Sütünme Sesi

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Derince bir su birikintisinden geçmiştim. Araç birden titreyerek çalışmaya başladı. Motor arıza lambası da yanmıyordu işin ilginci.
Buji kablolarını kuru bezle silince titreme düzeldi. ancak, motor çalışırken bir sürtünme sesi var. Sanki dinamo bilya dağıtmış gibi bir ses. cayır, cuyur gibi bir ses. bu hususta bilgisi olan var mı? Bu ses aracın içinden duyulmuyor. Camı açınca duyuluyor.

Araç içinde ise hız arttıkça ıslık sesi gibi bir ses duyuyorum. Daha önce böyle bir ses yoktu.

bilenler varsa lütfen yazınız.

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Evet Bu Konudan çakan Yok. Ingilteredeki Siteye Ingilizce Bir Sorayim . Bakalim Onlar Ne Diyecek?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujı kablolarını temızlemekle sorunu duzeltmıssın iyi
o ses de dınamo kayısından gelebılır suya gırdıgı ıcın ama pek sanmıyorum dınamo kayısının bılyasıdır o sesı yapan yakında o bılya kılıtler tahmınlerıme göre

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ingiltereden gelen cevapları burayada yazda konuyu paylasımcı konu yapalım:)

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
öncelikle konuyu yanlış yerde açmışım. Sam isimli moderatör konuyu taşıdığını bildiren bir yazı yazmış. Sonra Girl Racer nickli bayan aşağıdaki yazıyı yazmış.
Possibly one of the bearings in one of the belt tensioners has dried out.

Can you use a long screw driver (place the end on different compoments and your ear on the other end) to locate which component the noise is coming from?

I recently had a grating noise coming from my engine, it turned out the bearing inside the auxilary belt tensioner pulley had collapsed.

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
sesin tam olarak nereden geldini tespit et diyor ve kendi aracının başına geleni örnek veriyor.
Başka bir üye ise;
Sorted?? Might be something that you left under the bonnet that has fallen into the belts or something??
araştır diyor. Kaputun içinde bırakmış olduğun bir şey düşmüş olabilir falan diyor.

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Bu arada, opelim isimli yeni bir üyelik başvurusu gördüm. henüz aktif değildi. vvoc.com sitesine yani.