Sizin Opelinizde 30.000 Devire Kadar Hantalmı..?

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
30000 çokmuş yaw :D
1. 2.vites pek spor tat vermiyo tabi ama 3ü bulunca coşuyo araba..
ben 3.vitesimi seviyorum ama o dediğin 3ten 2ye geçişte zorlanma bi tuhaf geldi bana...
Bide o egr iptali nedir? nasıl bişeydir bizim eski ecoteclerde de varmıdır bilgi verirseniz sevinirim :)

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nerdeyse bütün 16 süpaplı araçların tamamı o şekilde hızlanır motorların karakteristik özellikleri o şekilde , VW o nedenle o yarım asırlık uyduruk motorundan vazgeçemedi herşeye hala daha 102 ps 8V yi koyuyor. 60.000 yltlik A3te bile o dandik motor var .Motorun alt devirlerdeki tork özelliği nedeniyle yeni motor tasarlamak yerine habire bunu itekliyor.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Brodway ile kıyaslama ilk kalkış ve hızlanmalarda çok seri .opelde ve benzeri araçlarda bu kullanım zevkini bulamassın .
3000 devir olayına gelınce bende bahsedilen hantallık yok. Bastığını inkar etmiyor. Şimdiye kadar bastığını kabullenmeme gibi bir durum yaşamadım. Nekadar basarsan bas bastığının karşılığını veriyor. Arkadaşlar egr lenin sözünü etmişler. Birde katalatik konvektörü düşün derim.:good:

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
katalatik i sökerse yakıt artar performansı pek etkileyeceğeni zannetmiyorum bence sorun başka birşeyden kaynaklanıyor bobin gibi mesela yada bujiler hava filtresi gibi...

yapiressami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
faithless1905' Alıntı:
katalatik i sökerse yakıt artar performansı pek etkileyeceğeni zannetmiyorum bence sorun başka birşeyden kaynaklanıyor bobin gibi mesela yada bujiler hava filtresi gibi...

İLK AKLIMA BU DEDİKLERİN GELDİ KONTROL ETTİRİCEM AMA İHTİMAL VERMİYORUM ARACIM O KADAR BAKIMSIZ DEĞİL.. EGR KONUSUNDA BİLGİSİ OLAN PEK YOK SANIRIM.....

--İBRAHİM DEDİĞİN GİBİYSE YOK FENA YAAA....:confused:

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alla allah herkes 3000 den sonra ucar opel vitesi 3 tür demiş benim 1-2 gibi başka bi arabada görmedim ben .

ama benimki Corsa_N farklı olması normaldir...:D:D:D

Biga_li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bir EGR kelimesidir dolaşıyo sürekli dayanamadım bütün tanıdığım tamircileri dolaştım yetkili servisler dahil ve aracım hantallığıyla EGR nin hiçbir alakası olmadığını öğrendim. EGR arızalandığında yada kirlendiğinde aracın tekleme tarzında yada gaz kesme tarzında bi arıza yarattığını söylediler. eee 1 değil 2 değil onca tamirci arkadaşımız bişeyi biliyolarki konuşuyolar değilmi şahsen bende onlardan yanayım. Ve aracımı test ettirdim maşallah allah nazardan saklasın problemi olmadığını ve motorun saat gibi gayet sağlıklı çalıştığını öğrendim. Çekiş gayet normal sorun bence bizden kaynaklanıyo hani kafaya taktık bir kere araç çekmiyo diye :D