Su birikintileri tehlikelimi ?

eerrsin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kış gunlerinde en korktuğum şey yağmur birikintileri. Bir kaç gün önce büyük birikintilerden geçtim ve şuan arabamı motor soğuk yada sıcak olsun fark etmez bir kaç marştan sonra çalıştırabiliyorum. Marş bastığım anda Cırr Cırr ses geliyor çalışmıyor. Sonra 4. denememde biraz gaz veriyorum çalışıyor. Problem marş motorunun ıslanmış olmasımıdır.
Ayrıca bu gibi yüksek birikintilerden nasıl geçmeliyiz. Araçlarımız için tahlikelimidir. teşekürler.

LOadinG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
babamin bana öğretti yavaş ve dikkatli geç demesiydi:) eski otobüs şöfürü bi bildiği vardiir illakim:D ama niyesini bilmiyorum:)

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teknik bir sorun çıkmıs telafisi illaki vardır

ya su birikintisinde yüzme diye tabir edilen olay olup kaza yapsaydınız Allah korumus

2-3 kez basıma geldi 1inde tehlike atlattım dikkat ediyorum hep
suya giriş kaçınılmazsa girmeden düz bir hat olusturup mümkün oldugunca yavaslamak su içinde direksiyon hareketinden kaçınmak lazım bence

eerrsin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet yavaş geçmeliyiz ama yinede motorun alt kısımları ıslanıyor bunun araçlarımıza ne gibi tehlikeleri var. Mesala ondan oldugunu düşünüyorum ön sislerim yanmıyor artık. :)

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
ne demiş atalarımız "dibi görünmeyen sudan geçme" :)

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Evet.
Lastiğini sıcak tut, tavanını serin:D
Zuhahhaaha

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabiki tehlikeli. Her koşulda geçmek icab ediyorsa ve hiçbir çare kalmamışsa, mutlaka çok yavaş geçmek gerekir.

Gawain

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben su birikintisine gireceğimi ve bunun kaçınılmaz oldugunu gorunce hafıf bır fren ve arkasından vıtes kuculterek motor frenı yapıyorum, su bırıkıntısının ıcınden gecerken fren yapmamaya dıkkat edıyorum, eger oncede yeterı kadar motor frenı ıle aracı yavaslatamazsam ve su bırıkıntısıne hızlı gırdıysem, bırıkıntı ıcındeyken bır kez daha vıtes kucultup motor frenı yapıyorum.

aSreG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben su birikintisi görürsem özellikle hızlanırım arabanın altı yıkansın diye :D