sony dsx a40 nasıldır?

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımın da sunny marka bir teyp var. bu sunny nin sesi bile benim için oldukça yeterli. şimdiki teyp te cd aux sd usb var. :) ne bağlamak istersen bağlanabiliyor. aracı aldığım günden beri değiştirmek istiyorum fakat kaliteli ve yüksek ses gibi bir derdim olmadığından bugune kadar değiştirmedim. üç senelik emektar sunny nin ses açma düğmesi artık işvelini yerine getirmekten zorlandığı için sony dsx a40 modelini almak istiyorum. sony de sadece usb ve aux var fakat değiştirmişken ses olarakta kalite arttırmak en güzel tercih olur heralde.
bu sony teypden kullannan varmı acaba nasıldır biliyormusunuz. aracın orjinal hoparlörlerinde bile ses farkı olduğu söyleniyor doğrumudur acaba ?
http://www.hepsiburada.com/liste/sony-dsx-a40ui-usb-ve-aux-girisli-kumandali-dijital-medya-alicisi/productDetails.aspx?productId=otsonydsxa40ui&categoryId=26080&SKU=OTSONYDSXA40UI&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dotsonydsxa40ui%26fh_lister_pos%3d1%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dsony%255cu0020dsx%26fh_refview%3dsearch

hoparlörleri değiştirmek istemiyorm. orjinallerinin seslerinde herhangibir bozukluk ve cızırtı yok. illa değişmek gerekirse önlere ve arkalara şu hoparlörleri almak istiyorum. bu hoparlörler kendim montaj yapabileceğim boyutlardamı,ek aparat yada işlem gerektiriyormu onu bilmiyorum.
bu arkadalarınki http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=26090&Productid=otsonyxsgt1338f
buda önlerin ki http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=26090&Productid=otpiotsg1614r
ölçüleri duğru biliyorsam önler 16, arkalar 13 cm. bu aldıklarım uyar mı ?

yada önlere pioner hoparlörleri alıp arkaları değiştirmedende kullanabilirm. evde bozuk ses sisteminin 13cm lik bir sub woofer ı var. arkadaki kapının birine bunu taksam teyp için bi sıkıntı oluşturmaz sanırım. ön kapılara takmak istediğim hoparlörle aynı değerler var üzereinde.pioneer 4ohm 40 w rms , evdeki ses sisteminden çıkan 4 ohm ve 30 w rms. özelliklerine bakarsak teyp de çıkışları yakma gibi bor sorun çıkatrmaması lazım .bu resimlerini eklediğim hoparlör arka kapı için olur mu? boyut ve özellik olark uyar mı ? remlerini ekliyorum.
konu hakkında bilgisi yada fikri olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 16452

IMG_20140215_231237 (816 x 460).jpg

IMG_20140215_231312 (460 x 816).jpg

IMG_20140215_231330 (816 x 460).jpg

IMG_20140215_231359 (816 x 460).jpg
IMG_20140215_231406 (816 x 460).jpg

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonynin benzer bir modelini kullanıyorum CD çalarıda mevcut olan bir modeli ilk günden beri ben hiç ısınamadım ilk fırsatta pioneerle değiştirmeyi planlıyorum sizede pioneer öneririm zaten üzerine 50tl daha koyarsanız pioneerin CD çalarlı olan modelini alabilirsiniz.

Seçtiğiniz hoperlörler aracınıza uygun bu teyplerde 4x50 yazarama 4x22rms çıkış var 4ohmda seçtiklerinizde 40w ve 35w. Hoperlörler coax olduğundan kapılara direk montajlanabiliyor. Ben coax yerine kompenant almanızı öneririm farkı büyük oluyor. Ev sisteminden çıkan parçayı kullanmayın bence kullanacaksanızda filtre almanız gerek yoksa mid frekansınıda tiz frekansınıda çalmaya çalışacak bassada standart hoperlörden çok büyük bir katkısı olmayacak.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonynin benzer bir modelini kullanıyorum CD çalarıda mevcut olan bir modeli ilk günden beri ben hiç ısınamadım ilk fırsatta pioneerle değiştirmeyi planlıyorum sizede pioneer öneririm zaten üzerine 50tl daha koyarsanız pioneerin CD çalarlı olan modelini alabilirsiniz.

Seçtiğiniz hoperlörler aracınıza uygun bu teyplerde 4x50 yazarama 4x22rms çıkış var 4ohmda seçtiklerinizde 40w ve 35w. Hoperlörler coax olduğundan kapılara direk montajlanabiliyor. Ben coax yerine kompenant almanızı öneririm farkı büyük oluyor. Ev sisteminden çıkan parçayı kullanmayın bence kullanacaksanızda filtre almanız gerek yoksa mid frekansınıda tiz frekansınıda çalmaya çalışacak bassada standart hoperlörden çok büyük bir katkısı olmayacak.
öncelikle cevap için teşekkür ederim. bu sony den memnun olmama sebebiniz ses kalitesinden anlıyor olmanızdan kaynaklanıyor sanırım :) benim 3 senedir sunny ile mutlu bir beraberliğim var.şuanki teyp de cd çalar var ama 3 senede bir defa cd taktım.usb-sd-radyo ağarlıklı kullandığımdan cd çaların benim için önemi yok. siz sony kullandığınızdan bilirsiniz. benim almak istediğim teyp Pioneer kadar kaliteli değilse bile arabanın orijinal teybi ile ve sunny ile karşılaştırdığımda bariz bir fark oluşturur mu onu merak ediyorum.
hoparlörlerin boyutları olur demişsiniz. ben bunları montajlarken ek aparata ihtiyaç duyarmıyım? yoksa arabanın hoparlörlerini çıkartıp bunları direk yerine takabilirmiyim?(orijinal hoparlörün etrafındaki kasnak vidalı değil yapıştırma diye yazmışlar forumlarda. bu parçaları da mı almak gerekir yoksa o orijinal parçalar kullanılabilir mi)
hangi hoparlör daha iyi olur diye forumlara bakarken 3 yollu ve kompenant hoparlörler anfi için , 2 yollu hoparlörler normal teyp çıkışına bağlamak için uygundur yazmışlar. teyp de anfi yoksa kompenant iş görmez ses daha kötü çıkar yazmışlar ama sizde tam tersini yazmışsınız. ayrıca compenantlarda montaj konusunda daha teferruatlı diye okumuştum

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CD çalara ihtiyacım yok diyorsanız pioneerin http://www.teknosa.com/urunler/110021285/pioneer-mvh-1400ub-oto-teyphttp://www.hepsiburada.com/liste/pi...R%2f%24s%3dmvh%5cu002d150UB&fh_refview=search modelini alın hem 7-8 tl daha ucuz :) bana da pioneer kullandıysan sony alma demişti satıcıda dinlememiştim ciddi bir kalite farkı var ses yönetimininden güç yönetimine kadar.

Anfili anfisiz kullanma olayını gerçek dışı ona takılmayın piyasada 2 ohmluk kompenantlar vardı onlarla uyumsuzdu ki artık yeni teyplerin bazılarıda (bu teypler değil) 2 ohmluk cihazları çalıştırabiliyor, yapmanız gereken anfisiz kullanımda boşa gitmeyecek düşük güçte çalışan bir komponent seçmeniz gerekir hoperlörlerin %90ı zaten düşük güce göre üretildiği için hoperlör seçiminde buna pek dikkat edilmiyor.

Aslında bizim araçlar için kompenantlar daha uyumlu mesela Astra g kasa için konuşursak hem ön hem arka kapısında tweeter yuvası var tam araca uygun oluyor hoperlör takıldığında ise olan orj. tweeterıda devre dışı bırakmak gerekiyor daha iyi bir ses kalitesi için. Montajıda çok farklı değil direk hoperlöre giren kablolar kompenantlarda ayrıcıya griyor ayırıcıdan çıkan kablolar hoperlöre ve tize gidiyor.

Çerçeve için genelleme yapmak zor JVC hoperlör aldım taktım cama değmedi adaptörsüz direkt kapıya vidaladım. JBL kompenant aldım aynı şekilde. Hertz komponent aldım diğerlerine göre daha derindi orj. hoperlörün çerçevesini keserek kullanmak zorunda kaldım cama deydiği için

http://www.sahibinden.com/ilan/yede...mlari-digicom-resmi-garantili-143788232/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/yede...u-mid-bass-takimi-kapinda-ode-129936843/detay
mesela bu ürünler 45 ve 40w rms sizin seçtiğini hoperlörlerde 40 ve 35w rmsti çok bir fark yok aranırsa daha düşük gereksinimleri olan kompenantlarda bulunabilir bu teyplerin çıkışı 4x22w @4ohm

Son düzenleme:

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CD çalara ihtiyacım yok diyorsanız pioneerin http://www.teknosa.com/urunler/110021285/pioneer-mvh-1400ub-oto-teyp modelini alın hem 7-8 tl daha ucuz :) bana da pioneer kullandıysan sony alma demişti satıcıda dinlememiştim ciddi bir kalite farkı var ses yönetimininden güç yönetimine kadar.

Anfili anfisiz kullanma olayını gerçek dışı ona takılmayın piyasada 2 ohmluk kompenantlar vardı onlarla uyumsuzdu ki artık yeni teyplerin bazılarıda (bu teypler değil) 2 ohmluk cihazları çalıştırabiliyor, yapmanız gereken anfisiz kullanımda boşa gitmeyecek düşük güçte çalışan bir komponent seçmeniz gerekir hoperlörlerin %90ı zaten düşük güce göre üretildiği için hoperlör seçiminde buna pek dikkat edilmiyor.

Aslında bizim araçlar için kompenantlar daha uyumlu mesela Astra g kasa için konuşursak hem ön hem arka kapısında tweeter yuvası var tam araca uygun oluyor hoperlör takıldığında ise olan orj. tweeterıda devre dışı bırakmak gerekiyor daha iyi bir ses kalitesi için. Montajıda çok farklı değil direk hoperlöre giren kablolar kompenantlarda ayrıcıya griyor ayırıcıdan çıkan kablolar hoperlöre ve tize gidiyor.

Çerçeve için genelleme yapmak zor JVC hoperlör aldım taktım cama değmedi adaptörsüz direkt kapıya vidaladım. JBL kompenant aldım aynı şekilde. Hertz komponent aldım diğerlerine göre daha derindi orj. hoperlörün çerçevesini keserek kullanmak zorunda kaldım cama deydiği için

http://www.sahibinden.com/ilan/yede...mlari-digicom-resmi-garantili-143788232/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/yede...u-mid-bass-takimi-kapinda-ode-129936843/detay
mesela bu ürünler 45 ve 40w rms sizin seçtiğini hoperlörlerde 40 ve 35w rmsti çok bir fark yok aranırsa daha düşük gereksinimleri olan kompenantlarda bulunabilir bu teyplerin çıkışı 4x22w @4ohm
zaman ayırıp cevap yazdığınız için teşekkür ederim.
Pioneer 1400 ub için verdiğiniz link e tıkladığımda hepsiburada nın sitesi açılıyor ve açılan sayfadaki teyp Pioneer 150ub. verdiğiniz link teknosa olarak açılmıyor. teknosa yazıyor ama hepsiburada açılıyor.
neyse bu çok önemli değil ama sizin tavsiye ettiğiniz model pioneer150ub mu yoksa Pioneer 1400ub mu ?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önemli değil,linki düzelttim 1400ü alın hepsiburadadaki rusya için olan modeli paralel ithalat herhalde

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba bende Sony DSX-A30 modelini aldım. daha önce pioneer vardı çalındı bende sony aldım bu sefer. pioneer da soketlerde sarı kırmızı olanlar ters bağlanıyordu teyp hafıza kaydı tutsun diye. bunda soketler sarı sarı ile kırmızı kırmızı ile bağlanmış acaba bağlantıları doğrumu? bilginiz var mı? cumartesi kısmetse gidip taktırıcam teybi.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siz ne şekilde çalışmasını istiyorsanız montaj kitapçığında bağlantısını gösterir. Umarım benim sonyde yaşadığım sıkıntıyı siz yaşamazsınız kontakla kapanıp açıcak şekilde ayarlayınca her çalışmada hafızası siliniyordu elektrik bağlantısı tamamen kesilmiş gibi, elle açıp kapıyorum aldığım günden beri.

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dsx a 30 kullanıyorum traktör de süper valla kaliteli sesi mükemmel buda iyidir hazar sony sonuçta :)

Rahim AVCI
MALİ MÜŞAVİR
KONYA

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
A40 modelini aldım. Teyp icin FORUM araştırması yapan arkadaşlar için yazıyorum, eski teyp ile arasında dağlar kadar fark var. Orjinal hoparlörlere can geldi. :) ses bozulmadan arac içinde durulmayacak kadar net bir şekilde sesi açabiliyorum. Aşırı yüksek sesli müzik dinlemem ama arada birde olsa sesi açıncakaliteli dinlemek iiyi oluyor :) alacak arkadaşlara tavsiye ederim. Ben memnun kaldım.