şuna bi bakarmısınız tüketici hakları ile ilgili

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
citroen çok yakıyo diye dava açmışlar kazanmışlar bilgi ve fikir verebilir
bizim direksiyon kutuları ile ilgili yada başka maduriyetlerimizle

http://www.ttkd.org.tr/

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Güzel ve yararlı bir paylaşım.
mahkemekararı direksiyon kutusu ve bazı marş motorlarına emsal teşkil eder inşallah.:alkis:

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istersen yap ama adamlar değiştirelim diyecekler sonra yine bozulcak
o yüzden sen en iyisi tamir ettir

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben niyeti bozdum aşındırıcam artık mahkemeleri

piyanist16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gokalp' Alıntı:
istersen yap ama adamlar değiştirelim diyecekler sonra yine bozulcak
o yüzden sen en iyisi tamir ettir

geçen yaz servise gittiğimde birisiyle tesadüfen tanıştım direksiyon kutusndan ve ön taskımdan sürekli problem yaşamış ve defalarca yenilemelerine ramen hep aynı şikayetler devam etmiş...

adam opel türkiye temsiliciliğine başvurmuş ÖZELLİKLE 2004 VE 2005 MODELLERİNDE BU PROBLEMİN VAR OLDUĞUNU VE ÜZERİNDE ÇALIŞTIKLARINI söylemişler...adam aracın geri verip parasının iyadesini talep etmiş kabul etmemişler almanya ile görüşmüş aynı cevabı almış...problem yaşamanız durumujnda sadece tamir ederiz demişler parayı iyade etmeyi bırakın aracı yenisiyle bile değiştirmeyi kabul etmemişler...

adam tüketici koruma derneğinden tutunda makina mühendisleri odasından raporlar alıp mahkemeye verdiğini anlattı...ancak adamla bidaha görüşme fırsatım olmadı sonucu bilemiyorum...eyer tekrar rastlarsam sonucu sizlerle paylaşırım....

özet olarak opelin müşteri memnuniyeti konusunda pek titiz olduğunu düşünmüyorum...

benzer bi sebepten dolayı bi örnekle karşılaştım ww golf alan bi müşterinin şikayeti sonucu almanya devreye girmiş ve müşterini aracı yenisi ile değiştirilmiş...geri alınan araç tamir edilerek servis tarafından ikinci el araç olarak cazip bi fiyata satışa sunulmuş...

MKG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı olay 2004 de başıma geldi...99 model astra cd 35.000 km de kol çıkarma dediğimiz olay geldi piston kolunun parçası bloku parçalayarak dışarı çıktı... ne kadar haklı olsamda arabamın her yıl km dolsun veya dolmasın yağı yetkili opel servisinde değişmediğim ve dört yılı doldurduğu halde kmye bakılmaksızın trigeri değişmedim diye ben haksız bulundum... ne diyeceksiniz haklı olmanın faydası yok işde...