slm(sıralı olmayan lpg sisteminde araç km de ne kadar yakarsa normaldir)

muratcan066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar,ben yozgattayım siz şaşmaza gitmemi söylüyorsunuz:) ama mesajlarınız için teşekkür ederim.

koray1979

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 90 model otomatik omega car 2.0 i aynen şehir içinde 220-23 yakıyor ama uzun yolda 200 ün altında. 2.0 motorun dezavantajı şehir içi tüketimi çok fazla..

mdursungul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle anormal en fazla 200 yakması gerek. ayrıca aldıgın gaza gore de yakıt deişir ben milangaz almanı tavsiye ederim.

omers38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 1992 model vectra 2.0i otomatik var ne yaptıysam 0,230 ytl nin altına düşmüyor bence normal. bazı arkadaşlar var 180 falan yakıyor diyorlar ama ne zaman ölçtün diyorum aldığım cevaba bakarmısın. "arabayı ilk aldığımda" diyor ve o zaman lpg nin fiyatı düşüktü. bende herşeyi denedim ama düşmüyor 250 yakması doğaldır

ibocompany

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inanamayan olabilir ama 60 ytl gaz (47 lt) ile 500 km yol gittim hemde şehir içi. aslında km 520 de ben 20 sini benzine düşüyorum malum sıralı sistem benzinde yakıyo.

goztepeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 200 yakar diyor da senin oralar soguktur şimdi ondan olmasın

muratcan066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
göztepeli arkadaşımın görüşüde aslında bana daha önce söylendi...soğukta yakar araba diyorlar.ama o kadar çok soğukta yok açıkçası

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar mikserli sistemin beyninin temizliğe ihtiyacı olabiliyo aldığınız lpg den dolayı beynin içi tıkana biliyomuş tortu oluşuyomuş buda tam gaz buharlaşmadan tortu halinde motora gitmesine sebep oluyomuş tabi buda fazla yakmanın sebebi oluyo
dikkat edin araca lpg yi ilk taktırdığınızda daha az yakıyo bir yıl falan geçtikten sonra yakıtı artıyo. ama bunu temizlemeye pek yanaşmıyo ustalar temizlik için açınca diyaframın yırtılma ihtimli oluyomuş. tabi yeni diyafram yada yeni beyin takılması gerekiyo ama yeni beyinde takılsa çok biniyosan bunun parasını çıkarıyosun. onun için gazı aldığınız yere dikkat edin arkadaşlar.
bunada bi baktır. istersen