Sonradan ABS takılır mı???

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2000 model astra G aracım var. geçenlerde çoğu GL modelinde ABS'siz modellerde ABS ön hazırlığının olduğunu öğrendim. (fren kaplerleri ön göğüste hazırlık vs.)
acaba bu araçlara bir ABS beyni, 4 adet fren kapleri ve tesisat ile sonradan ABS takılabilirmi?
Bu arada şimdiye kadar hiç ABS'ye ihtiyacım olmadı ama yinede güvenlik açısından ihtiyaç var diye düşünüyorum. şimdiden teşekkürler.

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2000 model astra G aracım var. geçenlerde çoğu GL modelinde ABS'siz modellerde ABS ön hazırlığının olduğunu öğrendim. (fren kaplerleri ön göğüste hazırlık vs.)
acaba bu araçlara bir ABS beyni, 4 adet fren kapleri ve tesisat ile sonradan ABS takılabilirmi?
Bu arada şimdiye kadar hiç ABS'ye ihtiyacım olmadı ama yinede güvenlik açısından ihtiyaç var diye düşünüyorum. şimdiden teşekkürler.

Valla onceden olsa yapılmaz derdım ama bu goz neler gordu sonradan takılan yaw :D Yapılır bence tesısatı bıle yoksa cekılır. Ustaya bakıyor hersey. :cool:

kıbrıslı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim hayatta olmicak şey söyle bana teknoloji o kadar ilerlediki şimdi her araçta ekipmanların hazırlığı vardır mutlaka

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 yıldır araç sahibiyim hiç abs ye ihtiyacım olmadı.:D Allah hepimize ihtiyaç duydurmasın...

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abs mekanizmasının takılmasıyla iş bitmezki onu yönetecek beyin ve sensör lazım hadi onlarda oldu diyelim sonradan takılan şeyden ne derece verim alabileceksiniz.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
takılabilir. neden olmasınki... sonuçta bütün ekipmanlar ayrı ayrı satılan parçalar. aracın alt yapısıda hazırsa sorun olmaz.

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maliyetini araştırdınızmı?
aracımın abs beyni arıza verinceye kadar bukadar pahalı bir parça olabileceğini bilemezdim
yetkili servis geçenyıl 1400 ytl fiyat verdi çıkmacılardanda 800 ytl ye bulmuştum bence bu ekipmanlarıtaktırmakla uğraşıncaya kadar arabayı satıp abs lisini almak daha mantıklı bence

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
İstedikten sonra herşey yapılır.
Öncelikle aracında altyapı tesisat varmı bi bak
altaki resimdeki abs beyin soketi varmı orada bak..
Yoksa öncelikle tesisat kabloları kablo demetleri ayriyeten satılıyor.
herhangibir parçacıdan istetebilirsin.

3854.jpg

3874.jpg

Yada aracı lifte kaldırdığında altaki Arka tekerlere giden ABS sesnör kablo ve soketin varmı bak.

3907.jpg

Son düzenleme:

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
cengiz abi yine döktürmüşsün saol. yurtdışından ABS beyni temin edebilirim. parça sıkıntısı duymam biliyorsun ama bir usta lazım bu iş için.

ERGÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sen yeterki yapmak iste herşey olur tesisat yoksada çekerler ama fiyat bence çok uçuk olur