Tenis raketi yardim

baticaliskan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
Geçenlerde tenis maçı seyrederken arkadaşla tenise başlayalım dedik gerçi zaten arkadaşım önceden oynamış raketi falan var.Ben ise yeni başlayacağım. Raket olarak ne alayım selex keser mi yoksa 60-70 e bir wilson mı alayım.
Link olarakda önerileriniz bekliyorum.Şimdiden çok teşekkürler.

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende Oynuyorum. Ama kaliteli bir şey almadım.Tekirdağda iken Tekira Alışveriş merkezinde 60 tl ye çiftini satıyorlardı. Aldım Kaliteli olmasada idare eder nitelikte. Diğer raketler wilson falan aşırı pahalı geldi 100den 200e kadar fiyatları değişiyor tanesinin.Profosyonel olmak istiyorsan bir hoca tutup kaliteli bir raket almanı tavsiye ederim ama öteki türlü ucuz yollu bir raketlede iyi şekilde oynanabiliyor.

baticaliskan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 60-70 civarı wilson raketler buldum. 30-40 a da selex marka var. Hoca falan tutmayı düşünmüyorum. Arkadaşla oynayacağız işte hobi olsun diye.

MuL@T

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni başlıyorsanız ucuz yollu bir raket alın profosyonelleştikçe kaliteyi artırırsınız..

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence kesinlikle 30 40 liraya selex ya da 60 70 liraya wilson almayın. Selexi zaten geçiyorum, 60 70'lik wilsonlar en düşük modeller olduğu için çok kötüler. Wilson diye iyi olacak zannetmeyin. Kötü raket alırsanız raketlerin ağırlık dağılımı kötü olduğu için telleri kalitesiz olduğu için vs. hem oyununuz kötü gelişecek hem de bileğinizin sakatlanma riski olacak. Yeni başlayan bir arkadaşım beni dinlemeyerek en ucuz wilsonlardan almıştı. Daha sonra çok pişman oldu yeni raket aldı. Toplamda daha çok para harcadı. Bence daha iyi bir raketle başlayın.

baticaliskan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bende şimdi araştırdımda selexler den vazgeçtim. Ve yanlış raketde sakatlanma riski doğuruyormuş. Daha önce lisede okul masa tenisi takımındaydım raket tutmaya çok yabancı değilim. Fakat dediğim gibi yeni başlayacağım ama amatörce topa denk getiremem diye eşşek kadar büyük raketede gerek olmadığını düşünüyorum,zor olsada iyi yönde başlayayım. Önerilerinizi bekliyorum. Ağırlık,kafa ölçüsü,kordaj olarak ?

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu biraz sapıcak ama genede bilgi vermekte yarar var.

İstanbulda tenis oynamak isterseniz pahalı kulüplere üye olmanıza gerek yok. Koşuyulun da tenis sahası ücretsiz kimsede oynamıyor boş, eğer gözlerden daha uzak olsun isterseniz öğretmenler evinin arka bahçesindeki tenis kortu da boş gece girişleri için hastanenin acil girişinden arka bahceye gecmeniz yada iski kapısından girip biraz yürümeniz gerekli.