soğutucu sıvı durumu uyarısı ve motorda tıslama!!!

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dün akşamda yazmıştım yakıt konusunda fakat bugün yine başıma geldi.öğlen aracımı otoparktan aldık kız arkadaşım biraz sürmek istedi aracı otoparkın boş kısmına götürdük.orada kız arkadaşım 1. viteste arada da 2. viteste 20-25 dakka araba sürdü daha sonra ben geçtim direksiyona aracı çalıştırdım bilgi ekranında tekrar soğutucu sıvı durumu uyarısı belirdi ve bu sefer gitmedi kaldı o şekilde aracı stop ettim kapu açtım baktım sıvı en son bıraktığım seviyede idi.tekrar çalıştırdım bu sefer baştan gözüktü ve kayboldu biraz sonra kaputu açıp motoro eğildim motorun sol arka tarafından bi tıslama sesi geliodu sanki hava kaçıyormuş gibi servisi aradım yardımcı olamadılar yarın gidicem servise fakat gidinceye kadar yolda bi sorun çıkarmı?servis çok uzak değil arabanın gidişinde de hiçbir tuhaflık yok.göz göre göre motoru yakmayalım:(

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
devamlı 1 2 de kullanmak harareti artırır aman dikkat ! ses sanırım devirdaimden geliyor yada devirdaim kilitleniyor arada bir su pompalamayınca su yok uyarısı verebilir acil bi ustaya göster garantisi varsa yetkili herhagi bi servise götür devirdaim sorunluysa garantiden değiştirirsiniz...saygılar..

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç 2006 model yani garanti dışı.fiyatı çok mu yüklüdür bu parçanın?

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yansanayi ve orjinal parçaları vardır kesin tesbit lazım görmeden kesin teşhis zor koyulur burda fikir yürütebiliriz sadece en iyisi en yakın zamanda opel ustasına göster gene 100 150 arasını bulur diye düşünüyorum tam emin değilim dediğim gibi gidip sormak lazım ama önce kesin teşhis lazım...

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabi haklısın kimse görmeden bişey diyemez bakalım yarın ilk işim o olucak sabah gidicem hemen.teşekkürler ilgin için.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ses geliyor dediğin yerden hortumdan felan kaçırıyor demekki.Su ısınıp basıncı artınca tespit edebilecek kadar belli işte ne güzel.Dün daha başka şeyler düşünürken en azından ne olduğu ortaya çıkmış.Tahmin edildiği gibi ise hortum yada arada aktarım sağlayan plastik boru felan gibi bişiyler değişir en çok.Servis çok uzak değilse gözün hararet göstergesinde olsun ve 2-3 km de bir seviyesine bak.mümkün olan en yüksek
vitesle gidersen daha iyi olur.