Susuz Ankara'da su borusu patladı!

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankara da bulunan herkeze geçmiş olsun. suyun akmadığı bi musluğu bizde biliyoruz. ama bizimki çabuk hallolmuştu

yani hepimiz şu durumda kötünün iyisine razıyız...
abi mesele burda işte herkez çalıyo ama bu adamlar çalışınca oyları alıyor haliyle söve sövede olsa veriliyo oylar

sirkte neymiş ben büyük çadılarda özel pavyonlar inşa edicem.içeri girince sanki tarihi bir yere girmişçesine herkesin kral koltuğu gibi koltukları var yanlarında yaprak sallayan rus cariyeler.yanlız müessesede çok iyi güvenlik önlemi almak lazım.içip içip kendini sahici kral sananlar olay çıkarabilir.rus kızlarımıza zarar verebilir.onlar belediyenin zimmetli malı olacak:kop:
burak abi oylar köpeenn olsun benim anne tarafı war sincanda baya kalabalıktalar 60 70 oy + ben geliyom abi hemen yanlız ek bi şartım olcak benide belediyede dolap çevirme başkanlığına getircen :D sen he de hemen getiriyom yuvacıktan suyu değirmen döndürcem orda:kop::kop:

Ar19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
millet vekili seçimlerinden öncede bazı kesimler kendilerini fazla fazla yukarda görüyolardı ama ne kadar burunlarının yere yakın olduğunu ancak seçimlerden sonra görebildiler...

kuraklık olur belediye suçlu olur... sanki belediye ayarlıyo yağmur yağışını haşa!!!

%70 diyen arkadaşa diyorum evet bi taraf %70 alacak alacak ama %70 alan taraf melih gökçek olacak..

bazılarının gözünde millet aptal göbeğini kaşıyan öküz...

bide geçen gün gazetede bi haber vardı... eskişehir büyükşehir belediye başkanı ile melih gökçeği ağustos böceği ile karınca die örnek vermişler...

yuh dedim ya bi haberde 4 yalan olur mu ya... belediye kano yarışı düzenlemek için gölet yapmış... haber de baraj die geçiyoo:.. üstelik habere göre şehre su sağlıyomuş.. oysaki dağıtm ve arıtma düzeneği bile yokmuş...

ankaralı arkadaşlara sadece el insaf diyorum....

Ben de %70'i Gökçek alır dedim zaten! Ama %80 de beni şaşırtmaz açıkçası. Avrupa'nın başkenti denilirken suyu göz göre göre bitirilen ve su(!) borusu patlatılarak kesinti planları yürütülen bir şehrin belediyesi "Kuraklık olur belediye suçlu olur, sanki belediye ayarlıyor yağmur yağışını" diye savunulabiliyorsa %90 alması lazım!

Şanlıurfa 60 derece var mı? Hadi 50 olsun. Olmadı 45. Suyu var mı? Var! Neden? Orası çok mu yağış alıyor? Yok yok Gökçek YİNE masum, ben saçmalıyorum! %95 almalı!

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de %70'i Gökçek alır dedim zaten! Ama %80 de beni şaşırtmaz açıkçası. Avrupa'nın başkenti denilirken suyu göz göre göre bitirilen ve su(!) borusu patlatılarak kesinti planları yürütülen bir şehrin belediyesi "Kuraklık olur belediye suçlu olur, sanki belediye ayarlıyor yağmur yağışını" diye savunulabiliyorsa %90 alması lazım!

Şanlıurfa 60 derece var mı? Hadi 50 olsun. Olmadı 45. Suyu var mı? Var! Neden? Orası çok mu yağış alıyor? Yok yok Gökçek YİNE masum, ben saçmalıyorum! %95 almalı!

Gökçek'i su konusundan savunmuyorum ama Ankaranın nüfusu ile Ş.urfa'nın nüfüsu ve su tüketimi arasındaki farkı anlaman için burda anlatmamız gerekmiyordur heralde...

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca nerede yaşıyorsak yaşıyor olalım..Ankara,İstanbul,Antep,Kocaeli,Kars farketmez...Bu ülkdede su bittiyse bunu biz bitirdik...Arabasını kapı önünde yıkayanlar,Dişini fırçalarken suyu kapamayanlar,1 Saat duş alanlar,Küvetini doldurup keyif yapanlar,Bozuk musluğunu yaptırmayıp damlalarla yılda 18 ton suyu kanalizasyona gönderenler,3 tane kirli tabağı 50 lt suyla yıkayanlar...Bu su uzaydan bir hortum vasıtasıyla çekilmedi..Bu suyu Papuayenigine'yede satmadık...Suyu biz ziyan ettik ve cezasını çekiyoruz...Sadece belediyeleri neden önlem almadı diye suçluyoruz..Sen israf et belediye önlemini alsın..Bu mu vatandaşlık ?

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım ben devlet niye var niye yok tartışması yapmıyorum...Sen diyelim 10 milyon kişinin yaşadığı bir şehirde vatandaş olarak tasarruf nedir bilmez 25 milyon kişilik su harcarsan devlette aciz kalabilir onu demek istiyorum...

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabiki suç bizde de var bizda tasarruflu kullanmaız lazım herşeyi elektiriği bile ama en ufak bişey de devlette aciz kalıyorsa suç devlettedir.Benim demek istediğim o kadar sene belediye başkanlığı yapmış biri bunu hiç mi düşünemez bunun olacağı belli bileydi söylenip duruyordu.Sıcaklıklar gelecek yağmur yağamayacak diye bunun önlemi hiç mi alınmaz ben bunu söylüyorum.Ha şöle bişey de var suyu kullanan kullanır ama parasınıda kat kat veriyor Ankara'da...

Alper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gökçek'i su konusundan savunmuyorum ama Ankaranın nüfusu ile Ş.urfa'nın nüfüsu ve su tüketimi arasındaki farkı anlaman için burda anlatmamız gerekmiyordur heralde...

Ona bakarsan, Şanlıurfa belediyesinin gelirleriyle Ankara büyük şehir belediyesinin gelirleri arasında da uçurum var.