Tc işiği konusunda yardim.

kaan_alp58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım tc arıza sensörü abs ile alakalıdır tekerlekrini ve kabloları bidaha kontrol ettir

woha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arcım 1999 model vectra cd. Benim sorunum şu; aracımla sabit hızda seyir halinde iken TC lambası kendi kendine bir süre devamlı yanıyor ve sonra sönüyor, yolda giderkende bunu ara sıra tekrarlıyor. Bazen ben TC düğmesine basıp söndürüyorum ama o daha sonra kendisi tekrar yanıyor. Serviste arıza tespit cihazına bağladılar herhangi bir sorun çıkmadı, kabloları kontrol ettik onlarda sağlam görünüyor. Acaba aranızda bunun nedenini bilen varsa veya daha önce böyle bi olay yaşayan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

aynı dertten bende muzdaripim eger sorun çözesen cevabını yazarsan sevinirim.

arslanamca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazı arkadaşların dünyalarında sadece kendi arabalırının göğüsleri var. arkadaşlar vectra cd lerde veya bazı araçlarda tc düğmesi vardır ve manuel olarak devreden çıkartılabilir. arkadaşın bu sorunuda belki çok basit bir elektrik arızası olabilir .. opel bu derdini kimse bilmez..

xlms_green

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazı arkadaşların dünyalarında sadece kendi arabalırının göğüsleri var. arkadaşlar vectra cd lerde veya bazı araçlarda tc düğmesi vardır ve manuel olarak devreden çıkartılabilir. arkadaşın bu sorunuda belki çok basit bir elektrik arızası olabilir .. opel bu derdini kimse bilmez..

yorumu tebrik ediyorum. %100 doğru OPEL BU DERDİNİ KİMSE BİLEMEZ.

bu arabalar sanki marstan ithal edilmiş gibi. gerçekten kimse bilemiyor. bi hayalet arıza çıkıyor. bulabilene aşkolsun. hele ki v6 ise. benim arabanın sorunlarını çözebilene 1 hafta boyunca her akşam ellerimle kebap yapıcam.:D

engin03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün araç tekrar kontrol edilidi, bilgisayara bağlandı, sensörlere bakıldı, yol testine çıkıldı herşey normal görünüyor, bilgisayarda bir arıza bulunamıyor. Ancak TC ışığı yine kendiliğinden sanki devreden çıkmış gibi yanıyor sonra yine kendiliğinden sönüyor, bazen düz yolda giderken(sabit bir hızda mesala 5. viteste) araba patinaj alınca sürekli yanıp söner ya o ışık, aynen öyle yanıp sönüyor, sonra yine.............sonra yine, ama nedense bilgisayardada arıza çıkmıyor derdi nedir anlıyamadık. Sanki arabam filmdeki gibi bir transformers ve bizimle kafa buluyo. Artık tek çare bütün elektrik tesisatını kontrol ettirmek galiba. Çünkü daha önce böyle bir sorunu olupta bu problemi çözmüş bi arkadaşta çıkmadı.

woha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben aks kafasından şüpheleniyorum ben aksı degiştirene kadar böle bi sorun yoktu aksın kafasında abs ilgili bişey var aksı degiştikten sonra abs lambası yandı tc yandı sonra tech baglayıp söndürdüler.

kaan_alp58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım bak sana bidaha diyorum tc dugmesi abs ile alakalı bişydir tüm lastılerini söktür kontrol et basıma geldi cünkü pc göstermez o arızayı anti patinaj sisteminde bi arıza olsaydı eger abs ışıgıyla birlikte yanardı oyuzden abs kablolarında veya tekerleklerde bi sorun vardır...dikkatlice incelesin ustan