Su kaynatma proplemi

Fatih c

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle kolay gelsın 2012 opel astra 1.4 j aracımız suya yag verdı ve hortumlar kopuk doldu yag soğutucuyu değiştirdik radyatörler tikalıydı onları açtırdım su kaynatma devam etti ve cuntayı sokturduk yanik cıktı devırdaım termostat tiger su bidonu ve bıkac boru değiştirdik fakat araç 90 dereceyi geçmediği halde SU KAYNATIYO ve fanda devrede arza veriyo en yakın servise getirin dıye bilgisayarda duzeltiliyo fakat su kaynatma problemi devam edıyo bılgı verebilirseniz sevinirim şimdiden tesekkurler

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam aklıma direkt olarak radyatör geldi. Radyatörde tıkanıklık olabilir mi ?

Fatih c

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Radyatöre de ılac attık fakat ne kadar temizlendi içindeki petekler bilmiyoruz ama radyatöre su basiyoz rahat gıdıyo ısındığında alt tarafı fazla sıcak olmuyo

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Radyatörde sorun yoksa eşit oranda ısınma olması gerekir diye düşünüyorum. Radyatör üzerine yoğunlaşmanızda fayda var hocam.

Fatih c

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sagolasın haşip bey deniyoruz bakalim ;) su dolum kapagı termostatliymis onu da değiştirmek istediler sonra radyatör u sokturecem bakalim

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
1.4 lerde termostat boyunu var boyunu kontrol ettinizmi catlak vs varmi? aracta su eksiltme oluyormu halen

Zafer Başaran

Fatih c

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet su eksiltme olmuyordu su kaynatma problemini sımdılık giderdik orjinal radyatör su bidonu ve kapanı degıstım kaynatmayi kesti suan bazen ESP yakıp sonduruyo yaptıkca derdi bıtmıyo ;)

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
2012 model arac mutlaka bazi problemleri olacaktir. onemli olan dogru teshis erken tedavi[emoji3] Gecmis olsun tekrardan

Zafer Başaran

• Beğen
Tepkiler: Fatih c

addim27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Radyatöre de ılac attık fakat ne kadar temizlendi içindeki petekler bilmiyoruz ama radyatöre su basiyoz rahat gıdıyo ısındığında alt tarafı fazla sıcak olmuyo
Belli ki suya yağ karıştığında radyatör petekleri tıkanmış ve kullandığınız ilaç işe yaramamış.. Göstergenin 90 ı geçmeden suyun kaynamasına akıl erdiremedim ama.. Acaba aracın göğsündeki gösterge veriyi radyatördeki müşürden mi alıyor, hani belki radyatör tıkalı olduğu için kaynayan su, müşürün olduğu kısma erişemiyordur..

SM-C5010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmetcanf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle kolay gelsın 2012 opel astra 1.4 j aracımız suya yag verdı ve hortumlar kopuk doldu yag soğutucuyu değiştirdik radyatörler tikalıydı onları açtırdım su kaynatma devam etti ve cuntayı sokturduk yanik cıktı devırdaım termostat tiger su bidonu ve bıkac boru değiştirdik fakat araç 90 dereceyi geçmediği halde SU KAYNATIYO ve fanda devrede arza veriyo en yakın servise getirin dıye bilgisayarda duzeltiliyo fakat su kaynatma problemi devam edıyo bılgı verebilirseniz sevinirim şimdiden tesekkurler
Sorunu çözebildiniz mi? Benim aracımda aynısı ve neredeyse aynı problemi yaşıyorum termostat değişti ama problem devam ediyor gibi yardımcı olabilirseniz sevinirim.