Soğuk havada neden çok zor çalışır?

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
slm kızdırma bujisi olabilir kızdırma beyni bozuk olabilir bakılması gerekir .

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aquin' Alıntı:
ArkadaŞlar Bu Dİzellerİn HastaliĞi Ne Kizdirma Bujİsİ Nede BaŞka BİŞey Olay Tamamen Opelİn Dİzelİnİn ÇaliŞma Prensİbİnden Kaynaklaniyor
aynen katılıyorum. Sırf bu yüzden eniştem Ford Fiesta TDCİ aldı, 2004 den bu yana 120.000 km yol yaptı, daha aracın ilk seferde çalışmadığı olmadı. Opel dizeli kotaramadı şimdilik (umarım :D )

getrag84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şirkette kullandığım corsa cdtı sabahları zor çalışırdı ben de kızdırma bujilerinden birkaç tanesi çalışmıyor diye düşünüp kontağı 4-5 kez kapatıp kapatıp açardım daha kolay çalışırdı.fakat servise götürdüğümüzde yapılan araştırma sonucu 4 nolu silindirde kompresyon kaybı ölçüldü . gidişinde birşey hissedilmiyordu ama soğukken zor çalışıyordu araç 60000 de.
şu an serviste motor sökülmüş bekliyoruz. umarım senin sorunun daha basittir.
:confused:

demiray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sağolun ben sorunu buldum
depoya biraz benzin ilave ediyorsunuz yakma kolaylaşıyor
yağıda değiştirdim şu anda hava ne kadar soğuk olursa olsun tek marşta alıyor

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
demiray' Alıntı:
arkadaşlar sağolun ben sorunu buldum
depoya biraz benzin ilave ediyorsunuz yakma kolaylaşıyor
yağıda değiştirdim şu anda hava ne kadar soğuk olursa olsun tek marşta alıyor

hocam yaptığınız ne kadar sağlıklı bilmiyorum ama asla dizel aracıma benzin koymam. Motorun yeni olmasından sanırım çalıştırırken hiç zorlanmıyorum soğuk havalarda. inş böyle gider. gelsin bi araba 60000e filan bende yakınmaya başlarım büyük ihtimalle motor çalışmıyo sabahları die :D

send111

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
havalar soguk arkadaşlar arabalar ne yapsın .bence soguklarda dızelde bır mıktar katılaşma oluyor kızdırma bujisi soguk hava derken halıyle çalışamıyor araç rahatlıkla .benım corsa benzinli geçen gun -12 derecede sabah tık tek marşta çalıştı .ama babam tır şöförü onun aracından bılıyorum kı araç 2006 volvo fh 520 soguk havada çalışma tertıbatı var benım arabadan kolay çalışıyo .siz yınede çalışdıgına şukredın :)))))

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Crack' Alıntı:
aynı sorun bende de var. servise goturdum bise bulamadılar.. 2 tane cozum yolu buldum bende..

1. kontagı acıyorum bi 10sn bekledikten sonra tek marşda alıyo
2. bi de marşa (çook kısa bi sekilde) tık yaptırıp kapadıktan sonra yine marş yapıyorum araba direk calisiyo.

bilmem ne kadar basarılı ama bu sekilde cozduk olayı yapcak bise yok :)

İlk marşta zaten arabayı çalıştırmamak gerekir. Neden çünkü en çok aşınma ilk çalıştırma esnasında olur. Arkadaşın yöntemleri fevkaladenin fevkinde denemek lazım.:alkis:

ilkercanyurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geç çalişma Sorunu

DEĞERLİ ARKADAŞLAR AYNI SORUNU BEN BENZİNLİ 1997 MODEL OPEL VECTRA ARABAMDA YAŞADIM.NE KADAR TAMİRCİ VE ÖZEL SERVİSE GİTTİYSEM SORUNU ÇÖZEMEDİLER.EN SONUNDA OPELDEN ÇOK İYİ ANLAYAN BİR ÖZEL SERVİS TAVSİYESİ İLE ANKARA YILDIRIMLAR SANAYİSİNDE BİR SERVİSE GİTTİM.USTA HİÇ MOTOR KAPUTUNU DAHİ AÇMADAN MARŞA BASTI 8-10 SN ARAÇ ÇALIŞTI.KAPUTU AÇIP MOTOR ÜST KAPAĞINDAN BAŞLAYIP KARTER YAKINLARINA KADAR UZAYAN BİR PARÇA ÇIKARTTI VE PARÇACIDAN GİTTİK ALDIK.MONTAJI BİTTİKTEN SONRA TEK MARŞ İLE SAAT GİBİ ÇALIŞMAYA BAŞLADI.BU PARÇANIN TAM ADI MOTOR DEVİR SENSÖRÜ İMİŞ.BU TÜR SORUN YAŞAYAN ARKADAŞLAR BU PARÇAYI DEĞİŞTİRİRLER İSE SORUNLARI DÜZELİR.

HAS OPEL yıldırımlar sanayi sitesi 98.sok.no:18/2
batıkent-ankara tel:0 312 2785358

Hüseyin Usta opelden bu kadar iyi anlayan bir usta daha olmaz dersem asla abartmış olmam.saygılar

iherdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar bendede aynı proplem var forumda yenıyım yenı opel zafira dti aldım gec calısma problemı var. Hava ne kadar soguksa o kadar gec calışıyor özel servise götürdüm hava yapmıstır dedı bakarız dedı inceledi bir sey bulamamış. cihaza baglamış enjektörlerde dedi proplem bu işi yapan dizel pompa ve enjektötcüler var onların makinalarıda var gelişmiş 30 ytl ye kontrol ediyorlar ben baktıracam. Ama ucretsız test yapanlarıda duydum netten okudum. Guvenılır bır yer bulayım baktıracam. Bildiğiniz bir yer varsa yazın buraya paylasalım.