Sivasta Opel Usta Tavsiyesi(Direksiyon Tikirtisi)

demirhan58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar aranıza yeni katıldım. Bildiğiniz üzere bizim bu corsa C lerde bozuk yolda gelen direksiyon tikirtisi kronik bir sorun. Forumu araştırdım İstanbulda derdine derman bulan arkadaşlar var ama biz malesef Sivas'a mahkumuz bu konuda. Acaba sivastan üye arkadaşlar varsa ve bu sorunu cozdulerse usta tavsiyesinde bulunabilirlermi. Çünkü çok sinir eden bir ses ve araştırmalarıma göre de tamiratı bizim yapabileceğimiz bisey değil.
Cevaplariniz önerileriniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

netcodeturkiye

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
bende corsa d var. giresun sanayide opele bakan usta direksiyonun altında bir vidayı sıktı. (aracın şöför kltuğunun altından eğilip) sanırım şaftı sıktı.

tıkırtı çok büyük oranda gitti. aşırı kötü yolda ancak geliyor ses.

corsa c de aynı çözüm olur mu bilmiyorum. ilk önce bunu dene istersen.

Opel hiçbir şekilde kronik problem kabul etmiyor. çözümü ise komple direksiyon kolonunu değiştirmek. şuan kurdan dolayı 10.000 e dayanmıştır. (direksiyon açı sensörü meselesi)

bir daha kesinlikle opel almayacağım.

Opel le yaşadığım onca şeyin ardıından kişisel kanaatim şu oldu : Türkiye pazarını yeme içme alanı olarak görüyorlar, sömürge devleti gibiyiz onlar açısından.

demirhan58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende corsa d var. giresun sanayide opele bakan usta direksiyonun altında bir vidayı sıktı. (aracın şöför kltuğunun altından eğilip) sanırım şaftı sıktı.

tıkırtı çok büyük oranda gitti. aşırı kötü yolda ancak geliyor ses.

corsa c de aynı çözüm olur mu bilmiyorum. ilk önce bunu dene istersen.

Opel hiçbir şekilde kronik problem kabul etmiyor. çözümü ise komple direksiyon kolonunu değiştirmek. şuan kurdan dolayı 10.000 e dayanmıştır. (direksiyon açı sensörü meselesi)

bir daha kesinlikle opel almayacağım.

Opel le yaşadığım onca şeyin ardıından kişisel kanaatim şu oldu : Türkiye pazarını yeme içme alanı olarak görüyorlar, sömürge devleti gibiyiz onlar açısından.
Tsekkur ederim bilgi için. Malesef bizim ülkemizde her markanin Türkiye distirubitorunde ayni sorun mevcut. Aracı satincaya kadar. Yalnız Opel in hakikaten tadı yokmuş bunu öğrendim.

ottomanwolf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar aranıza yeni katıldım. Bildiğiniz üzere bizim bu corsa C lerde bozuk yolda gelen direksiyon tikirtisi kronik bir sorun. Forumu araştırdım İstanbulda derdine derman bulan arkadaşlar var ama biz malesef Sivas'a mahkumuz bu konuda. Acaba sivastan üye arkadaşlar varsa ve bu sorunu cozdulerse usta tavsiyesinde bulunabilirlermi. Çünkü çok sinir eden bir ses ve araştırmalarıma göre de tamiratı bizim yapabileceğimiz bisey değil.
Cevaplariniz önerileriniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Vectra B ve Vectra C kullandığımdan beri Sivas Yeni Ata Sanayi Sitesinde Öz Opel58 servisi var. Ali usta. Uzmanlık alanı genelde opel. Şimdiye kadar tüm işlerimi kendisine yaptırırım. Sizin sorununuzu çözer mi bilmiyorum ama gitmediyseniz uğrayabilirsiniz.

irenbe96

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyonun altında pedalların orada dreksiyon mafsalı var gevşemiş ise sıkılarak ses azaltılabilir.Ama 12 yıl corsa c kullanmış biri olarak tavsiyem mafsal vidası dışında hiçbir yeri elletmeyin.Çünkü çözümü geçici en fazla birkaç ay.Ben en son sismak marka direksiyon kutusu almıştım.Gene aynı.Sanırım asıl sorun direksiyon kutusu ile elektrikli direksiyonun motorunun bir yerlerinde boşluk olması.Çünkü ses bir müddet sonra diz hizasından gelmeye başlamıştı.
c kasalar maalesef direksiyon dışında da sıkıntılı.Mazot pompası,volant,soğuk havalarda kasislerden geçerken arkadan gelen gıcırtı,korna butonlarının delinmesi falan filan.

demirhan58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her markanın kendine göre malesef kronik sorunları var. Zaten 2005 model araçtan fazla bir beklentimiz yok. Sismak için iyi demişlerdi ama artık elletmemeye karar verecem galiba