Sizin aracınız 50 TL ile ne kadar gidiyor ?

• Konuyu başlatan dejavuxer
  • Başlangıç tarihi

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklaşık 350 km si şehir dışı olmak üzere kalanı tamamen şehir içi ile 120 TL ye 820 km yaptım. Beni çok şaşırttı. Yani 1 LT ile 21 km yol yapmışım...

hemano5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar
Bende sizin kervanınız katıalalı yeni oldu 2005 model 21.000 km ( km orjinal araba sanki sıfır gibi ) Corsa C 1.2 twinport araba aldım.

1- Araçta maksimum 2 kiş olamamıza rağmen şehir içi trafiği olamayan bir ilçede kullanmama rağmen 50 tl lik benzin ile maksimum 100 km gidebiliyorum
2- Uzun yola istanbuldan geldim yaklaşık 200 km yaptı 14 lt benzin yaktı buda 22,5 kr tekamül ediyor

<< Bugün hava filtresini değiştirdim >>

Sizin de aracını bu kadar yakıyor mu ?
Kullanan arkadaşlar yazarsa sevinirim ?
Bunun nedeni konusunda bana yardımcı olabilecek birisi olursa sevinirim.
Düşük yakıt yakması için ne yapmalıyım?
Elektronik enkeksiyonculardan bahsettiler bu konuda bilgisi yada yaptıran varsa yazarsa sevinirim

Yardımlarınız ve bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler...

Merhaba aynı aracı bende 3.5 sene kullandım.bende ilk aldığım zamanları 1.2 motora nazaran çok yakıyor dedim ve hakketen fazla yakıyordu.burda aldığınız benzin ve araç bakım periyotları ve kullandığınız mesafe çok önemli.ben aracımında baskı balata dahil herşeyi değiştirdim ama şehir içinde 8 lt nin altına düşemedim şimdiki arabam şehiriçinde 9.lt yakıyor ki bu araç 1.6 motor ve ikisinin arasında performance açısından dağlar kadar fark var ben sizin yazdıklarınıza bakarak sizin arabanın 2.5 v6 bir araçla nerdeyse aynı yaktığını anlıyorum bu değer çok fazla bugün 5o liraya 1lt benzin 3.75 civarıysa 13 ila 14 lt arası benzin alıyosunuz ve ortalama 140 km'de 10 lt yaksanız aldığınız benzini bitirmiş olursunuz ki bu çok fazla muhakkak bir ustaya baktırın şehirdışında 90 km geçmeden kullanırsanız da 5.5 lt gibi ortalamaya düşüyor.bilginiz olsun

Blade De'Nogua

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araç 2.5 v6 vectra cdx 50 liralık benzin ile takvimi 90-100 km yol yapıyorum.
Agresif kullanımdanda kaynaklı sanırım birazda. Akıllı uslu gidilirse 130-140 km yapılabilir . (Şehir içi)
Ciddi anlamda lpg taktırmayı düşünüyorum.

White Veccy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 dtı 50 tl=250 km şehiriçi
380 km şehirler arası

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değerlerin bazıları mantıklı geliyor bazıları uçuk ben 1.3 dizel easytronic corsam ile 100 tl lik mazot ile şehir içi ve zonguldak ereğli yolarını bilen varsa sürekli yokuş genelde araba motoru ısınmadan gideceğimiz yere gittiğimizden 564 km yol yaptı

xyz0101

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle bazi arkadaslar cok ucuk rakamlar yaziyor, arabalarin maksimum ekonomik yapacagi km belli iken bunlarin bile cok altinda rakamlar yazilmasi acayip tuhaf..

ilhan_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50 tl ile 320 km yol yaptım şehir içi ( eurodiesel 3.03 TL, Corsa c van 1.3 cdti )