Sizce en az yakıt tüketen araç ?

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Bence benim araç..
ortalama 26 litre / 100 km.
Ama olaya birde iyi yanindan bak. Mesela benzin istasyonlarinin bilmem kac liralik benzine verdikleri hediye bardaklarla ceyiz duzebilirsin bu yakit tuketimiyle )))

matqap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pejo 308 dizel bir depoyla yaklaşık 1500 km gittigini duydum

ED41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüketim kousunda psa nin 1.4 hdi çok iyi c2 veya c1...c1 hele:)

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peugeot Bipper. ;)

(Tamamen internette yazan fabrika verilerine dayanarak.)
arkadaşlar fabrika verileri duz engelsiz bir banta yapılıyordur adamlar aracı cıkarıyor banta basıyor gazı 100 km oluncada duruyor sonra neymiş 5 lt yaktı araba yerinde sayıp duruyor o yüzden fabrika verilerini boşverin hanginiz hangi yolda aynı hızda 100 km gidebiliyor türkiyede yoların hali ortada ben hesaplamayı yaparken şehiriçi 3 şehirdışı 2 lt fazla hesaplarım
şehir içinde başta isanlar olmak üzere ışıklar trafik dur kalk dur kalk bana göre en az 3 lt farkeder fabrika verisi ile şehirdışı ise gene bozuk yollar kasap gibi kullanan şöfürler bazen 50 km hızla gidersin bazen 140-150 belki daha fazla onun içinde 2 lt fazla hesaplarım ve bencede fabrika verileri ile gercek veriler arasında 2-3 lt oynar en az yakan arac olarakta bende renaultlar diye bilirim

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bildiğim toyota yaris'in 1.0 motorlu versiyonu olması lazım.Kullanmadım ama o az yakıyordur.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar fabrika verileri duz engelsiz bir banta yapılıyordur adamlar aracı cıkarıyor banta basıyor gazı 100 km oluncada duruyor sonra neymiş 5 lt yaktı araba yerinde sayıp duruyor o yüzden fabrika verilerini boşverin hanginiz hangi yolda aynı hızda 100 km gidebiliyor türkiyede yoların hali ortada ben hesaplamayı yaparken şehiriçi 3 şehirdışı 2 lt fazla hesaplarım
şehir içinde başta isanlar olmak üzere ışıklar trafik dur kalk dur kalk bana göre en az 3 lt farkeder fabrika verisi ile şehirdışı ise gene bozuk yollar kasap gibi kullanan şöfürler bazen 50 km hızla gidersin bazen 140-150 belki daha fazla onun içinde 2 lt fazla hesaplarım ve bencede fabrika verileri ile gercek veriler arasında 2-3 lt oynar en az yakan arac olarakta bende renaultlar diye bilirim

Şundan emin olun, tüm tüketim değerleri bizzat test edilerek alınıyor, üstelik 1,3,5 değil, 100 lerce kez yapılmış aynı ortam testlerinin ortalaması alınarak bu değerler veriliyor.Yani laboratuvar ortamında değil, bizzat yol şartlarınde test edilerek bu değerler toplanır.Bursa da yaşayanlar bilir,trafikteyseniz, mutlaka sagınızda solunuzda plakasız yada sarı gecici plaka takılı test araçlarını tek yada konvol halde gezerken görebilirsiniz

Tüketim değerlerine güvenebilirsiniz ama şunu unutmamak lazımk,, bulundugunuz ortamın denizden yukseliğinden, yol,hava,iklim vb bir çok etken sizin yakıt tüketimine etki eder

gkozcan

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Merhaba dostlarım ;
Benim 98 model Opel Astra sedan benzinli 1.6 16 V ile Adanadan Ankaraya 100 - 110 Km hızla 28,5 Lt benzin yaktım. Yaklaşık 480 Km . Herhalde arabaya göre uygundur. Benim bir isteğim olacak sağolsun arkadaşlar kendilerince benim arabam diye yazmış veya marka vermiş ama detaylı yazılırsa daha iyi olur diye düşünüyorum.
Saygılar

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
renault clio sanıyorum