Süratten düşme!!!

akın27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar.Tatil yolunda aracım silkelemeye başladı.Malatyada voltran servisi buldum.Baktı ve aynısını benzindede yapıyor gazda bir problem gözükmüyor bujilere bakalım dedi.Bujileri kontrol etti onlarda sağlam.Buji kablosu getirtti taktı gaz yememe ve silkeleme ortadan kalktı.Değiştirmişken bujileri değiştirelim sağlam olsun dedi peki dedim.Şimdi aracımın hem çalışması ve hemde gaz yemesi çok güzel hatta rolantideki titreme bile azaldı sanki!Ha bu arada birde gaz ayarı yaptı.Ancak otobanda zorlanmadan 190-200 gören aracım abanmama rağmen 150-160 arasında kalıyor.Yorumlarınızı bekliyorum....

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıralı sıstemmı lpg? ayarından olabılır

akın27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğrudur ustam sıralı.Benimde ilk aklımda o var,ayarı yapan usta gazı kısmış olabilirmi?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğrudur ustam sıralı.Benimde ilk aklımda o var,ayarı yapan usta gazı kısmış olabilirmi?
kısmıs veya acmıs degılde ayarda bı dengesızlık olmustur yanı cekıs dusmesı ıllakı ayarın kısılmasındna olmaz.

akın27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım ayara bi daha baktırayım ben teşekkürler.

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
evet aynı sorun bende de oldu.başka bişey için gitmiştim,ayar yapalım dedi bi baktı.sonra araba alt devirlerde normal ancak üst devirlerde sanki zorlanıyor ama gitmiyor gibiydi...tekrar ayarladı ve düzeldi... büyük ihtimalle ayarlardandır...kolay gelsin

serkan_2120

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş sanırım d.bakırdasın 1. sanayide ay-ka otomativ var ahmet abi oraya git voltrandan en iyi o anlar bi baksın ayarına ben arada sırf o güzel sohpeti için bile gidiyorum

akın27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şuan tatildeyim abicim sinoptayım.Ayka ve ahmet ustayı tanırım bende oraya gidiyorum zaten.Yalnız tatile çıkmadan önce kontrol amaçlı baktırayım dedim ama voltran proğramı yoktu ellerinde.Gazın ayarındansa önemli değil yaptırırım,acaba buji yada kablonun marka veya kalitesiylemi alakalı diye takılmıştım.Hem buji ve kabloları hemde ayarı aynı zamanda yaptıktan sonra bu sorun ortaya çıkınca hangisi olabileceği konusunda yardım almak istedim.Teşekkürler