TC ve ABS LAMBASI SÖNMÜYOR

muratcan066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1998 model vectra b cd aracimi sabah çaliştirdim,tc ve abs lambasi sönmedi.kutup başini söktüm birkaç dakika bekledim yine sönmedi.arabada giderken,yada durunca herhangi bir problem yok ama abs ve tc lambasi sönmüyor sürekli yaniyor..sabah çaliştirinca oldu,bilgisi olan arkadaşlar yardimci olursa sevinirim..

Emirvectra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustalar daha iyi bilir ama bu vectra b kasaların kıronik sorunu aynı sorun bende vardı yaptırdım.. ve şu anda muhtemelen ABS devre dışı herngi bi sansör temansızlığı yoksa muhtemelen abs beyini arazalı.. revzyonu mümkün

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
tech 2 cihazına bağlatıp kontrol ettirin ; hata kodundan niye yandığı anlaşılır, büyük htimalle sensörlerle ilgili bir problemdir...

salih akın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önlere kış lastiği taktırdınızmı farklı ebatta.benim başıma gelmişti,çapları farklı olunca ön ve arkaların ikaz veriyodu,ama abs lambasını bilemiyorum,cihaza bağlanınca çıkar sanırım

muratcan066

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgisayara bağlattım,sol arka tekerlek sensörü(folye)arızası verdi.folyeyi yeni aldım, tekerleri takmadan soketini taktık yine sönmedi.bilmiyorum ne yapacağız??*

izmirlicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim pert vectra b2 dede olmuştu bi keresinde sert kalkış yaptım abs tc işiğı yandı bi deneyeyim gerçekten devre dışı kaldımı dedim abs kökledim freni 70 le giderken durana kadar duman oldu ortalık

OPELCD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım havaların soğuklarından kaynaklanabilir ben ağrıda yaşıyorum sıcaklık geceleri -40 buluyor abartmıyorum benim araçta 20 cd vectra 97 model benim abs ve tc desönmüyor ama biraz motor biraz ısınıp istop ettirip tekrar çalıştırdığımda tc ve abs sönüyor bir de akünün durumu nasıl zayıfsa sıkıntı yapar

orkos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorunu bende kardeşim topraközz de yaşadık.Büyük bir problem değil Abs koltuksoketleriyle ilgili büyük bir ihtimal temizlerken kabloları şöyle sağlam bir kontrol et.
Hatta kardeşim anlar :) Araba çalışırken çok fazla koltuk ayarlarıyla oynama oynatma.
Tc den soğuktan disklerin yapışmasından oluyo büyük ihtimal bence kendiliğinden çözülecektir el freni soğukta çekmemeye dikkat et. Ve arkadaşlarımın da deddiği gibi ihmal etme ve anlayan birine göster Forumda çoksağlam ustalar var ....

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
bilgisayara bağlattım,sol arka tekerlek sensörü(folye)arızası verdi.folyeyi yeni aldım, tekerleri takmadan soketini taktık yine sönmedi.bilmiyorum ne yapacağız??*
sanırım arka teker poryası arızası veriyor yeni aldınız takdınız olmadı abs kablo sisteminde problem vardır arıza kodu olsa tam net cevap veririm size