Sorunum şu!!! Gaz Kelebeği Ve Boğazlari Temizlettim. Olmadi?

mavilerinsesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımda acayip derecede alıp verme var çalıştırdığım anda devir 1,100 ile 1,500 arası çıkıyor anında düşüyor aracım stop ediyor ve tekrar çalıştırıyorum normal ve kalkışta gitmemek için ısrar ediyor öne beni yığıyor sürekli gaz yiyip bırakıyor ve gaza bastığım anda da öne yığılma yapıyor gitmiyor... bobin değiştirdim, gaz kelebeği ni spreyle çok güzel bi şekilde temizlettim, boğazlar temizlendi, rolant ayarlayıcısı temizlendi takıldı olmadı yeni rolant ayarlayıcısı takıldı emaneten gene çözüm yok... bujiler yeni değişti ve buji kabloları da yeni değişti... sorun başka nerde olabilir ateşleme sisteminden mi nerden olabilir bilgili ve anlayan arkadaşların yardımlarını bekliyorum saygılar,

mer67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor arıza lambası yanıyor mu? veya kontağı açıp beklediğinde motor arıza lambası sönüyor mu?

hONoUR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynısı bende oldu yapmadık şey kalmadı en son subaplar %60 tıkanmış pis benzinden. Onu açtılar ve şimdi süper. birde arabayı çalıştırdığında kalaorifer,fan veya klima açıksa yapıordu önceden. Ama çok büyük ihtimal subaplardan benim araba1 hafta yattı serviste en sonunda buldular.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Arkadaşlar aracımda acayip derecede alıp verme var çalıştırdığım anda devir 1,100 ile 1,500 arası çıkıyor anında düşüyor aracım stop ediyor ve tekrar çalıştırıyorum normal ve kalkışta gitmemek için ısrar ediyor öne beni yığıyor sürekli gaz yiyip bırakıyor ve gaza bastığım anda da öne yığılma yapıyor gitmiyor... bobin değiştirdim, gaz kelebeği ni spreyle çok güzel bi şekilde temizlettim, boğazlar temizlendi, rolant ayarlayıcısı temizlendi takıldı olmadı yeni rolant ayarlayıcısı takıldı emaneten gene çözüm yok... bujiler yeni değişti ve buji kabloları da yeni değişti... sorun başka nerde olabilir ateşleme sisteminden mi nerden olabilir bilgili ve anlayan arkadaşların yardımlarını bekliyorum saygılar,
eğerki alıp verme oluyorsa hava alıyordur ateşleme sisteminden bu sorunu yapmaz

mavilerinsesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor arıza lambası yanıyor mu? veya kontağı açıp beklediğinde motor arıza lambası sönüyor mu?
EVET AYNEN SENİN DEDİĞİN GİBİ ARIZA LAMBASI SÜREKLİ YANIYOR SORDUM SERVİSE LPG KULLANIYORSUN NORMALDİR YANA BİLİRDİYOR... KONTAK AÇIP KAPATTIMMI SÖNÜYOR... SORUN KALMIYOR ALAKASI NE ONU ANLAMADIM...:eek:

mavilerinsesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynısı bende oldu yapmadık şey kalmadı en son subaplar %60 tıkanmış pis benzinden. Onu açtılar ve şimdi süper. birde arabayı çalıştırdığında kalaorifer,fan veya klima açıksa yapıordu önceden. Ama çok büyük ihtimal subaplardan benim araba1 hafta yattı serviste en sonunda buldular.
ANLADIM KARDEŞ OLMAZSA SUBAPLARI Bİ GÖSTERELİM... MALİYET AÇISINDAN NE OLUR... 4 GÜNDÜR SERVİSTEN ÇIKAMADIK VALLA... ONU DENİYOZ OLMUYOR ÖBÜRÜNÜ DENE OLMUYOR... BUJİLERİ DEĞİŞTİRDİM... BUJİ KABLOLARI DEĞİŞTİ, BOBİN DEĞİŞTİ, GAZ KELEBEĞİ TEMİZLENDİ, BOĞAZ TEMİZLENDİ, ROLANT AYARLAYICISI SİEMENS MARKA TEMİZLENDİ... OLMADI USTAMIN DEDİĞİ GİBİ BENZİN POMPASI KALDI BİRDE SUBAPLAR KALDI HERHALDE BUNLARDAN BİRİNDE SORUN...

mavilerinsesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğerki alıp verme oluyorsa hava alıyordur ateşleme sisteminden bu sorunu yapmaz
HOCAM HAVAYI NEREDEN ALICAK PEKİ... KASIYOR İLERİ GERİ ARAÇ BENİ ÇOK RAHATSIZLIK VERİYOR VE UZUN YOLA ÇIKTIĞIMDADA SABİT Bİ HIZDA SANKİ ARKADAN BİRİSİ YAPIŞMIŞ İTEKLİYOR VE Bİ ANDA TEKRAR GERİ ÇEKİYOR OLAY BU... PEKİ HAVAYI NERDEN ALIR...;)

mavilerinsesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustam benim aracın silindir kapak contası ve triger yeni değişti oradan bi yerden mi hava alıyor bu çok tehlikeli değilmi?