Siz Siz Olun Sakın 2 Lastik Almayın !

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok cok gecmis olsun.. Allah korusun.. aynen lastik set alinmalidir!

Biraz komik tabirle.. :] unlu dusunur, ankarali namik in da dedigi gibi.. arabada 5(+ stepne) .. :D:D

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece önlere yeni aldığım lastikleri takmıştım, 3 yıl önce daewoo nubira arabam vardı, çalıştığım köyün girişinde aynen dediğiniz gibi kaydım, yol ortasında yolcu indiren forda çarptım, 4.000 liradan geldi sesi, kasko yoktu zaten, e arabada daewoo, yedek parça büyük sıkıntı oldu, nevşehir gibi bi yerde yaşayınca çok daha pahalıya geldi,,

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
frene hiç basmadım zaten komprosörle yavaşladım.dönerken arka kendini bıraktı.bende sadece debriyaja bastım. arac durana kdar direksiyonu aksi yöne çevirdim.. ama aracın derecesi -20 idi :)

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
bugün tesadüfen bi arkadaşla konuşurken eski arabasının lastiklerinden bahsetti.. tam benim aradığım gibi 205 55 16 pirelli winter kış lastiği. konuştuk anlaştık. bi kaç güne takıcam onları 4 tane :)

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
profilleri farklı olursada tutunmaz bilginize
örnek sağ pırelli sol mıchelın gibi özelliklede arkalarda

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla aynı sorun bendede var önlere michelin takmıştım arkalarda lassa duruyordu önemsemiyordum ama son zamanlarda iyice berbat hale geldi bugun kuru zeminde göbekten dönerken kaydırdım arabayı aklım çıktı :D ALLAH tan kurtardım vurmadan filan

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
yok 4 lastikte aynı benim. hepside goodyear efficientgrip. ama arkalar yarıdan daha az. kayma sorunun asıl sebebide lastiklerden ziyade soğukta donan ve sertleşen el freni olduğunu tespit ettim. Bugün lastikleri değiştirdim 4 Adet Pirelli Winter Snowsport. dişleri %70-%80 duruyor. Henüz deneme şansım olmadı. bakalım bundan sonra durum nasıl olacak.

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok 4 lastikte aynı benim. hepside goodyear efficientgrip. ama arkalar yarıdan daha az. kayma sorunun asıl sebebide lastiklerden ziyade soğukta donan ve sertleşen el freni olduğunu tespit ettim. Bugün lastikleri değiştirdim 4 Adet Pirelli Winter Snowsport. dişleri %70-%80 duruyor. Henüz deneme şansım olmadı. bakalım bundan sonra durum nasıl olacak.

konya da kış lastigi gibi dert hiç yok genelde konyalı olmayanlar geldikleri ilk sene takıyorlar sonra gerek kalmayınca atıyorlar :)

kış lastiği için illa ki karmı lazım yoksa karsız yagmurlu veya soguk havada iyimi öbürlerinden

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
konya da kış lastigi gibi dert hiç yok genelde konyalı olmayanlar geldikleri ilk sene takıyorlar sonra gerek kalmayınca atıyorlar :)

kış lastiği için illa ki karmı lazım yoksa karsız yagmurlu veya soguk havada iyimi öbürlerinden

bolu öyle değil malesef. kış lastiği sadece karda değil yağmulu ve buzlu yollarda da çok iyi performans sağlıyor. Kış lastikleri kimya olarak daha yumuşaktır ve sertleşmez. bu yüzden yol tutuğu soğuk havalarda daha iyidir. Diğer mevsimlik ve yaz lastikleri belirli bir sıcaklığın altında sertleşir ve tutunamaz yolda. Sabahları aşırı soğuk olur gece don olur. Sabah akşam yollar buz olur gizli gizli.