tecrübeliler dikkat bir sorunum var

haluk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra 1.6 comfort arabamda bugünlerde bir sorun var.sabahları veya araba soğuk iken çalıştırdığımda direksiyonu çevirmeye başlayınca acayip bir ses(kaçıran kayış sesi gibi birşey) geliyor direksiyonu çevrilmiş halde bıraktığımda ses kesiliyor ve azıcık sağ sol yapınca tekrar geliyor aynı ses.kaputu açıp baktım nerden geliyor diye kayışların olduğu yerden de olabilir ama sadece direksiyon çevrilince geliyor ve araba ısınınca bu ses kayboluyor.direksiyonda hiçbir ağırlaşma vs. yok.acayip gıcık oldum bu sese acil yardımlarınızı bekliyorum.cumartesi servise gidecem kafama takıldı yinede sizce bu sorunun sebebi ne olabilir ve bana ne kadara mal olur fiyat verriseniz sevinirim.teşekkür ederim

got_the_life

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla aynı sıkıntı benım dıger arabada oldu(1,8t passat)araba ılk calıstıgında ve ufak vıteslerde 1. ve 2. vıtesde bole gorrc veya ona benzer sesler gelıyodu hatta sehır ıcınde yolda donerken ara sokaklara ınsanlar donup bakıyodu servıse gıttım kı ne goreyım dıreksıyon hıdrolıgımı ne bıtmıs artık.ustanın bana dedıgi park halindeyken dıreksiyonu cevirilmiş bir vaziyette bırakırsan patlatırsın deıler genelde dırksıyonu yanı lastıkları park halındeyken duz bırak dedıler.ben de artık ole yapıyorum 2yıldır hıc ses gelmedı.

got_the_life

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
volkswagen servısı de ıı para ıstemıstı ama baktık olcak gıbı degıl artık ortalama ayda bır kere yagını degıstırmeye basladık.bence sunu dene arabayı temız bır yere park et ertesı gun park ettıgın yere bak yag sızıntısı varmı varsa kesın olarak patlak var demektır.artık sonrası sana kalmıs ya duzenlı yag eklıyecen ya degıstırecen

ISMMZM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
volkswagen servısı de ıı para ıstemıstı ama baktık olcak gıbı degıl artık ortalama ayda bır kere yagını degıstırmeye basladık.bence sunu dene arabayı temız bır yere park et ertesı gun park ettıgın yere bak yag sızıntısı varmı varsa kesın olarak patlak var demektır.artık sonrası sana kalmıs ya duzenlı yag eklıyecen ya degıstırecen

pompa bozulunca illaki yağ kaçıracak diye birşey yok

got_the_life

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dogru bızım kı bozuk degıl patlamıstı hanı bende arkadasınkı patlatkmı degılmı dıye kontrol etmesı ıcın yazmsıtım

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağı falan bitmiştir (eskimişde olabilir) servodanda olabilir ayrıca