Stepnesi Çelik olanlar Dikkat

mismis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 5 Teker Çelik (Stepnesi de dahil ) orijinal Çelik jant mevcut olan araç sahipleri Şimdiye kadar çelik stepnesine başına bir şey gelmeden muhafaza etmiş arkadaşlar, bundan sonra da stepnesi hep çelik kalacak diye güvenmesinler. Bir gün bakmışsın ki çelik stepneniz normal siyah teneke stepne olmuş. kimseye de bir şey kanıtlayamazsınız. Benim 5 tekerde orijinal çelik di. şimdi stepne normal jant olmuş. Aracımı da hiç kimseye emanet vermiş dahi değilim. yalnızca bakım için yetkili servise götürmüşüm. Günahları boyunlarına. Daha önce bir kez lastiğim patladı değiştirdiğimde fark etim o zaman stepne de çelik di. Hatta kendi kendime stepne sini bile orijinal çelik koymuşlar dedim di. Ama şu an fark etim ki stepne çelik gitmiş normal jant gelmiş. Burası TÜRKİYE . Alman stepne sini dahi orijinal çelik takıyor. Türk yetkili servisi alıp normal jant bırakıyor. Hatta benim arkadaşa da; artık stepne fabrikası koymuyor yerine Lastik tamir spreyi bırakıyorlar deyip yutturmuşlar. biz düştük arkadaşlar siz düşmeyin diye paylaşıyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ama gerçekten itham çok ağır ya. Dürüst bir işletme bunu asla ama asla yapmaması gerek. Yaptı ise emin iseniz sonuna kadar hakkınızı aramanızı öneririm.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Günümüzde üretilen araçların büyük çoğunluğunun stepnesi saç jantdır. Ben alaşım jantı kendim alıp bagaja koydum, böyle bir hırsızlığı fark edersem o işletme ile sonuna kadar uğraşırım. Benim görünen ekipmanımı çalan bir işletme görmediğim parçalarımı çalmaz mı?

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BEnim aracımda çelik jant ancak 5. jantım sac.
bazı markalar tamir kiti veriyor. renault clio larda stepne için fark alıyor

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Kim servisten çıkarken stepnesine bakar ki. Her gün yeni bir şey duyar olduk. Aradan zaman da geçmiş sanırım.
Geçmiş olsun. Lastiğinizi hatırlıyomusunuz sadece jant mı alınmış. Lastik marka üretim tarihine vs baktınızmı.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bildiğim kadarıyla da araç fabrika çıkışı olarak 4 Çelik Jant + 1 Sac Jant Stepne şeklinde.
Keza benim aracımda böyle. Ama sizinkini bilemem.
Bunu yapmışlarsa gerçekten çok büyük yanlış yapmışlar, üzerinden fazla zaman geçmediyse gidip kamera kayıtlarına kadar araştırın derim.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bir benzer olayda benden, aracın stepnesini hiç kullanmadım üzerinde ne toz nede bijon somun izleri dahi yok. Bir kaç kez yol tümsekleri üzerinden keçerken lak,lak sesi geldi ,daha sonra bagajı açtım o sesi yapacak bir şey yok aklıma stepne geldi döşemeyi kaldırıp konrol ettim plastik tespit vidası kelebekle birlikte elime geldi. çıkarıp baktığımda o kullanılmayan stepne leş gibi olmuş. Adamlar nerede neiçin kullandıkları meçhul .Araç tesliminde bıraktığım km ye alırken devamlı kontrol ederim .farklılık omadı şimdiye kadar Herhalde yolda kalan bir kişinin yolyardımında kullanılmış gibi .Yerine koyarkende temizliğinden vaz geçtik tespit civatasınıda kırmışlar ve olduğu gibi bırakmışlar.
Böyle görünce takım çantasındaki yedek malzemeler aklıma geldi
yedek kumanda pilleri, sinyal ve firen yedek ampülerinin yerlerinde yeller esiyor. Anında konrol edilmediği için nerede yapıldığının ispatı olamayacağında sineye çektik.Adam üç kuruşluk dünya malına tenezül etmiş yazıklar olsun demekten bir şey yok.:(

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bir benzer olayda benden, aracın stepnesini hiç kullanmadım üzerinde ne toz nede bijon somun izleri dahi yok. Bir kaç kez yol tümsekleri üzerinden keçerken lak,lak sesi geldi ,daha sonra bagajı açtım o sesi yapacak bir şey yok aklıma stepne geldi döşemeyi kaldırıp konrol ettim plastik tespit vidası kelebekle birlikte elime geldi. çıkarıp baktığımda o kullanılmayan stepne leş gibi olmuş. Adamlar nerede neiçin kullandıkları meçhul .Araç tesliminde bıraktığım km ye alırken devamlı kontrol ederim .farklılık omadı şimdiye kadar Herhalde yolda kalan bir kişinin yolyardımında kullanılmış gibi .Yerine koyarkende temizliğinden vaz geçtik tespit civatasınıda kırmışlar ve olduğu gibi bırakmışlar.
Böyle görünce takım çantasındaki yedek malzemeler aklıma geldi
yedek kumanda pilleri, sinyal ve firen yedek ampülerinin yerlerinde yeller esiyor. Anında konrol edilmediği için nerede yapıldığının ispatı olamayacağında sineye çektik.Adam üç kuruşluk dünya malına tenezül etmiş yazıklar olsun demekten bir şey yok.:(

Bunu kim yaparsa yapsın şerefsizin önde gideninden başka bir şey değildir. Şerefsiz oğlu şerefsiz... emanete ihanet olmaz.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onceki aracim vectra da 5 tekerde ayni jant vardi.hepside celik.stepneyi o zamanlar celik koyuyorlardi sanirim.onceden alman arabasi dediginde kalite vardi.simdi hepsi ayni oldu.biraz tasatim ve malzeme fatk ediyor ama butun firmalar kar icin abudik gubudik seylerden kaciyor.birakin lastik ve jant takimini adamlar astra j de arka kapilara 50 cm kablo ve cifti 50 tllik bile olsa bir cift hoparlor koymuyor.