Soket bilgisi

Qfflline1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cd30be1452e694315b3ab8a7980240d7.jpg

Merhaba arkadaşlar bir konuda yardımlarınıza ihtiyacım var bu soket gurubu kabloları nerelere gidiyor yanı hangi ekipmana ait bilgisi olan yada tecrübe edip bilen bulan varsa veya bununla ilgili bir elektronik devresi olan varsa paylaşabilirmisiniz şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone 7 aracılığıyla gönderildi

karaca_01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Soket bilgisi

Qfflline' Alıntı:
cd30be1452e694315b3ab8a7980240d7.jpg

Merhaba arkadaşlar bir konuda yardımlarınıza ihtiyacım var bu soket gurubu kabloları nerelere gidiyor yanı hangi ekipmana ait bilgisi olan yada tecrübe edip bilen bulan varsa veya bununla ilgili bir elektronik devresi olan varsa paylaşabilirmisiniz şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

neden ki yeni bir proje falan mı var.  Sol beyaz ve mavi soketteki kalın siyah kablolar iç aydınlatma eksi uçları. Sağ beyz soketteki gri kablo da iç aydınlatma artı ucu. Zaten o kablolara bir bağlantı yapılmış. Sizi aracınız mı yoksa temsili bir fto mu. Bende aracıma ayna altı ledi yaptım ve o kablolara bağladım. İç lambalarla senkrohize yanıyor.

Qfflline1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resim temsili bende ayni yere bağladım kapıyı açınca yanıyor ben neler olduğunu öğrenerek kafamda projeler oluşturabilirim diye düşünüyorum meslek gereği:)

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Orayıda burayıda elimden geldiği kadar kontrol ediyorum varsa bildiğim elimden gelen bişey yazıyorum. Aklından geçen bi proje varmı yoksa kablolara göre bişeylermi çıkarmaya çalışacaksın İbrahim Güngör :)

Qfflline1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vallaha neler olduğu bi bileyim benim aklıma gelir bir ipucu lazım ki ne yapacağımıza karar verelim bize ilham versin :D

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

BCM ( Body Cntrol Module ) olarak geçiyor. Burası iç ve dış aydınlatma vs. nin toplandığı yer. Bende aynalara koyduğum ayna altı ledlere sinyal de eklemeyi planlıyorum. Sinyallere de buradan ulaşılıyor.

Qfflline1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ah zaman olsada ölçü aleti ile tek tek kontrol etsem :) eğer bildiğiniz kablolar varsa bilgilendirme yaparmışsınız yada deneyerek yaptığınız bulduğunuz kabloda olabilir:)

karaca_01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HasanM' Alıntı:
BCM ( Body Cntrol Module ) olarak geçiyor.  Burası iç ve dış aydınlatma vs. nin toplandığı yer. Bende aynalara koyduğum ayna altı ledlere sinyal de eklemeyi planlıyorum. Sinyallere de buradan ulaşılıyor.
Benim araca da yaptım ayna altı ledi. Sinyallerin kablolarını bulabilirsek bende bağlamak istiyorum süper olur valla. Yapabilirseniz paylaşırsanız seviniriz valla

Qfflline1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayna altı led derken ben tam gözümde canlandıramadım resim var mı acaba

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

Qfflline' Alıntı:
Ayna altı led derken ben tam gözümde canlandıramadım resim var mı acaba

Ayna altı led şöyle birşey. Ben tavan aydınlatmasından elektrik aldım. BCM soketten. Kumandadan açınca tavan lambalarıyla beraber yanıyor ve sonra onlar gibi kısılarak sönüyor. Nasıl yaptığım ile ilgili konu açmıştım. 
Ayna Altı Led

LZWqEb.jpg

r6obR1.jpg

vX70kz.jpg

ZMDAja.jpg

emrah28' Alıntı:
HasanM' Alıntı:
BCM ( Body Cntrol Module ) olarak geçiyor.  Burası iç ve dış aydınlatma vs. nin toplandığı yer. Bende aynalara koyduğum ayna altı ledlere sinyal de eklemeyi planlıyorum. Sinyallere de buradan ulaşılıyor.
Benim araca da yaptım ayna altı ledi. Sinyallerin kablolarını bulabilirsek bende bağlamak istiyorum süper olur valla. Yapabilirseniz paylaşırsanız seviniriz valla

Ayna altı ledi yaptıktan sonra sinyal çok daha basit bir olay. Aliexpressten ayna altı için çift renkli yanan ledlerden aldım gelmesini bekliyorum. Beyaz ve sarı yanıyor. Sarıyı sinyallere beyazı yine ayna altı için kullanacağım. Ledlerim gelsin detaylı oalarak bilgilendirme yaparım.