik tüketim konusunda şikayetim yok. Ancak örneğin Astra kullansaydım, LPG ye geçerdim....

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yahu zaten ben 1500 ytlye taktırdım.. Peşin para verdim.. Yani eğer 1500 ytlye taksit yapsalardı daha iyi olurdu..

oonderk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg nin avantajı ve dezavantajlarını sıralayabilirmisiniz

şu sıralar daha büyük bir arabaya geçip yakıt tasarrufu için lpg düşünüyorum da o nedenle sordum bir an once karar vermem lazım

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba,

LPG'nin avantajı hepimizin bildiği gibi yakıta verilen paradan tasarruf etmek.

tasarruf nasıl oluyor ?? lpg ve benzin arasında uçurum sayılacak fiyat farkı var, ankarada kurşunsuz benzin litre fiyatı 2,97 YTL iken, en kaliteli LPG'nin litre fiyatı 1,38 YTL .

biraz tekniğe girecek olursak motor'lar benzinde yaktıkları yakıt oranının %15-20 daha fazlasını litre olarak LPG de yakarlar. bu LPG'nin yanma özelliğiyle ilgilidir, lpg benzine göre daha az verimlidir. aradaki %15-20 fark bu açığı kapatır :)

yapılan tasarruf oranı ciddi oranlardadır. %40-45 yakıta daha az para verilmektedir.

benim tavsiyem ayda 1,000 km yol yapan her kullanıcının LPG'ye geçmesidir. ortalama 8 litre Benzin tüketen ve ayda 1000 km yol yapan bir kullanıcı kmde 24 Ykr benzin harcarken yani 1000 kmde 240 YTL benzine para verirken aynı kullanıcı LPG'ye geçmesi durumunda km'de en fazla 14 ykr yakacaktır. 1000 km de yakıta verilen meblağ 140 YTL'ye düşeceğinden tasarruf 100 YTL olacaktır. Yılda 1,200 YTL tasarrufla sistem kendisini zaten 15 ay gibi bir sürede amorti edecektir.
ayrıca LPG'de araç vuruntu yapmaz
LPG'li araç kurum bağlamaz
çevreyi korursunuz.
cebinizi korursunuz
araçta çekiş kaybı olmaz(kendi aracımda dinamometrede yapılan testlerde %3 güç kaybı olduğunu gördüm) yakıttan yapılan tasarrufla aracınıza korkarak değil zevk alarak binersiniz

Sistemin kötü yanlarına gelince;
ustanızı iyi seçmezseniz, ayarlarınız iyi yapılmazsa araçta çekiş düşüklüğü, soğuk motor da geç çalışma gibi sorunlarla karşılaşırsınızki bunlarda düzeltilmeyecek hatalar değildir.

uzun lafın özü, Benzinli arabayla Dizelden daha ucuza gezersiniz

lpg nin avantajı ve dezavantajlarını sıralayabilirmisiniz

şu sıralar daha büyük bir arabaya geçip yakıt tasarrufu için lpg düşünüyorum da o nedenle sordum bir an once karar vermem lazım

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
brc eskisi kadar iyi gelmiyor bana ama yinede il 3 e girer

brc,tartarini,zavoli.

voltran,atiker falan taktırmayın. ilk başta ucuz ama uzun vadede fazlasını çıkarıyor fazla yakıttan . ben brc yi, yukarıdakilerden fazla fiyatı olduğu için para vermem, sıralı sistemin hakkı 1500 ytl :good: