takoz deyip geçme

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabamda çukurlara ve kasislere girince ön taraftan çok ses geliyodu (lakur lukur :D diye) bende arabanın eskiliğine ve amortisörlerin eskimesine veriyodum amortisörlere baktırayım gerekirse değiştireyim diye ustaya götürdüm usatam baktı bunun amortisörlerde bişey yok daha götürür dedi. takozları eskimiş dedi. amortisörlerin başlarında takılırken şase ile arasında takozlar var bunlar zamanla ezilip sertleşerek özelliğini yitiriyomuş ve sese sebep oluyomuş usta bunları değiştirdi özellikle çukurlara da test ettim tık yok. gerçekten önemli bişeymiş. ustanın söylediğine göre takozlar ses ve sarsıntının emilmesinde çok etkiliymiş amortisör başının şasiye sert çarpmamasını önlüyolarmış.

Benzer şikayeti olan arkadaşlar amortisörleri değiştirmeden önce bu takozlara dikkat edin.

dncera

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bende de 2001 corsa var :( bozuk yolda ve çukurlar da önden acayip ses geliyo. 2000 Şahin e bindim cıt yok aracta neden böleki acaba neresine baktıracgımı sasırdım :(

Senin taktiği bende bir uygulayayım

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dncera' Alıntı:
ya bende de 2001 corsa var :( bozuk yolda ve çukurlar da önden acayip ses geliyo. 2000 Şahin e bindim cıt yok aracta neden böleki acaba neresine baktıracgımı sasırdım :(

Senin taktiği bende bir uygulayayım
İnşallah seninki corsaların kronik sorunu direksiyon kutusu problemi degildir.

uurmanigidi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
erdi parmak ORDU

direksiyon kutusuna bakdırmadığsan bide ona bakdır.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otto' Alıntı:
Arabamda çukurlara ve kasislere girince ön taraftan çok ses geliyodu (lakur lukur :D diye) bende arabanın eskiliğine ve amortisörlerin eskimesine veriyodum amortisörlere baktırayım gerekirse değiştireyim diye ustaya götürdüm usatam baktı bunun amortisörlerde bişey yok daha götürür dedi. takozları eskimiş dedi. amortisörlerin başlarında takılırken şase ile arasında takozlar var bunlar zamanla ezilip sertleşerek özelliğini yitiriyomuş ve sese sebep oluyomuş usta bunları değiştirdi özellikle çukurlara da test ettim tık yok. gerçekten önemli bişeymiş. ustanın söylediğine göre takozlar ses ve sarsıntının emilmesinde çok etkiliymiş amortisör başının şasiye sert çarpmamasını önlüyolarmış.

Benzer şikayeti olan arkadaşlar amortisörleri değiştirmeden önce bu takozlara dikkat edin.
evet o parca cok ses yapar.. bırde sabahları ses yapar gıcrt dıye:D:D

astroid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bide araba rolantide çalışırken şoför mahalline giren kalorifer boruları hernekadar plastikte olsalar rahatsız edici bises yapmayı başarıyorlar. Araya plastik parçalar sıkıstırıp sesi kasebiliyosun.

ozy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet benimde önden ses geliyordu usta viraj demir lastigi diye birşey degiştirdi bu herhalde takoz oluyor su anda cıt yok 3.5 artı 3.5 ytl takozlar 10 ytl ustaya cıt yok

MAVİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otto' Alıntı:

takozlar için ne kadar ödedin

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astroid' Alıntı:
bide araba rolantide çalışırken şoför mahalline giren kalorifer boruları hernekadar plastikte olsalar rahatsız edici bises yapmayı başarıyorlar. Araya plastik parçalar sıkıstırıp sesi kasebiliyosun.
hayır dostum o takoz değil