Su Kaçağı (İçeri-Dışarı)

cemcapar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşımın arabasında dün ben fark ettim arkadaşlar, park halindeydi 2-3 saat kadar sonra tekrar arabaya binerken arabanın altından su aktığını gördüm eğildim baktım altında baya bi su var, aracın içinde hem şoför, hemde yan koltuğun altıda su olmuştu.

Arkadaşım 2 gün önce devirdaim, termostad ve radyatörü değiştirmesine rağmen hem aracın içinde hemde dışında su olması neden olabilir ?

Aracın altındaki su (dışarıdan) , tam gaz, fren, debriyaj pedallarının altında aracın içindede aynı noktada su vardı hatta paspaslar bile ıslanmıştı.

Bu arada yolcu tarafındaki suya dokunğumun zaman yağlı gibi olduğunu fark edince radyatör su deposunun kapağını açtım baktım içinde su kalmamıştı. Hemen su ekledik eve gelene kadar hararet çok fazla yükselmedi hatta normal seviyesindeydi.

Araçtaki sıkıntı ne olabilir ve nasıl halledilebilir acaba ?

NOT : Bu arada arkadaşımda da Corsa B 1.2 16V var.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Araç kaç model. Radyatör değişimi sonrası kırmızı antifriz konulmasından dolayı sorun oluşmuştur. Kalorifer radyatöründen su kaçırıyor anlaşılan.

cemcapar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam araç 2000 model. Arkadaşımla konuştuğumda (bende baktığımda gördüm) kırmızı antifiriz koymuş usta. Organik antifiriz demiş ayrıca arkadaşa. Kalorifer radyatörü benimde aklıma geldi ama kaçağın hem arabanın içine hemde dışına olması kafamı karıştırdı.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Organik antifriz o araca uygun değildi maalesef. Her yerinden su kaçırmaya başlar normaldir.

cemcapar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustayla görüştüm aracı tekrar bıraktım antifrizden olmadığını kalorifer radyatöründen kaybaklandığını söyledi. Onu değiştiricek. Eğer tekrar devam ederse problem zaten antifrizden olduğuna kanaat getiricez.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalorifer radyatörüne sorun yaratan zaten kırmızı antifiriz :D
benim astranın ahtapot hortumunun içine etmişti.

cemcapar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla hocam usta ben yine organik antifriz koyucam dedi. Ne yaptıysam dinletemedim. Kalorifer radyatörü değiştikten sonra organik antifriz koysa usta, ben onu boşaltıp normal antifriz koyabilir miyim ?

Çünkü anladığım kadarıyla organik antifriz koyduktan sonra kalorifer radyatörü yeni bile olsa yine bir yerden patlatıcak organik antifriz

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ustana deki ben gdo lu antifiriz istiyorum

ewren2481

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sileceklerin altinda kanal var oraya bak plasqtik muhavazayi kaldir kanallar dolmussa oradaki su bos kalorifer hava girisi var oradan iceri giriyodur muhtemelen danlumbazlarin icindeki delikler tikaniyo asagi su inmiyo kanalda kalan suda iceri giriyo bence tahmini ariza bu

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Valla hocam usta ben yine organik antifriz koyucam dedi. Ne yaptıysam dinletemedim. Kalorifer radyatörü değiştikten sonra organik antifriz koysa usta, ben onu boşaltıp normal antifriz koyabilir miyim ?

Çünkü anladığım kadarıyla organik antifriz koyduktan sonra kalorifer radyatörü yeni bile olsa yine bir yerden patlatıcak organik antifriz

Yenisine bir şey olmaz. Eski organik olmayan sisteme, organik eklenince, tortular çözülür, eklerden kaçak olur, bi yerde tıkama yapar vs. vs.